Новини “Активної Громади” в період  5-11 березня.

м.Черкаси

12823321_1094333673951951_8603483047746360134_oЛюстрація в Черкаській області та й в Україні в цілому сильно пробуксовує. Такий висновок зробили учасники тематичного круглого столу, організованого Комітетом виборців України та проектом “Київський діалог” 11 березня. На захід також були запрошені представники “Активної Громади” Черкас.

Координатор “Активної Громади” Черкас Сергій Слинько представив статистику, підготовлену експертами Інституту “Республіка” за результатами якого Черкаська область займає 8 місце з показником люстрованих: 29 осіб (станом на 9.03.2016). Згідно цих даних 16 осіб звільнені з МВС, 5 – з фінструктур, 4 – з прокуратури, 3 – з СБУ і 1 особа з структури ветеринарної та фітосанітарної служби. Більшість (17 осіб) звільнені за скоєння незаконних дій стосовно учасників Євромайдану, 11 осіб перебували на посадах Януковича і 1 людина не вчасно подала заяву у визначений строк.

В контексті реформи децентралізації дуже важливо займатися реальною люстрацією, а не профанацією цього процесу. Адже децентралізація влади та збільшення повноважень може призвести до ще більших корупціогенних чинників, якщо до влади прийдуть недолюстровані посадовці“, – зауважив Сергій Слинько.

 

м. Ужгород

Протягом 9-ти місяців, ужгородці протидіють незаконній забудові парку «Перемоги», який місцеві називають Кірпічкою. Захисники парку оскаржують в судовому порядку законність рішень міськради стосовно змін цільового призначення рекреаційного куточку та внесення змін до Генерального плану міста. Як повідомлялось раніше, активісти Кірпічки ініціювали 2 законопроекти до ВРУ, які сприятимуть полегшенню процедур для оскарження рішень міськради в суді.

8 березня, в рамках кампанії “Задай курс владі”, провели оперативну нараду на чолі керуючої у справах виконкому Оленою Макарою, з профільними фахівцями відділу звернень громадян, юридичного відділу, ІКТ-підрозділу. Консультації стосувалися запровадження електронної петиції. Обговорили два проекти рішень, що підготовлені до другої сесії міської ради. Обидва націлені на підключення до http://e-dem.in.ua/

Розбіжність полягає лише у строках та кількості підписів.

“Наша пропозиція, розроблена за підтримки депутата із ПП “Самопоміч” Миколою Сюсько передбачає мінімальний поріг у 120 підписів за 20 днів із внесенням змін до Статуту територіальної громади. Натомість, фахівці виконкому пропонують мін. поріг у 250 підписів впродовж 3 місяців”, – підкреслив координатор “Активної Громади” Ужгорода, експерт Інституту “Республіка” Микола Яцков.

“Обидва варіанти прийнятні для громади. Ми ж виходимо з позиції максимальної мобільності нового інструменту на кшталт уже ефективно діючих механізмів громадських слухань та місцевої ініціативи, які можна зреалізувати за 2-3 тижні”, – продовжив Микола.

9 березня активісти “Активної Громади” Ужгорода провели прес-конференцію для мас-медіа напередодні засідання сесії міської ради. Говорили чому не можна повторно голосувати за Генеральний план та план зонування, які позбавлені легітимності в очах громади.

1-50

Водночас, запропонували механізм виходу із кризової ситуації.

Окрім повного перегляду містобудівної документації та з метою відновлення рекреаційних зон міста запропонували зробити наступне:
1) повна ревізія кадастрових справ, судове повернення незаконно відчужених земель або їх викупу для суспільних потреб;
2) повна інвентаризація рекреаційних зон з визначенням їх меж у натурі (кадастрові справи);
3) розроблення у складі генерального плану схеми перспективного озеленення території міста Ужгорода, та інвентаризувати зелені насадження;
4) паспортизація водних обєктів (встановлення охоронних зон та біологічне очищення водного горизонту).

