Розумна порада часом може справді дуже допомогти людині прийняти важливе рішення чи розв’язати важливу проблему, подумали ми та й випускаємо ще один дайджест Активної Громади!

Медицина та охорона здоров’я – важлива складова життя кожного громадянами. На жаль трапляються випадки, коли працівники медичних закладів порушують права пацієнтів й останні не знають як розв’язувати проблеми, пов’язані з цим. Серія відео від Активної Громади можуть допомогти кожному розібратися у цій сфері.

А в додаток розповідаємо про актуальні теми донорства та вакцинації!

Чи бувало так, що вам відмовляють у наданні безплатних послуг? Чи відмовляли вам у лікуванні через вашу прописку? А як щодо обстежень та направлень за державний кошт? Відповіді у відео: “Права пацієнта//Порадник № 45”.

Як писати скаргу на заклад охорони здоров’я? До кого звертатися, якщо ви стали жертвою неякісного лікування? З якими питаннями пацієнт може звернутися до суду?  Розповідаємо тут:

Що робити, якщо ви не задоволені наданою вам медичною допомогою? До кого звертатися за захистом прав, якщо вам надали неякісну медичну послугу? Чим може допомогти досудове та судове звернення на надавача медичних послуг? Майнова та моральна шкода: в чому різниця та за яких умов її мають відшкодувати? Підказки у відео: “Неякісна медична допомога//Порадник №63”.

Чи є вакцинація обов’язковою? Скільки коштує вакцина? Чи потрібно давати письмову згоду на вакцинацію? Хто має отримати вакцину?  Детальніше у відео: “Вакцинація в Україні//Порадник № 49”

Хто може бути донором? Які є протипоказання для донорства? Які закони захищають права донорів? Чому донорство важливе? Відповідаємо на актуальні питання у відео: “Донорство крові//Порадник №56”

І нехай всі поради стануть вам у пригоді!

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян. Медицину