Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 22.12.17 – 09.01.18

м. Добропілля, Донецька обл.

24 грудня в м. Добропілля пройшов форум-театр «Право вибору переселенців». Під час вистави увага акцентувалася на актуальних проблемах і наслідках для громадян України, які потрапили в тяжкі життєві обставини та постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України.

2Згідно з законодавством України, всі громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами на всеукраїнському та місцевому рівнях. Вирішення пов’язаних з цим питанням проблем сприятиме швидшому інтегруванню ВПО в громади.

Учасники заходу активно брали участь як у підготовці, так і в самій виставі. У теплій, дружній атмосфері вони ділилися своїми знаннями, емоціями, настроєм. Деякі сцени, які вони поставили, були позитивними, а деякі – негативними. Піднімалися такі питання, як байдужість центральних гілок влади, негативний настрій місцевої громади, бажання ОМС та ТВК допомогти, прагнення переселенців голосувати та приймати рішення, не відчуваючи дискримінації щодо себе.

Гостем форум-театру в Добропіллі стала жителька м. Ужгород. Пані Тетяна, переселенка з Макіївки, поділилася своїми спостереженнями, досвідом та вкотре довела, що – це національна проблема для всієї України.

Проведення таких вистав заплановане в 20 містах України.

***

м. Тернопіль

24 грудня в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей відбувся форум-театр «Право вибору переселенців», організаторами якого стали «Активна Громада Тернопільщини». Гостями форуму-театру були активісти міста, громадські діячі, молодь, працівники книгарні, представники влади та всі охочі.

3

Вистава показала глядачам декілька проблемних життєвих ситуацій, з якими стикаються в повсякденні переселенці. Це і небажання перейматися проблемами вихідців зі Східної України, і байдужість та продажність місцевих урядовців, які намагаються нівелювати проблемами переселенців задля підвищення власного авторитету серед виборців.

За відгуками глядачів, найбільше у виставі їм сподобалася гра акторів, адже це було переконливо. Не професійні театрали змогли показати наявні в суспільстві проблеми. Організатор заходу Софія Коцур зазначила: «Звісно, я хотіла би щасливого закінчення, аби все ж таки переселенці отримали право голосу на Західній Україні, щоб усе було справедливо».

«Такі заходи потрібні тернополянам, щоб показати проблеми ВПО. Оскільки більшості ця проблема не торкнулася безпосередньо, то вони уявлення не мають, хто такі ВПО. А коли чують, що це – переселенці, то в більшості реагують негативно, так, як ми зобразили у виставі. Потрібно організовувати заходи, спрямовані на об’єднання та згуртування громади. І саме форум-театр «Право вибору переселенців» став одним з таких заходів», ‒ зазначає регіональний координатор ВІ «Активна Громада» м. Тернопіль Юлія Янчинська.

5 січня під час чергової інфогодини від «Активної Громади» активісти спільно з журналістами  Тернопільських експерс новин «Терен» дізнавалися в тернополян, чого вони очікують в новоу році.  Відповіді громадян в сюжеті.

 

***

Всеукраїнська акція

З 25 по 27 грудня у 26 українських містах проходила Всеукраїнська акція «Ялинка свідомості та активності, або Чого бажають українці в новому році». Захід ініціювала ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

Метою заходу було актуалізувати питання цінностей та дізнатися думку про те, що ж насправді українці хочуть побажати собі та своїм громадам у новому році.

1

На центральних площах великих і малих міст стояли ялинки, прикрашені паперовими іграшками з написами, що символізують громадянську активність. Члени «Активної Громади» пропонували українцям написати свої побажання місту та громаді на 2018 рік на порожніх іграшках і прикрасити ними ялинку. Також учасники акції підписували петицію про невідворотність покарання за порушення виборчого законодавства.

Регіональні координатори ВІ «Активна Громада» зазначали, що в усіх куточках України люди найчастіше зверталися до духовних цінностей. Вони бажали співвітчизникам миру, здоров’я, процвітання, злагоди, терпіння та добра.

До акції долучалися мешканці міст, громадські активісти, ЗМІ, представники місцевої влади та всі небайдужі. Захід проходив у межах проекту «Активна Громада: право вибору».

