Поговоримо про права молоді та поліцію?

ВІ “Активна Громада!” випускає дайджест відео з нашого YouTube-каналу для вас, аби ви могли їх використовувати у своєму повсякденному житті. І наш четвертий дайджест присвячений підбірці про права неповнолітніх, молоді та студентів!

Які є обов’язки у батьків? Яку відповідальність несуть батьки, які неналежно виховують дітей? Яку відповідальність та з якого віку несуть діти за злочини? Про це у відео «Відповідальність батьків за виховання дітей//Порадник № 36»
Які умови для працевлаштування неповнолітніх? Чи потрібен для цього дозвіл батьків? Скільки годин працюють підлітки і яку заробітну плату отримують? На допомогу вам прийде відео «Праця неповнолітніх в Україні//Порадник № 39»
Які є права у студентів? Які закони їм захищають? Які є громадянські та університетські права студентів? Допомога тут, у відео «Права студентів//Порадник № 40»

Бонус! Молодь часто є надзвичайно активною у своїй діяльності, бере участь у різноманітних акціях протесту і громадських проєктах.

Тож, що робити, якщо ви потрапили в неприємну ситуацію, пов’язану з поліцією?

Напевно, ви багато чули про випадки порушення поліцією прав людей, але часто громадяни самі не знають меж свої прав і свобод. Щоб уникнути неприємностей і не дати правоохоронцям порушити закон, даємо вам чіткий алгоритм дій при зустрічі з поліцейським у відео «Як поводити себе при зустрічі з поліцейським? // Порадник №1»
Ви точно чули про такі випадки, можливо колись навіть потрапляли в ситуації, коли ваші права порушують: значно чи ніби й непомітно. Що робити в таких випадках? Підкажемо у відео «Як боротись проти свавілля поліції? // Порадник №2»
А що, як проблема виникає не з поліцією, а тими, хто хоче вам нашкодити? Коли ви бачите порушення закону чи чиїхось прав (особливо – коли порушують Ваші права) – ви маєте повне право звернутися до поліції. Розповідаємо про 5 способів, як це можна зробити в Україні у відео «Як і коли звертатись до поліції? // Порадник №3»

Ми допомагаємо вам захищати ваші права як громадян України. Адже це сприяє побудові демократичної, прозорої та комфортної для життя країни. А також убезпечує кожне життя та робить його більш комфортним.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.