Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період  06.04 – 16.04.

м.Ужгород

Як вже повідомлялось раніше, “Активна Громада” Ужгорода занепокоїлися регламентом міської ради, адже новий регламент порушує право участі в місцевому самоврядуванні, доступі до публічної інформації та створює передумови для обмеження права на мирний протест. Активісти проаналізували документ, висловили своє критичне ставлення та написали звернення із поданням власних заперечень та пропозицій до регламенту.

10 квітня активісти провели Загальноміське Віче.

IMG_9670

IMG_9679

 Учасники вічу якого висловили власні вимоги до влади, а саме:

  1. Публічно засудити будь-які прояви сепаратизму в Закарпатті та притягнути винних до відповідальності;
  2. Відновити базові стандарти самоврядування включно з:
    • безперешкодним доступом до засідань постійних комісій та рад усіх рівнів;
    • забезпеченням аудіо та відеотрансляцій засідань рад в тому числі через інтернет;
    • засудження проведення закритих та таємних засідань рад.
  3. Затвердити перспективний план формування територій громад  Закарпатської області;
  4. Висловити недовіру голові Закрпатської ОДА Г.Москалю;
  5. Висловити недовіру прокурору Закарпатиської області В.Янко;
  6. Висловити недовіру начальнику управління СБУ у Закарпаській області О.Воєводіну.

Тож, 11 квітня “Активна Громада” Ужгорода взяла участь у засіданні регламентної комісії Ужгородської міської ради. Секретар ради та депутати впродовж 4,5 годин безперервних постатейних дискусій підтримали переважну більшість пропозицій громади про внесення змін до Регламенту ради. Та все ж, частину питань відклали. Окрім того, регламентна комісія підтримала декілька прогресивних речей: блокування карток відсутніх депутатів, що унеможливить кнопкодавство; прописано детальний порядок погодження рішень, що унеможливить будь-яке блокування громадських ініціатив.

Також важливо, що з  13 квітня ужгородці мають право на електронну петицію. “Активна Громада” разом з депутатами та спеціалістами ради напрацювали  порядок розгляду електронних петицій (особлива форма колективного звернення до органу влади через офіційний сайт).

Принциповими для громади були позиції: розгляд за умови збору на підтримку петиції протягом 20 днів з дня її оприлюднення не менш ніж 250 підписів мешканців. Важливо, що петиція, яка протягом установленого строку набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, вноситься у порядок денний сесії міської ради.

с.Катеринівка-Обознівка (Кіровоградська обл.)

8 квітня в рамках проведення семінару в приміщенні Кіровоградського обласного центру зайнятості, “Активна Громада” с.Катеринівка-Обознівка виступила з інформацією про переваги реформи децентралізації для мешканців навколишніх сіл.

Наголос ставився на вирішенні кадрового питання та спростуванні безпідставних побоювань людей щодо зменшення робочих місць. Спікери намагалися вичерпно відповідати на запитання учасників. Людей запевнювали, що реформа децентралізації не несе скорочення робочих місць, а навпаки – призведе до їхнього збільшення, до можливості працевлаштуватися за місцем проживання.

м.Южне (Одеська обл.)

6 березня відбулась зустріч із мешканцями багатоквартирного будинку по вулиці Хіміків. Так, у черговий раз, активісти “Активної Громади” мали чудову можливість проінформувати людей щодо переходу до ОСББ (разом із представниками УЖКГ та МЖКЦ) та стосовно реформи децентралізації а саме: заходів, які відбудуться в найближчий час.
12985548_238183283200514_8082020014183450610_n

“Цього разу дискусія була особливо жвавою, моментами, навіть, напруженою, так як люди думали, що їх намагаються ввести в оману. Ми докладали чимало зусиль, аби пояснити, що ці зміни матимуть позитивний характер та відкриють значну кількість нових можливостей. До того ж мали змогу ознайомити людей із діяльністю Активної Громади, наводячи приклади різноманітних досягнень в усіх куточках України”, – розповідає координатор у місті Южне Анрій Коновалов.

Після довгого обговорення значна частина учасників зустрічі висловила готовність до подальших спільних дій. На зустрічі були присутні також представники із виконкому та депутати місцевої ради.

м.Запоріжжя

6 квітня відбулась зустріч представниці “Активної Громади” Запоріжжя Анни Єрьоменко з мером Запоріжжя та його заступниками. На зустрічі були присутні також  народні депутати Ганна Гопко та Остап Єднак, які приїхали на запрошення Інституту “Республіка”. Обговорили пункти програми “Задай курс владі“. Домовились про робочу зустріч та більш детальне обговорення проблеми в Запоріжжі.

м.Чернігів

Я повідомлялось раніше, “Активна Громада” Чернігова приєдналась до Адвокасі кампанії#‎Онко_метелики‬.

Кампанія нині на стадії додаткового збору даних. Активісти, за сприяння Інституту “Республіка”, провели діалог з Ганною Гопко та консультації з Миколою Яцковим й вирішили спільними зусиллями координаторів “Активної Громади” наводити статистичні дані про кількість онкохворих в Україні. Тож, координатори надіслали інформаційні запити у власних містах.

