28 жовтня у Полтаві пройшов семінар «Люстрація: чому це потрібно». Захід ініціювала громадська спілка «Фундація «Відкритий Діалог» із Польщі.
lustrasija

Провели семінар керівник проекту з Фундації «Відкритий Діалог» Агнєшка Пясецька, експерт у сфері очищення влади Інституту “Республіка” Артем Амелченко та секретар Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів Марина Соловйова. На заході були присутні журналісти, юристи та місцеві активісти.

Учасників та гостей семінару привітала Агнєшка Пясецька, вона розповіла про громадську спілку «Фундація «Відкритий Діалог» та про різницю між процесами люстрації в Європі та Україні.

– «Фундація» почала свою роботу ще під час Майдану, тоді ми допомагали активістам та учасникам. Потім вирішити створити громадську спілку і налагодити активну діяльність в Україні. Наприклад, у Польщі перший закон, який стосувався люстрації був прийнятий у 1997 році і процес люстрації триває й досі, – розповіла Агнєшка Пясецька.

Першим доповідачем був експерт у сфері очищення влади Інституту “Республіка” керівник проекту “Моніторинг впровадження законодавства щодо очищення влади” Артем Амельченко.

– Ми сьогодні тут, щоб показати та розказати як здійснюється процес люстрації, – звернувся до присутніх Артем Амельченко.

Він розповів присутнім про поняття люстрації, її види та принцип дії та основні завдання Закону України «Про очищення влади» та повідомив, що Полтавська область знаходить на 9 місці по Україні за кількістю люстрованих осіб. Станом на 26 жовтня 2015 року на Полтавщині люстровано 22 особи: по працівниках прокуратури – 7, МВС – 7, ДФС – 1, СБУ – 2, ОДА – 2,РДА – 1, державної екологічної інспекції – 1 та державної інспекції сільського господарства – 1. Такі дані занесені до Єдиного державного реєстру осіб,щодо яких застосовано положення ЗУ «Про очищення влади».

Секретар Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів Марина Соловйова розповідала про результати дії Закону України «Про відновлення довіри до судової влади». Вона прозвітувала про роботу Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів. За час роботи комісія передала до Вищої ради юстицій 47 справ, що стосувалися усунення суддів з посад. У 12 справах комісією були помічені незначні порушення, справи перейшли на розгляд до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 4 із цих випадків не розглядалися. Загалом комісія розглянула 2192 скарги від громадян та прийняла до розгляду 309 випадків стосовно 311 суддів.

На сьогодні Комісія завершила свою роботу і її юридичні перспективи залишаються невизначеними.