Економічний розвиток – один з найважливіших напрямів в громаді. Адже це не лише наповнює місцевий бюджет та створює більше робочих міст, а також залучає більше талановитих людей та інвесторів в ТГ. Втім, наразі в наших громадах існують ряд проблем, які не сприяють економічному зростанню. Тож як з ними впоратись? Розповідає Олександр Солонтай, директор програм практичної політики Інституту Політичної Освіти.

“За наших умов, економічний розвиток – це більш пріоритетний проєкт, ніж решта”, – зазначає експерт.

Проблеми

  • Відсутня пряма лінія мислення: розвивається підприємець – розвивається й громада.
  • Відсутність цільових програм з розвитку підприємництва.
  • Брак промоції громади. Перший рівень – це сувеніри, історії успіху з громади тощо. Вищий рівень – це вже інвестиційні паспорти, пропозиції до співпраці.

Олександр Солонтай зазначає, що часто місцева влада дивиться на підприємців не з точки зору партнерства. Вони, радше, думають: наскільки він буде слідувати правилам та підкорятись нам?

Рішення

Експерт також радить не ставитись зневажливо до тіньового бізнесу, з якого громада не отримує гроші. Насправді ж ці нелегальні прибутки згодом конвертуються в легальні гроші, адже підприємці їх витрачають.

Як громаді розвинути свій продукт?

Олександр Солонтай зауважує, що для розвитку має змінюватись і законодавство. “Я агітую центр надати громадам можливість займатися інвестиціями, стратегією, плануванням, містобудуванням і наповненням людськими ресурсами”, – зазначає експерт.

Запис лекції доступний за посиланням: https://youtu.be/y1-T9CI6r6Y

Довідка. Захід відбувається за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.