На жаль статистика з кожним днем все гірша. Згідно статданих спалах лейкозів зафіксовано серед дорослих в Чернігові, серед дітей в Києві та в Запоріжжі. Жахливо, що резерв ліків повністю скінчився. Згідно внутрішніх даних онко-спеціалістів, жоден з протоколів лікування не може бути розпочатий виходячи із запасів МОЗ. Це значить, що лікування онкозахворювань відбувається з кишені українців.

Активісти встановили, що Київська обласна лікарня (запит надсилав Олександр Іванічев, координатор з с.Тарасівка ) взагалі не веде такої статистики. Тобто обласна лікарня не знає скільки в неї паціентів та скільки наявно ліків. Тож, активісти продублювали запит на Обласне управління з надією, що хоч в них є якісь данні.

В субботу, 9 квітня, проведено збори Робочої групи. Позитивно, що робоча група до якої входить “Активна Громада” розширилась та отримала підтримку ЗМІ та юристів.

“Ми провели роботу з благодійниками-волонтерами, що підтримують онко-дітей, з метою роз’яснення батькам їх прав. Діємо через волонтерів, бо доступ до дитячого відділення обмежений”, – зазначила координатор Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” Ольга Палькова.

Активісти також знайшли волонтерів, що розмалюють дітям відділення, щоб хоч настрій малюкам підняти, але навіть тут є спротив. Розмалювати дозволили лише коридори. Тож, нажаль, лікарняні палати залишаться такими ж сумними.

12 квітня учасники робочої групи направились в МОЗ на зустріч, про результати якої буде повідомлено дещо пізніше.

 

м.Богуслав (Київська обл.)

“Активна Громада” Богуслава ще місяць тому зафіксувала будівництво на місці старовинного цвинтару в окрузі й звернулися до депутата від партії Свобода, яка направила в міську раду запити, щодо віповідних дозвільних документів. Виявилося, що документів на будівництво немає, а наявний лише дозвіл на проектно-вишукувальні роботи.

12920254_1060636537336066_1638661524681598201_n

12985507_1060636644002722_1421659400523648477_n

На минулому тижні до депутатів та до “Активної Громади” Богуслава вже звернулися громадяни. Адже після того, як техніка проклала дорогу, на поверхні виявилися людські кістки. Коли Активісти приїхали на місце події – там вже працювала поліція.

Також активісти знайшли всі матеріали щодо кладовища в місцевому музеї, а представник “Активної Громади” Богуслава Сашко Мельник  запросив телеканал “1+1” приїхати на місце подій.

Активісти призначили зустріч, де мали би бути представники міської ради, громадяни, настоятель римо-католицької церкви та представники забудовника. Останні – не приїхали. Та все ж, позитивно, що журналісти телеканалу 1+1 відзняли сюжет про дані порушення. Після того, активісти домовилися про зустріч із забудовником, архітектором, громадянами та настоятелем щодо вирішення цієї ситуації.

 

с.Тарасівка (Київська обл.)

Як вже повідомлялось раніше, “Активна Громада” Тарасівки спільно з народними депутатами Остапом Єднаком та Ганною Гопко навідувались до сільського голови з вимогою оприлюднити Генплан села згідно чинного законодавства. Депутати заявили, що звернуться в Генеральну прокуратуру України у випадку, якщо Генплан не буде оприлюднено до 7 квітня.

7 квітня “Активна Громада” Тарасівки разом з народним депутатом  Остапом Єднаком знову завітали до сільського голови, перевірити процес обнародування Генплану. Голову села на робочому місці застати не вдалося, адже він пішов  у двотижневу відпустку після минулого візиту активістів.

Надвечір, 7 квітня, Генеральний план села все ж таки оприлюднили, проте у нечитабельному вигляді. До того ж, у ньому відсутні ті частини, в яких саме й відбувалися значні порушення законної забудови.

Тож, “Активна Грмада” Тарасівки проводить консультації з нардепом та його командою та формуют чорновий варіант запиту у правоохоронні органи.

м.Вінниці

Вінницькі активісти взялися за офіційний сайт Вінницької міської ради, адже оприлюднена на ньому інформація  часто розміщувалася у такому вигляді, що зрозуміти кому надавалась земельна ділянка чи яке рішення приймалось – було неможливо.

Цього тижня за ініціативи та адвокасі кампанії “Активної Громади” Вінниці на сайті міської ради з’явилося повідомлення про сесію у розділі “Актуальне”. Також  на сайті тепер розміщується порядок денний та регламент міської ради. Активісти говорять, що за домовленістю з владою, скоро й всі проекти рішень будуть доступні для завантаження.

12 квітня “Активна Громада” Вінниці провела навчання для депутатів 4 фракцій Вінницької міської ради:15 депутатів та  11 помічників.

13012858_10204396618674310_76527378077267346_n

Розбирали проблемні питання : депутатські звернення, роботу в комісіях, знищення депутата та багато іншого.

“Тільки представники “Батьківщини” не захотіли навчатися  та не делегували жодного депутата чи помічника. А Самопоміч, БПП, ВЄС та “Свобода” бажають розвиватися й ставати більш ефективними та реальними депутатами”, – зазначила координатор Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” Христина Дідик.