Оскільки втрати зелених зон у місті спричинені активністю забудовників, пропонується компенсаторний механізм. Так, за рахунок підвищення розміру пайової участі на розвиток інфраструктури та різниці з поточним розміром буде сформовано цільовий фонд для втілення зазначених позицій.

10 березня відбулося чергове засідання ще першої сесії міської ради. Понад одну годину тривали емоційногарячі дискусії під час сесійного засідання, внесено 17 критичних зауважень до тексту рішення. Так, 21 голосом «За» воно було ухвалене.

Координатор “Активної Громади” Ужгорода, експерт Інституту “Республіка” Микола Яцков наголошує, що саме це засідання є важливим у розвитку адвокасі кампанії ініціативної групи Кірпічка, адже до розгляду депутатів пропонувалось скасувати генеральний план та план зонування в редакції 9 листопада, а найголовніше пропонувалось повторно їх ухвалити легітимним складом ради. Така схема давала надію на легітимність процедури та вихід з-під обмежень судової заборони. Бо позовами прокуратури та громадських активістів повністю паралізовано земельне питання та нове будівництво через зупинення дії скандальної містобудівної документації. Опір громади та недалекоглядність земельного депутатського лоббі спровокували кризу місцевого самоврядування. Кілька депутатських груп розвалились, практично всі зазнали втрат.

“На жаль, переголосування містобудівної документації не вирішує по суті конфлікт у громаді. Компенсаторні механізми прописані у рішенні не дають достатніх гарантій безпеки зеленим зонам міста. Вирішується питання чи буде накладено вето міського голови. Позов від громади на нове рішення вже подано до суду”, – зауважив Микола Яцков

м.Южне (Одеська обл.)

6 березня відбулась зустріч, в якій взяли участь “Активна Громада” м. Южного, депутати, представники політичних партій, приватні підприємці та небайдужі мешканці міста.
Під час зустрічі обговорили питання, котрі стосуються стану рекреаційної зони, питання поліпшення та удосконалення відведених місць для культури, спорту та відпочинку, екологічного стану, та, безумовно, питання децентралізації, так як саме ця сфера тісно пов`язана із особливостями економічного та соціального розвитку м.Южного.
Учасники зустрічі врахували всі пункти, котрі потребують змін та побудували план дій та заходів задля вирішення поставлених задач.

Представники Активної Громади, у свою чергу, відтворили своє бачення стосовно удосконалення та розвитку міста. Також , за словами координатора “Активної Громади” Южного Андрія Коновалова, їм вдалося поспілкуватись та налагодити зв`язок у сфері децентралізації із представниками політичних партій, котрі висловили підтримку щодо даного процесу та стосовно подальшої участі у діяльності кампанії “Успішна Громада”. До того ж мали чудову можливість налагодити співпрацю з місцевими ЗМІ, а саме: зі студією телебачення “МИГ” та інформаційним порталом “Re:post”.

10 березня відбулась зустріч координатора “Активної Громади” Южного Андрія Коновалова з депутатом Южненської міської ради від партії “Наш Край” Сандюк Вікторією Володимирівною. Обговорили чимало проблемних питань, котрі стосуються міста та с. Сичавки (щодо об`єднання громад). Вдалося досягти домовленості про подальшу співпрацю її партії в ініціативах “Активнї Громади”. Також вона запропонувала свою допомогу у висвітленні та розповсюдженні інформації стосовно сфери децентралізації.

11 березня координатор “Активної Громади” Южного Андрій Коновалов зустрівся з депутатом Южненської міської ради від Аграрної партії Бурлакою Геннадієм Васильовичем.

За словами депутата , не дивлячись на складнощі, котрі виникають в ході об`єднання громад, він вбачає успішність даного процесу. Депутат прагне, аби відбулось об`єднання не тільки громад м. Южного та с. Сичавки, але й громад інших населенних пунктів, які знаходяться поблизу.

