До української команди в EDYN долучилося 4-ро представників Інституту “Республіка”.

Українська команда в EDYN у квітні 2020 року збільшилася з 5-ти учасників до 39-ти! Серед них 4-ро представників Інституту “Республіка”: Лідія Солонуха, Вікторія Орисюк, Лілія Дудник та Юрій Недзельський. Вони розповідають чому вирішили долучитися до EDYN, про свої перші враження та ідеї, які прагнуть реалізувати в складі української команди. 

Про EDYN

Більшість міжнародних організацій мають свій напрямок діяльності та об’єднують велику кількість представників з різних країн. Однією з таких організацій є EDYN, до складу якої входять молоді лідери змін з політичної та громадської сфери 22-ти країн, які підтримують демократичний розвиток на місцевому та на національному рівнях. Амбасадори та члени EDYN пропагують та дотримуються цінностей свободи, справедливості та рівності.

Минулого року українська команда була не надто великою – лише 5 осіб, цьогоріч вона зросла до 39-ти осіб.

EDYN

Українська команда амбасадорів з Броком Бірманом, керівником Управління міжнародного розвитку USAID в Європі та Євразії, квітень 2019 року.

До складу Української команди увійшли 4-ро представників Інституту “Республіка”. Лідія Солонуха – членкиня правління Інституту “Республіка” є представницею в EDYN з 2019 року. Трьома новими учасниками стали проєктна менеджерка Вікторія Орисюк та регіональні координатори Лілія Дудник (Бахмут) і Юрій Недзельський (Львів). 

– Розкажіть, як особисто Ви бачите EDYN? 

Лілія Дудник:

Основна мета  EDYN – це розвиток демократії. Для мене, в першу чергу, це платформа для розвитку молодих активістів, які хочуть впливати на політичні та громадські процеси в нашому суспільстві. А також це дуже гарна можливість познайомити світ з Україною. 

Лідія Солонуха:

EDYN унікальна мережа активної молоді, які об’єдналися заради протистояння антидемократичним процесам та пропагування цінностей євроінтеграції, рівності та верховенства права. Я погоджуюся з Лілею, що це своєрідна платформа для розвитку. Тут зібралися однодумці з різних країн і ми обмінюємося досвідом, розповідаємо інформацію з перших вуст про події в наших країнах та спільно шукаємо інструменти для боротьби з глобальними проблемами, наприклад, з російською пропагандою. 

Вікторія Орисюк:

Можу лише додати, що EDYN об’єднує тих, хто вірить в демократичні цінності. Головні ідеї, які просуває ця спільнота, дуже схожі з цілями діяльності Інституту “Республіка”. 

Картинка EDYN

– Чому Ви вирішили стати частиною EDYN?

Лідія Солонуха:

Я долучилася до EDYN півтора роки тому. Пам’ятаю, яким довгим та детальним був відбір учасників: я заповнила анкету та надіслала відео-презентацію про себе. В результаті, я стала однією з 5-ти Амбасадорів від України та єдиною представницею громадського сектору! 

Лілія Дудник:

Я давно хотіла познайомитися з громадськими діячами з інших країн та долучитися до спільної реалізації міжнародних ініціатив. І одразу скористалася цією можливістю.

Вікторія Орисюк:

Завдяки розповідям Лідії Солонухи я отримувала інформацію про EDYN як кажуть з «перших вуст». Саме вона й порадила мені долучитися до цієї мережі. Заходи ВІ “Активна Громада” в сфері політичної просвіти, активізації та залучення громадян, зокрема молоді, підтримка локальних ініціатив та популяризація інструментів демократії мають ту ж мету, яку просуває EDYN. Тому, коли в січні 2020 року я дізналася, що EDYN оголошує новий набір до своєї команди, я не вагаючись заповнила заявку. Чудово, що організація невпинно росте та розвивається, зокрема, її українське представництво.

– Виходить, що Лідія Солонуха  – це достовірне джерело інформації про діяльність EDYN і частково мала вплив на своїх колег?

Лідія Солонуха:

Звісно, я розповідала колегам про EDYN та радила долучатися, адже це справді унікальна мережа, яка дає персональні можливості для розвитку. Нині я один із вже 6-ти Амбасадорів від України. 

IMG_2852

Міжнародна команда EDYN, 2019 рік. 

– Яка Ваша роль в цій організації?

Лідія Солонуха:

Всього мережа налічує 230 членів з 22 країн Європи. Є три рівні членства в EDYN:

  1. Рівень: Рада керівництва (Leadership Council) до якої входять представники 10 країн, Президент і Віце-Президент EDYN. Вона обирається на рік з Амбасадорів.
  2. Рівень: Амбасадори – це лідери кожної з країн, які представляють країну на міжнародному рівні – беруть участь у міжнародних конференція та з’їздах EDYN.
  3. Рівень: Члени EDYN, які діють на рівні своєї країни.

