Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 09.09. – 25.09.

м. Суми

14 вересня

Е-петиції в Сумах запрацюють законно. На сайті Сумської міської ради (СМР) з’явився проект рішення «Про втрату чинності рішення виконавчого комітету СМР від 21.01.2016 № 26 «Про роботу з електронними петиціями у виконавчих органах Сумської міської ради». Це не значить, що е-петиції в Сумах перестають діяти. Навпаки, ініційовано процедуру приведення функціонування системи відповідно до вимог чинного законодавства.

Раніше, «Активна Громада Сум» спільно із АЦ «Інтернет-право ЮА» звернулася до міського голови із проханням урегулювати питання затвердження порядку розгляду е-петицій, адресованих міськраді.

Активна Громада Сум 21

Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» порядок розгляду електронної петиції, адресованої органу місцевого самоврядування, визначається місцевою радою. Проте Сумської міською радою у встановленому порядку відповідне питання вирішено не було. Натомість, рішенням від 21.01.2016 № 26 порядок розгляду електронних петицій, адресованих СМР, було затверджено Виконавчим комітетом.

«Раді, що виконком ініціював процес приведення у відповідність до законодавства процес функціонування системи електронних петицій в Сумах. Наступним кроком має бути підготовлений проект рішення Сумської міської ради, який, в свою чергу, мають розглянути міські депутати та проголосувати за нього на черговому пленарному засіданні. Лише після цього можна буде стверджувати, що е-петиції в Сумах працюють відповідно до закону», – зазначає регіональний координатор «Активної Громади Сум» Михайло Горкуша.

 

 

м. Добропілля, Донецька обл.

16 вересня

Інформація – це сила, і сьогодні велика частина населення має вільний доступ до неї. Проінформовані громадяни мають більше можливостей в користуванні своїми правами і можуть вимагати їх дотримання від державних та недержавних суб’єктів. Цього разу під час інфогодини мешканці Добропілля дізнавалися, що таке – Платформа «Громадський проект». Як вона функціонує, як можна брати участь в конкурсі, не виходячи з дому, як подати заявку online і відслідковувати долю свого проекту прямо на сайті.

Активна Громада Добропілля 21

Активісти розповідали, що будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя, зібрати підписи, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету. Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них. І приємно відзначити, що саме під час інфогодини виявилися зацікавлені добропільчани, що виявили бажання подати проект по благоустрою прибудинкової території. ВІ «Активна Громада Добропілля» стали співавторами поданого проекту.

 

 

м. Кропивницький

15 вересня «Активна Громада Кропивницького» зустрілася зі студентами, аби обговорити важливість участі молоді у виборчому процесі. Лекцію проводив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян у Центральноукраїнському національному технічному університеті. Участь також взяв Володимир Зайченко – депутат Кіровоградської міської ради, декан факультету економіки та менеджменту. Він поділився власним досвідом депутатської роботи, зокрема, розповів про переваги та недоліки державної служби.

Координатор не оминув увагою і теми про необхідність проведення виборчої реформи в Україні, про запровадження відкритих списків, посилення відповідальності політичних партій за порушення виборчого законодавства. Окрему увагу активісти приділили питанням, що стосуються діяльності депутатського корпусу мерії, участі молоді у виборах та політичному житті міста.

Активна Громада Кропивницький 21

18 вересня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА регіональний координатор  ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Анатолій Стоян провів практичне заняття для державних службовців РДА. Навчання стосувалося теми особистого розвитку та формування успішної кар’єри.

Під час заходу учасники визначали свої сильні й слабкі сторони професійної діяльності, можливості для кар’єрного зростання. Вони також вчилися мінімізовувати загрози, що можуть виникнути на публічній службі. Не оминули увагою і те, що для успішної кар’єри потрібно заслужити авторитет та повагу не лише в колег, а ще й у громаді свого населеного пункту!

 

 

 

м. Южне, Одеська обл.

21 вересня під час інфогодини активісти цікавилися, що саме знають мешканці міста про виборчу систему в Україні? Чи беруть участь у виборах? І взагалі, у чому полягає важливість цього процесу? Стосовно виборчої системи, то співрозмовники переважно не мали знань. Таким чином, представники ВІ «Активна Громада» використали можливість та проінформували южнян щодо видів систем, їх особливостей, переваг та недоліків.

Активна Громада Южне 21

Стосовно голосування, то тут громадяни все ж таки переважно говорили про важливість участі у виборах, особливо на місцевому рівні. Щодо національних виборів, співрозмовники мали більш песимістичні настрої. Вказували, що не вбачають гідних кандидатів, висловлювали недовіру до представників Верховної Ради та Президента України. Також люди акцентували увагу на тому, що в Україні необхідно більш жорстко боротись із корупцією, були незадоволені підвищенням тарифів на комунальні послуги, казали, що варто для початку збільшити пенсію та зарплатню працівникам, а потім все інше.