“Генадій Васильович має велику надію, що “Активна Громада” зможе вплинути на хід дій стосовно об`єднання і не тільки. Також він запропонував підтримку та допомогу під час проведення заходів нашої ініціативи та зацікавлений у подальшій співпраці”, – підкреслив Андрій Коновалов.

 

Скадовськ (Херсонської обл.)

10 березня скадовська “Активна Громада” разом із заступником Департаменту охорони здоров’я ХОДА Н.В.Шахма, координатором обласного проекту Оленою Микитась”Включайся – продбай про майюутнє” активно обговорювали програму “Здоров’я жінок України”.12823402_980942651987690_5665748786526888524_o

Питання до обговориння та дискусії викликали доповіді працівників первинної медичної допомоги та Центральної районної лікарні. Активну громадськість та представників відповідних установ цікавили питання не тільки репродуктивного здоров’я нації, а й доступ до послуг людей з обмеженими можливостями в умовах лікувально-профілактичних закладів Скадовського району.

Піднімалось питання взаємодії соціальних служб, громадських організацій та навчальних закладів району. Головне питання нині і на майбутнє, в умовах впровадження реформ децентралізації та обєднання тереторіальних громад – питання фінансування медичної галузі. Були слушні зауваження та пропозиції до злагодженої роботи. Запропоновано провести семінари та тренінги, як з просвітницької роботи так із підготовки програм та проектів до залучення грошових ресурсів.

м.Чернігів

“Активна Громада” Чернігова завітала в гості до партій : БПП “Солідарність” та Демальянс. Обговорювали впровадження інструментів прямої демократії у місті.

“Представники обох партій завірили нас, що повністю підтримують необхідність реалізації закону про публічність в повному обсязі та необхідність впровадження інструментів прямої демократії. Частину з цих інструментів вже введено. наприклад електронні петиції бурно підписуються”, – зазначила координатор “Активної Громади” Чернігова Ольга Палькова.

“Жалілися також, що добросовісні депутати стали заручниками закону, бо деякі фракції не гребують “внесенням питання на розгляд з голосу” і не публікують проекти рішень завчасно”, – додала вона.

 

с.Катеринівка та с.Обознівка (Кіровоградської обл.)

10 березня відбулася зустріч “Активної Громади” сіл Катеринівка-Обознівка з депутатом районної ради від округу. Говорили про здобутки перших осередків децентралізації та переваги даної реформи. Піднімали питання про необхідність поширення цієї інформації серед населення навколишніх сіл. Обговорювали план по впровадженню реформи децентралізації та розглядали можливість його вдосконалювання.

10583811_247746928895987_3722088066386257695_n (1)

9 березня відбулась зустріч “Активної Гроамди” сіл Катеринівка-Обознівка з обознівським сільським головою. Обговорювали підписання ним і депутатським складом, в рамках кампанії “Задай курс владі”, Меморандуму співпраці, створення сайту Обознівської сільської ради, розробляли план щодо подальших дій тереторіального об’єднання громад.

с. Тарасівка (Київська обл.)

9 березня координатор “Активної Громади” Тарасівки зустрівся із Сизоном Володимиром Григоровичем – сільським головою сіл Тарасівка та с. Нове. Обговорювали питання добровільного об’єднання громад. Сільський голова розповів, що планували об’єднуватись із Віта-Поштовою громадою в складі якої два села Віта-Поштова та Юрівка, надіслали пропозицію про об’єднання, та, на жаль, було відмовлено.

Координатор розповів сільському голові, що проводив опитування громадян на предмет знання про реформу «Децентралізація» і в результаті виявилось, що 95% громадян не знають, що це таке, і для чого воно їм потрібне. Він запропонував сільському голові для ознайомлення матеріали по Децентралізації, які передав секретарю ради Бесарабець Вікторії Олександрівні.