Учасники мають можливість переходити на вищий рівень, тобто члени організації стають амбасадорами, а ті в свою чергу представниками Ради керівництва.

Вікторія Орисюк:

Так, як ми з Лілею та Юрієм лише долучилися, то зараз ми перебуваємо на першому рівні.  

– Хто ще входить до складу української команди в EDYN? 

Лілія Дудник:

Це люди зі всієї України, в яких різні напрямки діяльності: представники політичних сил, помічники народних депутатів, громадські діячі, журналісти тощо. 

Вікторія Орисюк:

Українська команда дуже різноманітна. В цьому і є унікальність та цінність EDYNу – в згуртуванні довкола спільних цінностей особистостей, які попри різні сфери діяльності, однаково їх поважають та культивують власним прикладом. 

– Як відбувається комунікація між Вами, як часто ви спілкуєтеся?

Лілія Дудник:

Комунікація між українськими учасниками відбувається в Телеграм-чаті, а на міжнародному рівні ми комунікуємо через групу в Фейсбуці “EDYN”. 

Вікторія Орисюк:

Карантин вніс суттєві зміни в плани EDYN-спільноти. Ми поки що не встигли познайомитися зі своїми українськими колегами особисто і не говорячи вже про початок активностей. Ми провели лише одну онлайн-зустріч. 

іден

Перша онлайн зустріч учасників української команди в EDYN.

– Чи є спільні плани які плануєте втілювати всією українською командою?

Лідія Солонуха:

Минулого року нас було 5-ро і ми працювали більше над стратегічними планами та упорядкуванням формальних моментів. Зараз нас майже 40 і ми готові просувати цінності EDYN у своїх громадах, країні в цілому. У квітні була запланована конференція в Тірані, де ми б мали представляли перші результати EDYN за рік існування. Також ми планували провести внутрішній захід “EDYN Camp” влітку в Карпатах, щоб розробити план роботи над нашими цілями. Наша мета: активізація молоді, залучення її до участі в процесах прийняття рішень та формування сталого пулу молодих лідерів змін в Україні. Як представниця громадського сектору я продовжу ділитися досвідом про співпрацю з громадянами на місцевому рівні та активізації молоді – зокрема, дебати на політичні теми. 

– Чи є ідеї, які Ви плануєте втілити командно, саме як представники Інституту Республіка?

Лідія Солонуха:

Будучи частиною EDYN ми обов’язково продовжимо активізувати молодь, розвивати їх лідерські якості та залучати їх до проєктів.

Вікторія Орисюк:

Ми докладемо зусиль аби доносити до наших колег правдиву інформацію, адже вона часто не подається у ЗМІ, або вона викривлена та маніпулятивна. Україна – це молода, сильна, незалежна країна, яка підтримує демократичні цінності.

Картинка EDYN (1)

– Розкажіть про Ваші перші враження від участі?

Лілія Дудник:

Перше враження неймовірне. Мені подобаються організації, до складу яких входять учасники з різних куточків України. Це сприяє громадському єднанню. Відчуваєш себе частиною чогось грандіозного та впливового. 

Лідія Гармаш:

Я хочу поділитися спогадом який в мене залишився після поїздки до Берліну в листопаді минулого року. Це було саме на річницю розпаду Берлінської стіни. Ми були учасниками конференції, що присвячена людям, які боролися за об’єднання та демократію в Німеччині. Всі ці історії поєднувало одне: ціна за демократію – людські життя! Мене вразила ця поїздка, адже вона ще раз нагадала всім, що може статися, якщо уряд обирає не демократичний шлях розвитку країни. На щастя, це вже історія, але вона має навчити нас цінувати життя, прагнути до демократії та рівності.

– Якщо колеги запитають чому варто долучитися до EDYN, що Ви відповіли б?

Лілія Дудник: 

  • це чудова можливість популяризувати діяльність ВІ “Активної Громади” за межами України;
  • це черговий етап особистого розвитку, як громадського/ї діяча/чки;
  • це можливість знайти однодумців та реалізувати міжнародні проекти.

Вікторія Орисюк:

Я лише розпочинаю знайомитись з можливостями. Але я вже можу назвати плюси заради яких варто долучатися:

  • нетворкінг та обмін кращими практиками, як всередині країни, так і з залученням іноземного досвіду;
  • особистісний розвиток, навчання і вдосконалення; 
  • підтримка ініціатив та проектів;
  • популяризація демократичних цінностей і ширшого залучення молоді до процесів прийняття рішень як на локальному, так і на національному рівнях. 

Лідія Солонуха:

А я скажу коротко: EDYN – це мережа однодумців, це підтримка, це пошук спільних зусиль задля вирішення глобальних проблем. А найголовніше, це коло друзів, з якими ми творимо майбутнє України. Долучайтеся! 

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.