Меморандум про співпрацю щодо зміцнення інститутів демократії, дотримання прав людини та розвитку місцевого самоврядування в Україні.

Громадяни потребують більшої обізнаності щодо компетенцій місцевої влади, їх обов’язків та повноважень. Вони мають знати, які демократичні інструменти вони можуть використати щоб долучитись до процесу прийняття рішень, як вони можуть взаємодіяти з владою та контролювати її, щоб вирішити проблеми громади та визначити вектор її розвитку.

Сьогоднішня ситуація з кризою довіри та браком взаємодії між владою та громадою має багато причин, тому необхідно вести дискурс спілкування активних громадян з представниками влади. Через такий стан речей Інститут “Республіка” спільно з Національним Демократичним Інститутом впроваджують проєкт “Задай курс владі”.

Делегація Староушицької ОТГ 22 січня відвідала Хмельницький, де провели робочу зустріч із Сергієм Толстіхіним, експертом із розвитку територій, комунікаційним координатором ВІ “Активна Громада” у м. Хмельницький та Юлією Мазур координаторкою ВІ “Активна Громада” у м. Хмельницький. В ході зустрічі обговорили питання щодо співпраці та проведення просвітницьких заходів, спрямованих на ознайомлення громадян із досягненнями, змінами та викликами реформ в Україні, із інструментами прямої демократії та механізмами участі в прийнятті рішень на місцевому рівні та сприяння підвищенню системного впливу громадян на політичні процеси в Україні.

– Просвітницькі заходи є дуже важливими для залучення громадян до процесів змін у громадах, що в свою чергу, дасть відчуття спільної дії та відповідальності, – зазначив під час зустрічі Анатолій Тимчук, голова Староушицької ОТГ.

4a456730-6fc8-455e-b2fd-4c3a68c33781

Анатолій Тимчук, голова Староушицької ОТГ (на фото зліва)

За результатами зустрічі був підписаний меморандум про співпрацю щодо зміцнення інститутів демократії, дотримання прав людини та розвитку місцевого самоврядування в Україні. Сторони домовилися співпрацювати та здійснювати спільні заходи з метою підвищення політичної просвіти, поширення інформації про реформу місцевого самоврядування та заохочення громадян голосувати на виборах.

– Влада і громадяни мають між собою співпрацювати, це тривалий процес, який потребує довіри влади до громадян і навпаки. ВІ “Активна Громада” виступає посередником, що буде вибудовувати відносини, латати “дірки” незнань громадян про свої можливості та права (бюджет участі, участь у виборах), якщо дуже коротко – займатися просвітницькою діяльність. Сьогодні ми підписали меморандум, це не просто папірець, це про важливі наміри і я дуже рада, голова Староушицької ОТГ доєднався до цього процесу, – розповіла Юлія Мазур, координаторка ВІ “Активна Громада” у м. Хмельницький.

Найближчим часом напрацьовуватиметься програма просвітницьких заходів на території ОТГ, формат та будуть визначені дати майбутніх заходів в громаді.

d05eff2e-bca4-41ef-9e40-179123696992

Кампанія “Активна Громада: Задай курс владі” реалізується Інститутом “Республіка” і має на меті сприяти підвищенню політичної культури та впливу громадян на місцевих виборах до ОТГ у 2020 році. Проект впроваджується у 50 об’єднаних територіальних громадах України.

Примітка. Кампанія “Задай курс владі” реалізується за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).