Активісти, у свою чергу, інформували громадян про можливості використання інструментів громадської участі та їх важливість. Розповіли про новий інструмент – громадський бюджет, котрий нещодавно впровадили у місті та про суттєві переваги його наявності.

 

 

 

м. Рівне

14 вересня представники ВІ «Активна Громада Рівного», координаторка Наталія Малиновська та її помічниця Наталія Головач завітали до Рівненського державного гуманітарного університету на зустріч зі студентами спеціальностей «Політологія», «Соціологія» та «Міжнародні відносини». У ході зустрічі активісти розповідали про діяльність Інститут «Республіка», проект «Активна Громада: право вибору» та про особливості роботи в громадському секторі загалом. Упродовж заходу вони ознайомили студентів з проектами, які вже реалізовані «Активною Громадою», зокрема, про – дебатний турнір, Форум «Синергія влади та громади – можлива?!» та Всеукраїнську акцію «Диванна не/залежаність – українська не/залежність».

Активна Громада Рівного 19

Окремо активісти зупинилися на перевагах та можливостях роботи в громадському секторі. Вони розповіли, чим може бути корисною для них діяльність в «Активна Громада» та який досвід студенти зможуть отримати. У свою чергу Наталія Головач поділилася досвідом про стажування, можливостям навчання, професійного зростання та особистого розвитку. Другу лекцію присвятили місцевим ініціативам, інструментам участі, якими володіють громадяни для вирішення місцевих проблем. Учасники обговорювали успішність громадських кампаній, акції, стратегій – чому до одних проблем вдається привернути увагу, а інші, не менш важливі, лишаються поза увагою. А за допомогою посібника «Інструментарій для громадян» вони розглянули покрокове проведення кампаній, залучення ресурсів та привернення уваги до проблем.

Активна Громада Рівне 19

22 вересня на запрошення доц. кафедри суспільних дисциплін, міжнародного права та юридичної журналістики НУВГП, к-дата політнаук Ірини Чернюк представники ВІ «Активна Громада Рівного» – координаторка Наталія Малиновська та її помічниця Наталія Головач зустрілися з студентами-правниками.

У ході зустрічі обговорювали роль громадян у розвитку громадянського суспільства, участь у громадських організаціях. Знайомили студентство з діяльністю Інституту «Республіка», ВІ «Активна Громада», з реалізованими заходами, можливостями особистого розвитку, перспективи роботи в громадському секторі. Дискутували щодо виборчої реформи, необхідності залучення громадськості, зокрема молоді, до цього процесу.

Активна Громада Рівне 21

Окремо презентували посібник «Інструментарій для громадян», спілкувалися щодо місцевих ініціатив, інструментів участі, якими володіють громадяни для вирішення місцевих проблем. Обговорювали успішність громадських кампаній, стратегування, покрокове проведення кампаній та залучення ресурсів.

 

 

 

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

9 вересня активісти опитували кам’янчан, чи вірять вони у зміни? Чи очікують зміни у країні? І які кроки вони готові зробити для того аби ці зміни настали?» За годину опитали 25 осіб. На превеликий жаль, майже 80 % відповіли, що не вірять ні в зміни, ні в те, що вони своїми силами щось можуть змінити. Також пролунали позитивні відповіді про те, що зміни є, поступові але є. «Не може стати все добре за 1 день. Не бачать позитивних змін ті, хто їх не робить», – відповіла жителька Львова Ольга.

Активна Громада Кам'янця 21

Під час інфогодини активісти зустріли громадянку, тепер вже України, яка емігрувала з Росії. Вона за професією журналістка і розповіла про те, що бачить багато позитивного і в Україні, особливо у зміні свідомості українців в порівнянні з росіянами та їхньою країною. Усе пізнається в порівнянні, тому активізація населення й надалі залишається одним із основних завдань «Активної Громади».

Протягом 21 -23 вересня у Кам’янці-Подільському проходив ІІІ Всеукраїнський культурний форум «Кам’яний острів». Його співорганізаторами стали й представники  ВІ «Активна Громада». У межах заходу регіональний координатор Христина Будурович та її помічник Михайло Будурович стали модераторами історичного фотоквесту «Зустріч епох». А 22 вересня вони презентували діяльність Інституту «Республіка» та ВІ «Активна Громада». Зокрема розповіли про принципи, мету та досягнення організації. Познайомили учасників з реалізованими проектами, кампаніями, креативними заходами та поділилися подальшими планами й ідеями.

Активна Громада Кам'янець21

Форуму мав на меті забезпечити платформу для презентації громадських та мистецьких проектів для молоді та тих, хто активно працює у сфері молодіжних ініціатив. А також сприяти культурному і духовному світогляду молоді. Завдяки форуму, створилися сприятливі умови для самореалізації творчого потенціалу молодих митців, тим самим стимулювали міжкультурний діалог між представниками молодіжних громад різних регіонів України.