peticii_Vinnucya

Депутатам Вінницької міської ради пропонують суттєво обмежити право жителів міста на електронні петиції.  У п’ятницю, 29 січня міськрада голосуватиме за  документ «Про затвердження Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді», яким буде обмежений термін збору «підписів» під петицією з 90 днів до 14.

Окрім цього, зменшуючи час збору «підписів», кількість необхідної підтримки пропонують збільшити. За типовим положенням, для того, щоб подати петицію достатньо за 90 днів зібрати 250 підписів мешканців.  В новому порядку за 14 днів зібрати доведеться вже 350 підписів.

«Це обмеження суттєво відсікає ті потрібні, а часом і необхідні зміни, які могли б реалізуватися з ініціатив громадян. Насправді дуже важко за 14 днів пояснити і переконати 350 громадян у важливості власної ініціативи. Тому електронні петиції як інструмент прямої демократії взагалі може бути знівельований», – зазначила координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Христина Дідик.

 «Електронна петиція це зручний та доступний спосіб для жителів міста проявити ініціативу та підняти важливі для міста питання в “порядку денному”. Проте для того, щоб громадяни не розчарувались у новому інструменті спілкування з місцевою владою,  варто в Положенні прописати реальні строки для збору підтримки петиції. 350 підписів є досить великою кількістю для такого малого строку, як два тижні. Тому краще збільшити термін збору підписів до одного місяця», –  підкреслив експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик.

Також експерт  наголосив, що розчарування громадян може призвести до падіння довіри до влади та до ускладнення реалізації реформ у місті.

 «Найкраще, щоб такі петиції розглядались на найближчому засіданні виконавчого комітету, як колегіального органу оперативного управління містом з досить широкими повноваженнями. Для того, щоб громадяни бачили, що їхня думка має значення й вони мають можливість донести свою пропозицію до місцевих обранців.  Інакше дуже скоро жителі міста можуть розчаруватися, а це призведе до падіння рівня довіри до новообраної міської влади й до ускладнення реалізації реформ у місті», – додав він.

Для довідки: На офіційному сайті Вінницької міської ради розміщена сторінка, де громадяни вже залишають свої петиції. Для її створення автор заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті міської ради та розміщує текст електронної петиції. Розміщена петиція до її оприлюднення для збору підписів перевіряється  на відповідність вимогам, встановлених законодавством. Потім оприлюднюється протягом двох робочих днів. Дата оприлюднення петиції на офіційному веб-сайті міської ради є початком збору підписів на її підтримку.

Петиція, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів, оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради не пізніш як через три робочі дні після завершення строку збору підписів. Якщо вирішення питань піднятих у тексті петиції вимагають скликання сесії міської ради або розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради – відповідний проект рішення готується виконавчим органом міської ради або установами міста відповідно до компетенції.

Після розгляду петиції на засіданні виконавчого комітету міської ради або сесії міської ради у термін, що не перевищує десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду, на офіційному веб-сайті міської ради розміщується оголошення щодо її підтримки або не підтримки.

Відповідь на петицію, підготовлену виконавчим органом міської ради  (відповідальним виконавцем), оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради та надсилається на електронну адресу автору (ініціатору) не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду.