Згідно офіційної відповіді краматорського виконкому Проект рішення «Про проведення звітів депутатів Краматорської міської ради 8 скликання» буде підготовлено у другому півріччі 2012 року, оприлюднено на сайті міської ради та винесено на розгляд депутатського корпусу.

В минулі роки депутати попередньої каденції сумлінно та майже в повному складі публікували власні звіти на офіційному сайті міськради. 

Порядок звітування депутатів Краматорської міської ради 7 скликання було визначено рішенням Краматорської міської ради від 23.11.2016 «Про проведення звітів депутатів Краматорської міської ради 7 скликання». Згідно із цим рішенням депутати 7 скликання проводили звіти про свою роботу перед виборцями протягом грудня поточного року та до 20 січня надавали їх до постійної комісії з питань з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, протидії корупції, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, адміністративно-територіального устрою,інформованості населення.

У жовтні 2020 року відбулись чергові вибори депутатів Краматорської міської ради. Депутати 7 скликання 18 листопада 2020 року припинили свої повноваження, у зв’язку з чим звітів про свою роботу у 2020 році не надавали.

Звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно (а можна й частіше), якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення. Анонсування, де і коли відбуватиметься звітування, проводять ЗМІ, а місцева рада покриває витрати на їх проведення з місцевого бюджету. Окрім того, місцева влада зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей та їх підготовці. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо. 

Громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. 

Що стосується самого тексту, то у звіт депутат повинен включати відомості:

Раніше зі звітами краматорських обранців можна було ознайомитись на офіційному сайті міської ради у розділі «Депутати» (http://www.krm.gov.ua/person), але після переобрання міського голови та значної кількості депутатів міської ради офіційний сайт змінив свою адресу на https://krm.gov.ua/ і з причини автоматичної переадресації зараз нема можливості передивитися інформацію, яка міститься на старої версії сайту.

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.