Також координатор поїхав на зустріч з Дмитром Юрійовичем Шульганом – сільським головою сіл Віта Поштова та Юрівки. Мав з ним розмову стосовно добровільного об’єднання громад. На об’єднання з Трасівською громадою він не погоджується. Він вирішив утримуватись від об’єднання навівши негативний досвід Калитянської об’єднаної громади, Броварського району, єдиної в Київській області, яка вже жалкує про об’єднання. На пропозицію проведення зборів по роз’ясненню громадянам про Децентралізацію не заперечував.

м.Вінниця

10 березня “Активна Громада” Вінниці провели робоче обговорення з радником міського голови та представниками ГО “Філософія сердця” з питань відкритого бюджету та публічності роботи міської ради по результатах зустрічі з міським головою.

11 березня відубулась робоча зустріч активістів Вінниці з директором фінансового департаменту Луценко Наталією Дмитрівною.

“За ініціативи Юлії Григи обоворили бюджетний регламент і дійшли згоди по всім пунктам, тож сподіваємося найближчим часом у нас в місті він буде. Ще однією темою розмови був відкритий бюджет. Ми хочемо, що б він був дійсно відкритим по кожному окремому комунальному закладу. Тут теж поладнали”, – підкреслила координатор “Активної Громади” Вінниці Христина Дідик.

м.Жмеринка (Вінницька обл.)

11 березня відбулась робоча зустріч “Активної Громади” Жмеринки з майбутніми головами ОСББ двох багатоквартирних будинків. В ході зустрічі, обговорили процедурні моменти створення ОСББ та розробили план дій до кінця місяця.

12819449_1044909115547509_4489513590567510218_o
Скоро відбудеться загальна зустріч мешканців одного з будинків та створена ініціативна група для початку процедури створення ОСББ і визначена дата загальних зборів.

м.Херсон

10 березня херсонська “Активна Громада” вчергове проконтролювала процес правосуддя. На судовому засідання щодо справи незаконної забудівлі на березі річки Дніпро, частина якого знаходиться прямо у воді, маєтку, сумновідомого на всю Україну, як будинок екс-губернатора Херсонщини Костяка.

“На жаль існує тенденція затягування процесу, під приводом необхідності проведення додаткових експертиз. Тому знову зроблена перерва в суді до 21 березня”, – зазначила координатор “Активної Громади” Херсону Римма Бараненко.

м.Тернопіль

9 березня в Тернополі відбулась Лекція Рустама Ергешова та Ігоря Білика на тему “Децентралізація. План дій на майбутнє та уроки минулого”.

10173744_1013167015424033_697444684528519055_n

“Відбулась відкрита дискусія про децентралізацію в Україні та в Тернопільській області. Задавали питання про те, як буде впроваджуватися реформа і як довго вона буде проходити та наскільки це нас наблизить до Європи. Люди хотіли почути про реформу на простій зрозумілій для них мові, адже вона доволі складна. Проте помітно, що у тернопільців ставлення до децентралізації позитивне”, – зазначив координатор “Активної Громади” Тернополя, експерт Інституту “Республіка” Рустам Ергешов.

“Я дуже радію, що українці цікавляться реформою і воліють знати більше про позитиви, які принесе децентралізація у їхні громади”, – продовжив він.

м.Луцьк

5-6 березня в Луцьку відбувся проект “Крим U.A” в рамках якого до Луцька приїхали вимушені переселенці, кримські татари, які зараз проживають в різних містах України, аби познайомитись з культурою та традиціями Волині. Активісти «Активної Громади» Луцьку взяли активну участь в організації та проведенні проекту. На прикінці заходу, активісти роздали газети “Наші вісті” календарики та наліпки від Інституту Республіка всім учасникам.

Також 5 березня провели міні соціологічне опитування в одному з мікрорайонів м.Луцьк, аби дізнатись що знають місцеві жителі про реформу децентралізації та їхнє ставлення до неї. Загалом опитали 17 людей та відразу донесли до них основні принципи реформи.