25 жовтня 2020 року відбулися чергові вибори міського голови та  депутатів місцевих рад у Слов’янську. Згідно з даними Центральної виборчої комісії 25.10.2020 обрано 38 депутатів. Склад ради представлено наступними партіями:

 • Політична партія “Опозиційна платформа – за життя” – 14 депутатів;
 • Політична партія “Слуга народу” – 6 депутатів;
 • Політична партія “Опозиційний блок” – 6 депутатів;
 • Політична партія “Партія миру та розвитку” – 5 депутатів;
 • Політична партія “Наш край” – 4 депутати;
 • Політична партія “Європейська солідарність” – 3 депутати.

Склад ради оновився на 2/3, лише  13 депутатів з 38 були у минулому складі ради. За 2020 рік депутати чинного скликання не звітували

Згідно зі статтею 16 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями. У проєкті Регламенту Слов’янської міської ради восьмого скликання від 05 квітня 2021 року не визначено порядку та орієнтовних термінів звітів депутатів, але статтею 11 визначено, що у єдиному багатомандатному  виборчому окрузі та територіальних виборчих округах  депутат  міської ради зобов’язаний не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців про роботу міської ради та її органів, про виконання планів і програм економічного і соціального розвитку, інших місцевих програм, міського бюджету, рішень ради і доручень виборців.

Разом з цим оприлюднено, але не прийнято проєкт рішення Про визначення орієнтовних строків проведення звітів депутатів ради, згідно якого пропонується визначити орієнтовні строки звітування депутатів Слов’янської міської ради – чотири місяці, наступні за одним роком виконання повноважень.

На сайті Слов’янської міської ради зібрана інформація про відвідуваність депутатами засідань сесій та комісій. На персональній сторінці кожного депутата на сайті Слов’янської міської ради в розділі звітів немає опублікованих звітів депутатів за 2020 рік. 

У розділі Депутати Слов’янської міської ради 7 скликання розміщений перелік депутатів. При переході на персональну сторінку депутата зібрані в підрозділах дані виборчого округу, біографічні дані, інформація про громадську приймальню, кількістю проголосованими рішеннями “За”, “Проти” “Утримався”, “Не голосував”, “Був відсутній”. У підрозділі “Діяльність депутата” зібрана вся інформація  про роботу депутатів та поміж новинами розміщені звіти про роботу депутата. Відповідно звіти не відокремлені в окремому розділі, тому це ускладнює моніторинг. 

За попереднє скликання 2015-2020 років розміщена інформація про депутатську діяльність 14 депутатів, з них в цьому підрозділі опубліковано 4 звіти та 1 повідомлення про звітування трьох депутатів:

 • 1 звіт за період з 10.12.2016 року до 10.04.2018 року;
 • 1 звіт за результатами роботи в період 2015-2019 роки;  
 • 1 звіт депутата перед виборцями за результатами роботи за 2017 рік; 
 • 1 звіт депутата перед виборцями за результатами роботи за 2016 рік та 

є повідомлення про звіт трьох депутатів по трьох округах, але немає тексту звітів. 

26 травня було опубліковано УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №210/2021  утворити  Слов’янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.

Згідно зі статтею 7 Закону України “Про військово-цивільні адміністрації”, повноваження міської ради будуть припинені з дня призначення керівника новоутвореної військово-цивільної адміністрації.

З 05 серпня 2021 року у зв’язку з утворенням Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації Слов’янська міська рада 8 скликання достроково припинила свої повноваження. 

Карта Розвитку Громади

Напередодні початку виборчого процесу у 2020 році регіональні координатори збирали пропозиції від мешканців громади стосовно пріоритетних напрямів розвитку, які лягли в основу Карти розвитку громади (далі КРГ). Загалом до КРГ увійшли 38 пропозиції, які стосуються питань освіти, благоустрою, житлово-комунального господарства, транспорту, інструментам участі громадян у житті міста. 

Карта розвитку громади була розіслана всім штабам політичних партій, яки брали участь у виборчому процесі, з пропозицією підписати меморандум про наміри виконувати її у разі обрання до ради. На жаль, офіційно не було підписано жодного меморандуму, але деякі пропозиції з КРГ були внесені до передвиборчих програм цих партій.

Оскільки бюджет Слов’янської громади так і не було затверджено, неможливо остаточно говорити про виділення коштів на виконання пропозиції з КРГ. 

Регіональні координатори, залучаючи активних мешканців, постійно відслідковували виконання КРГ шляхом отримання відповідей на офіційні запити та за допомогою особистого моніторингу змін в громаді.

Станом на 1 серпня 2021 можна сказати, що:

 • повністю виконано 5% пропозиції,  
 • 21% частково виконані,
 • 50% – частково виконано із продовженням системної роботи,
 • не виконано  38%  пропозиції.

До повністю виконаних пропозиції відноситься “Відновлення роботи діагностичного центру, який зараз входить до складу КНП ОТМО м.Краматорська”. 

В складі діагностичного центру будуть функціонувати кабінети УЗД діагностики, комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії, а також відділення діагностичної ендоскопії та інтервенційної хірургії з використанням найсучасніших відеоендоскопічних комплексів, лапароскопічного та електрохірургічного обладнання.

У складі центру працюватиме поліклінічне відділення, де будуть задіяні високоспеціалізовані фахівці. Також будуть розташовані учбові кафедри Донецького національного медичного університету

Малюнок 1: Розташування кабінетів діагностичного центру

У центрі передбачено використання сучасної медичної інформаційної системи з можливостями електронної черги та онлайн записом.

Центр розташовано у приміщеннях колишньої залізничної лікарні м. Слов’янськ, які були повністю реконструйовані протягом 2017-2019 рр. Загальна кошторисна вартість будівництва склала 168,1 млн грн. Реконструкція у повному обсязі профінансована за кошти обласного бюджету.

Малюнок 2: Комп’ютерний томограф в діагностичному центрі

Загальна вартість придбаного обладнання склала 163,3 млн грн. У центрі створено 93 робочих місця.

Будівля та приміщення максимально адаптовані до потреб маломобільних груп населення та людей з вадами зору.

Проведені комплексні роботи з термомодернізації будівлі, з благоустрою території та повна реконструкція інженерних мереж. Реконструйовано та обладнано операційний блок, палати інтенсивної терапії та ін.

Також виконана пропозиція підвищити відкритість процесу Громадського бюджету. У цьому році було проведені презентації проєктів, організована методична та консультаційна підтримка авторів, процес висвітлювався на сайті міської ради та у соціальних мережах. Загалом  за проєкти було віддано понад 13 тисяч голосів мешканців Слов’янська.

Виклики

Викликом для виконання КРГ є неможливість втілення деяких пропозиції через те, що міська влада може діяти лише в межах своїх повноважень. Наприклад, питання закинутих заводів не знаходяться в компетенції міської ради. Також на заваді стає брак фінансування, через що неможливо виділяти кошти на закупку рухомого складу тролейбусів.

Серед пропозиції, які постійно знаходяться на контролі влади, такі питання, як забезпечення житлом ВПО, оснащення закладів освіти сучасною технікою, ремонт тротуарів, доріг, ремонт зовнішнього освітлення у місті та багато іншого.

Довідка. Проєкт “Задай курс владі” реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.