1475065612-1

Мерія Скадовська вирішує головні завдання від громади в межах надходжень коштів до бюджету. Проте, на сьогодні більше 11 млн грн. влада все  ж виділила на подолання нагальних проблем міста.

У рамках Всеукраїнської компанії  «Задай курс владі» від ВІ «Активна Громада» 7 грудня 2015 року в м. Скадовськ була прийнята Програма від громади для майбутніх депутатів міської ради та мера, а також міським головою та 13-ма (з 26) депутатами підписано Меморандум. На сьогодні, у місті «кипить» робота, адже 15 із 27 пунктів влада успішно реалізовує.

Активісти поділили Програму від громади на 5 розділів, у яких загалом міститься 27 пунктів, з них основні:

 • забезпечення розвитку інфраструктури в місті;
 • реконструкція, ремонт і утримання доріг, вулиць та тротуарів м. Скадовськ;
 • приведення в належний стан об’єктів комунальної власності;
 • облаштування паркових зон та місць для дозвілля;
 • створення робочої комісії для контролю за розміщенням об’єктів торгівлі в пляжній зоні та біля оздоровчих, дитячих та шкільних закладів;
 • онлайн трансляція сесійних засідань;
 • забезпечення дотримання стандартів ефективного врядування – прозорість, відкритість, підзвітність;
 • забезпечення участі громадян у прийнятті рішень органу місцевого самоврядування;
 • запровадження стандартизованого бухгалтерського обліку міських КП та бухгалтерії міськради;
 • забезпечення онлайн трансляції до сесійних засідань.

 Як зазначають ініціатори, щодо питань інфраструктури та комунального господарства, то передбачалося приділити увагу 11 пунктам: п’ять із них знаходяться на стадії виконання в межах надходження бюджетних коштів.

Що стосується пункту №1 «Виконання робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням доріг, вулиць та тротуарів м. Скадовськ», то у 2016 році приділена значна увага реконструкції та будівництву доріг з твердим покриттям та асфальтуванням. Крім того, розпочато реконструкцію  пішохідних доріжок для безбарє’рного користування. На зазначені види робіт передбачалось 8.2 млн грн., з них за призначенням використано більше 1.5 млн грн.

Програмою, зокрема пунктом № 6, визначалося «Розвиток житлово-комунального господарства, утримання майна комунальної власності та благоустрою міста на 2016 рік». Наразі, цьому питанню приділено увагу й відбулося відновлення роботи лівньовок, відновленню горизонтального та вертикального дренажу з метою зменшення  підтоплення міста.

Варто зазначити, що влада також виконала завдання щодо створення робочої комісії для контролю за розміщенням об’єктів торгівлі в пляжній зоні та біля оздоровчих, дитячих та шкільних закладів (п. №8).  Не менш важливе рішення міськрада прийняла 8 серпня 2016 р., у якому зазначено про виділення коштів на проїзд в громадському транспорті пільговим категоріям 90 тис. грн.

Загалом, міська рада поступово виконує пункти Програми. Скадовською міською радою забезпечено дотримання стандартів ефективного врядування – прозорість, відкритість (розділ програми від громади «Менеджмент та участь громадськості»), – адже на сьогодні йде пряма онлайн трансляція сесійних засідань. Упроваджено Програму «Відкрите місто» – діє система електронного поіменного голосування.

Важливим моментом в діяльності влади є забезпечення участі громадян у прийнятті рішень органу  місцевого самоврядування. Цей пункт також виконано, а саме постійно проводяться громадські слухання, обговорення, консультації з громадськістю з важливих питань, розвитку міста (останнє обговорення проводилось: 15.07.2016 року. Протокол проведення громадських слухань щодо Детального плану території консервного заводу «Чумак» міста Скадовська, зі зміною цільового призначення із земель промисловості на землі житлової та громадської забудови під розміщення житлового комплексу з об’єктами обслуговування, обмеженої вулицями Балтазарівська, Гагаріна та Вячеслава Чорновола).

Та навіть більше: з серпня міськрада почала здійснювати закупівлі в системі електронних закупівель «Прозоро», приєдналася з початку року до системи «Відкрите місто», придбано ліцензійне програмне забезпечення щодо запровадження стандартизованого бухгалтерського обліку міських КП та бухгалтерії міськради. Також уже впроваджено електронне голосування на сесіях. Крім того, відбуваються періодичні зустрічі мера з громадськістю для розгляду актуальних питань – щомісяця виходить телеінтерв’ю на місцевому телебаченні ТК «Обрій» під назвою «Час мера». Особисто мером Скадовська ведеться онлайн спілкування з громадою міста.

Зауважимо, що після запиту до мерії, представникам «Активної Громади» надіслали ґрунтовну відповідь, у якій зазначено, що в рамках Програми також:

 • проведено аналіз стану дорожнього покриття вулиць міста;
 • розроблено Програму «Дороги Скадовська 2020»,
 • заасфальтовано 54 вулиці більше 3-х км на суму 6,3 млн. грн., і на 3-х вулицях проведено демонтаж та прокладено нові тротуари.
 • уже замовлено робочий проект з будівництва зливної каналізації для зменшення впливу шкідливих ґрунтових вод;
 • до кінця поточного року щодо пункту по боротьбі з підтопленням передбачено і вже розпочато капітальний ремонт КНС № 1, 2, 3, 5 (міським бюджетом передбачено 1.8 млн грн.);
 • запланована та вже проводиться робота по дорожнім розміткам та установленню дорожніх знаків, в бюджеті передбачено на ці роботи 63,00 тис. грн.
 • на зміцнення матеріально-технічної бази міських шкіл (а їх у місті 3) виділено 1019,84 тис. грн. Проведено аудит матеріальної бази дитсадків, складено енергопаспорти на 4 дитсадка, вдалося залучити кошти з державного бюджету 971.3 тис. грн. та додатково виділено з міського бюджету 1595.6 тис. грн. і до початку опалювального сезону буде виконано на 100% Програма по заміні теплозберігаючих вікон.

Додамо, що за ініціативи «Активної Громади» було розроблено і затверджено Положення «Про проведення конкурсного відбору та порядок реалізації громадських ініціатив за рахунок коштів міського бюджету на умовах співфінансування» (Рішення №80 від 19.02.2016 року).

Варто додати, що є пункти, які міськрада ще не спромоглася реалізувати, зокрема:

 • позбавлення монополій в обслуговуванні багатоповерхових будинків;
 • розвиток ОСББ;
 • інвентаризація та реконструкція мереж водопостачання міста;
 • щоквартальне звітування щодо фінансового забезпечення установ, (дошкільних) закладів, які утримуються за рахунок міського бюджету;
 • розвиток велоінфраструктури міста (розмітка для велодоріжок, облаштування стоянок для велосипедів);
 • запровадження та надання е-послуг в усіх структурних підрозділах місцевого самоврядування.

Не можна оминути й той факт, що Програма «Задай курс владі»  взята до уваги в Програмах соціально-економічного розвитку міста Скадовська. І, як зазначають у мерії, «виконується в межах надходжень коштів до місцевого бюджету».