8 липня, у суботу, в Рівному відбувся тренінг «Е-інструменти: ефективність електронних петицій». Тренери «Інституту «Республіка»» Олександр Журик та Наталія Головач розповідали рівнянням про те, що таке е-урядування, його особливості, різновиди, зокрема електронні петиції.

Активна Громада Рівного

Спільно з тренерами учасники сформулювали низку місцевих питань та спробували написати е-петиції щодо їх вирішення. Особливо звертали увагу на вже існуючі петиції, які отримали необхідну кількість підписів, та причини, через які були відхилені. Акцентували увагу на тому, що питання повинні не суперечити чинному законодавству, мати суспільну значимість та підтримку серед населення. Також в ході тренінгу розглянули приклади е-урядування, його впровадження в Естонії, Данії та інших європейських країнах.

Це вже другий тренінг з циклу «Взаємодія громадян з владою». Навчання спрямоване на те, щоб запропонувати рівнянам доступні інструменти впливу та взаємодії з владою, активізувати їхню участь. Електронні технології вже давно стали частиною управління, тому необхідно знати можливості їх використанні, – розповідає координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Рівне Наталія Малиновська.

Активна Громада в Рівному

У ході практичного обговорення тем, які турбують мешканців та можливості створення петицій, учасники активно напрацювали проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення. Зокрема, підняли тему розміщення реклами в Рівному, доступність міста для людей з інвалідністю та інші питання.

Учасники тренінгу ділились враженнями про тренінг.

Приємні враження лишились від тренінгу. Хочу подякувати організаторам та тренерам за можливість дізнатись більше про е-врядування, зокрема, про електронні петиції. Сподобався підбір цікавого матеріалу та сама атмосфера! Бажаю надалі успіху та наснаги, – поділилася враженнями учасниця тренінгу, студентка Фейштер Олена.

Активна Громада м. Рівне

Електронні петиції вже рік як працюють у Рівному. Чимало питань вже розглянуті через подання петицій, але і є, які подані з питань, які суперечать законодавству. Метою тренінгу було пояснити важливість е-петицій, їх використання та залучення підтримки. Завжди приємно бачити, як нових, так і постійних учасників навчань. Тому, вже незабаром анонсуємо наступний тренінг про те, як активізувати однодумців довкола своїх ідей, – додає тренерка Наталія Головач.

Активна Громада Рівне

Більше інформації про заходи на сторінці «Активна Громада Рівного» (https://www.facebook.com/Активна-Громада-Рівного-245075375938892).

Примітка. Тренінг відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

 Контактна особа: Головач Наталія, 097 68 08 014