Протягом квітня – липня 2021 року координатори ВІ «Активна Громада» проводила аналіз звітів депутатів місцевих рад. Джерелом інформації для дослідження були офіційні веб-сайти міських рад та відповідні запити до них. 

Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність своїх обранців.

 

Саме на зустрічі відбувається звітність перед виборцями про роботу депутата. Потім депутат інформує місцеву раду та її виконавчі органи про результати проведенного звітування, повідомляє про зауваження  та  пропозиції, які звучали від громадян, а також звітується про доручення,  які були дані  депутату.Депутати, які прийшли в раду у 2020 році, ще не мали про що звітувати, а депутати, які були обрані повторно, вважають, що не мають потреби звітувати перед громадою.

На посаду секретаря міської ради обрано нову людину, який вперше обрався, звіт він не подав. Слід відмітити, що обраний міський голова Мамай О.Ф теж не звітувався перед виборцями (хоча обрався вже третій раз на посаду голови громади і мав знати про звітування перед виборцями).

Депутатський корпус Полтавської  міської  ради восьмого скликання складається із 42 депутатів. Вони представляють 7 партій: 

На сайті Полтавської міськради опубліковані дані про депутатів:

Кожен з депутатів місцевих рад працює у постійних комісіях, про що зазначено на сайті Полтавської міської ради.

Довідка. Проєкт “Задай курс владі” реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.