19 квітня в Українському кризовому медіа-центрі презентували новий соціальний ролик “Круговорот народовладдя”, знятий режисером Сергієм Пудічем та ВГО “Інститут Республіка”.
Ролик став продовженням попереднього відео “Ланцюг добра в дії”, який популяризував хороші справи громадян і набрав понад 1 млн переглядів в мережі Інтернет протягом 6 місяців.
Суть наступного ролику полягає у важливості співпраці громади та влади задля розвитку нашої країни. Кульмінацією й завершенням відео стала жива мапа України на Майдані Незалежності, як символ об’єднання суспільства з метою власного розвитку та, в першу чергу, усвідомлення великої цінності життів героїв “Небесної сотні”.
За словами режисера Сергія Пудіча, цього разу зйомки були значно масштабнішими. Це і не дивно, адже для ролика побудували виборчу дільницю, створили приймальню депутата, а також залучили до фільмування справжніх київських поліціантів.
“Я вважаю, що кожна людина повинна віддавати частину свого часу, доходу або вміння на благо суспільства, в якому він живе. А тим більше в суспільство, яке переживає один з найскладніших періодів за час своєї незалежності. Саме це і стало відправною точкою й рушійною силою нашої команди для зйомок соціальної реклами, яка закликає людей бути небайдужими та вимагати від чиновників виконання своїх обов’язків”, – каже режисер.
Сергій зауважив, що вся знімальна група вірить, цей ролик змінить свідомість українців та продемонструє, що народ – єдине джерело влади.
“На знімальному майданчику панувала дійсно добродушна й тепла атмосфера. Всі прекрасно розуміли, що ця реклама повинна змінити свідомість українців і зробити нашу країну хоч трішки, але кращою. Це надавало ентузіазму: 2 тижні підготовки, 2 знімальні дні і близько 30 годин постпродакшена – це вклад нашої команди у виробництво соціального ролика, який, як ми сподіваємося, стане відправною точкою в усвідомленні того, що виключно народ є джерелом влади в Україні”, – сподівається він.
Олександра Скиба, заступник Голови Інституту “Республіка”: “Перші декілька днів, після виходу в світ відео “Ланцюг добра в дії” ми спостерігали десятки тисяч перепостів та відгуків громадян про те, що ролик мотивує їх на хороші справи. Звичайно, в такий скрутний час для України, людям не вистачає позитивної інформації, яка би їх спонукала не опускати руки, а самим змінювати державу, день у день, своїм прикладом. Так і народилася ідея другого відео — робити добро, об’єднуватися та будувати нову Україну”.
“Українці зробили запит на зміни. Громада вже включається в суспільно-політичні процеси в державі, контролює владу. Але не протистояння, а співпраця влади й громадян може дати потужний результат”, – підсумовує Олександра.
“Яскравий приклад співпраці влади та громадян — світовий вело рекорд у м.Черкаси. Об’єднавшись, прості люди, чиновники, депутати, спортсмени й активісти створили найбільший рухомий прапор України. Такою акцією громадськість хотіла показати, що Черкаси зацікавлені в розвитку вело інфраструктури в місті. Тож, представники влади, які долучилися до встановлення рекорду, вже своє завдання вбачали у підтримці цієї Програми. І не дивно, що на початку березня вона була прийнята міськрадою одноголосно. А на розвиток вело інфраструктури у місті Черкаси виділено 22 млн грн”, – додав Віталій Гліжинський, керівник проектів Інституту “Республіка”.
Примітка. Ролик був знятий за підтримки Національного демократичного інституту міжнародних віносин та фінансування Агентства США з міжнародного розвитку.