Урок-дискусія з учнями на політичні теми відбувся в Сумах.

15 листопада “Активна Громада Сум” провела лекцію для школярів Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20.

Протягом заходу школярам була запропонована інтерактивна дискусія на тему особливостей взаємодії громадян із владою. Учні позитивно сприймали необхідність покращення діалогу громади із владою через те, що, на їх думку, комунікацій із виборними особами є дещо ускладненою.

АГ Сум

Однак, школярі також і мають своє бачення оптимізації процесу такої взаємодії. Як зазначили учні, покращити систему спілкування виборців з депутатами будь-якого рівня може:

  • обов’язкове тестування кандидатів у депутати на предмет базових знань законодавства та навичок законотворчої діяльності;
  • зменшення кількості народних депутатів до 150, з метою полегшення управління такою комунікацією;
  • додаткова робота із виборцями онлайн.

Цікаво, що не всі учні схвалюють онлайн-системи прямої демократії (коли за будь-який законопроект міг би голосувати кожен громадянин окремо в Інтернеті). Також школярі з осторогою ставляться до систем електронного голосування, зазначаючи, що в нашій державі можливі маніпуляції як на етапі підрахунку голосів, так і безпосередньо протягом голосування.

АГ Суми

Окремою темою обговорення стала взаємодія з депутатами через звернення громадян та е-петиції. Учасники дискусії зацікавились можливістю в майбутньому спілкуватись із депутатами через звернення громадян в електронному вигляді. Це, до речі, прямо передбачено Законом України “Про звернення громадян”. А окремий брейнштормінг щодо особливостей використання е-петицій допоміг зрозуміти, що в контексті обов’язковості розгляду та масштабі поширення порушеного питання, вони переважають над звичайним колективним зверненням.

– Раді з того, що вийшла цікава та виважена дискусія із школярами на тему налагодження взаємодії виборців із депутатами. Певні, що процес долучення громадян до інструментів участі у прийнятті рішень владою показуватиме лише позитивну динаміку, – зауважив координатор “Активної Громади” в м. Суми Михайло Горкуша.

Примітка. ВІ “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Відомо, що місто Суми приєдналося до мережі “Активної Громади” з січня 2017 року.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).