***

м. Ужгород

27 грудня в Ужгороді команда Інституту «Республіка» провела форум-театр, присвячений проблемі дискримінації трудових мігрантів та ВПО у реалізації конституційного права на участь у вирішенні місцевих справ через місцеві вибори. У заході взяли участь 25 осіб з міста Ужгорода.

Учасники заходу створили виставу у форматі форум-театру. Вистава дала змогу обговорити існуючі виклики та проблеми у сфері виборчого права ВПО і пошукати на них відповіді, поділитися емоціями та думками.

4

Форум-театр проходив у межах проекту, метою якого є сприяння реалізації конституційних прав ВПО та їхньої активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії – вибори.

На заході були присутні двоє депутатів: з Ужгородської міської ради – від «Самопомочі» та Закарпатської обласної ради – від БПП, а також член виконкому Перечинської міської ради (ОТГ) – від БПП.  Вони заявили, що підготують відповідні звернення до Верховної Ради України з пропозицією проголосувати за законопроект №6240 в цілому. Цей законопроект має вирішити зазначену проблему.

Жителька міста Ужгород, учасниця  вистави, у підсумках висловила думку, що проблему треба вирішувати. якнайшвидше. Вона зауважила, що ця вистава змусила її замислитися над тим, що така проблема взагалі існує. Підсумувала, що кожен, хто живе у громаді, повинен вважатись її членом та мати можливість впливати на прийняття рішень.

АГ Ужгород 11

Переселенка з Авдіївки була вражена емпатією до її проблеми багатьох місцевих жителів. Вона дійшла висновку, що проблеми не можна замовчувати, про них слід говорити з різними людьми. Тоді будуть зрушення.

Захід був організований у партнерстві з Благодійним фондом «Центр громадських ініціатив», громадською організацією «Закарпаття-Донбас», ініціативною групою #Кірпічка, Карпатською агенцією прав людини «Вестед», громадським холдингом «Група впливу» та Ужгородською міською організацією Спілки жінок України.

***

м. Житомир

3 січня в Житомирі представники ВІ «Активна Громада» Житомирщини провели першу в новому році інфогодину. Захід проходив біля Житомирської міської ради.

5

Активісти вітали житомирян з Новим роком, пропонували до їхньої уваги свіжий випуск газет «Наші вісті» та ставили містянам прості, але важливі запитання: «Яких змін Ви очікуєте у 2018 році в державі та Житомирі? Яких реформ від влади? Якої активності від громадян? Які у вас є побажання українцям на новий рік?».

Серед відповідей були, зокрема, такі:

  • «Очікую змін на краще. Адже зараз молодь масово виїжджає за кордон, оскільки немає робочих місць. Тому мої побажання – щоб були створені робочі місця для молоді, настала стабільність в країні» (Тетяна);
  • «Бажаю, щоб у нашій країні були мир, добро та взаємопорозуміння» (Надія);
  • «Хочемо, щоб не було вандалізму. Ще нещодавно на вулиці Михайлівській стояли прикрашені ялинки. Було дуже гарно і святково. А зараз іграшок на деревах немає. Шкода, що люди замість того, щоб примножувати та робити наше місто гарним, знищують красу. Проте Михайлівська площа нині гарна. Мені приємно тут прогулятись з онуками. Каток, фонтан, плитка новенька лежить» (Анна, Антоніна та Світлана).

Зв словами перехложих, мало хто з посадовців виходить на вулиці, аби поспілкуватись з перехожими про їхні проблеми, негаразди у країні. Мало хто роз’яснює людям, що ж криється у реформах та на що їм чекати далі. Тому активісти сисетатично проводять інфогодини та спілкуються з громадянами.

***

м. Кропивницький

4 січня у Кропивницькому координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян провів робочу зустріч із Світланою Тимків, директоркою Центральної міської бібліотеки міста Кропивницького.

6

Під час зустрічі учасники підбили підсумки щодо виконання Меморандуму про співпрацю за 2017 рік та намітили план заходів на поточний 2018-й. Для досягнення цілей співпраці вирішили, що потрібно продовжувати наповнювати свіжими матеріалами постійно діючий тематичний куточок «Активної Громади». Також у прийдешньому році планується організація спільних інформаційно-просвітницьких заходів для містян на актуальні теми впровадження реформ, інтерактивні семінари у формі рольових ігор та дебатів тощо. Основною цієї роботи буде позитивний досвід співпраці та віра у гарні перспективи.