Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період 20-27 березня.
м.Запоріжжя
20 березня ГО “Запоріжжя Велосипедне” та “Активна громада” Запоріжжя провели благочинний велопробіг, на якому збирали кошти для дітей, хворих на туберкульоз.
“Захід підтримало більш ніж 30 велосипедистів. Змогли зібрати 1600 грн пожертвувань”, – каже координатор “Активної Громади” Запоріжжя Сергій Винник.
Також у неділю, 27 березня, в Запоріжжі відбувся тренінг “Правова школа активізації громади“, що мав на меті підвищити правову грамотність та свідомість запоріжців. Тренером виступив Володимир Чемерис – відомий український правозахисник, Голова ВГО “Інститут Республіка”.
На заході розглядали основні права і свободи людини та громадянина, Конституцію України, громадські права та обов’язки; свобода слова, друку, мирних зібрань, а також основні принципи демократії.
м.Тернопіль
22 та 24 березня, в рамках проекту “Механізм ефективного розвитку” (МЕР), “Активна Громада” Тернополя провела презентації цього проекту, роботи команди та анонсували навчання стосовно методів прямої демократії. Заходи відбулись у Тернопільському національному політехнічному університеті та Тернопільському національному педагогічному університеті.
м.Вінниця
25-26 березня у Вінниці пройшла дводенна школа для громадських активістів “Інструменти місцевої демократії”. На школі піднімалися актуальні теми з впровадження реформи децентралізації, а саме застосування інструментів прямої демократі. Тренери розповідали про дієві механізми, такі як місцеві ініціативи, громадські слухання, бюджет участі, а також робота з депутатами та залучення громадян до вирішення міських проблем за допомогою даних інструментів.
“Спільно з учасниками заходу, це 20 активних представників різних громадських організацій, спланували подальші кроки, які полягають у прийнятті міською радою ряду положень, що стосуються прямої демократії, а також подальшу взаємодію на благо міста, яке ми дуже любимо”, – зазначила координатор Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” Христина Дідик.
м.Ужгород
26 березня у місті відбувся Форум “Співробітництво територіальних громад: вікно можливостей для спільних проектів”, присвячений можливостям територіального співробітництва, узгодження стратегічних планів територіальних громад, а також фінансових можливостей для спільних проектів суміжних органів місцевого самоврядування.
Участь у заході взяли представники влади: заступник начальника управління архітектури та містобудування Закарпатської ОДА Олег Боршовський; заступник голови Ужгородської РДА Олександр Гарновді; Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, його заступники Іштван Цап та Олександр Габор; голови Баранинської – Юрій Марусяк, Коритнянської – Богдан Михайлів, Оноківської – Павло Машіка, та представники Сторожницької та Великолазівської сільських рад; депутати місцевих рад, експерти, представники громадськості та бізнесу.
Організатори мали на меті привернути увагу керівників Ужгородської міської ради та суміжних органів самоврядування до можливості територіального співробітництва.
Представники сільських громад та міста промаркували спільні проблеми та погодились гармонізувати плани з їх вирішення. Серед ключових питань, яке об’єднало усіх присутніх – це проблема централізованого водопостачання та водовідведення. Тема, що роз’єднує аудиторію – скандальний генеральний план, демаркація на місцевості нової межі міста та суміжних сільських громад.
Захід організований ВГО “Інститут Республіка” в рамках ініціативи #Ужгород2040 за підтримки Національного демократичного інституту.
с.Тарасівка ( Київська обл.)
26 березня “Активна Громада” Тарасівки провела Форум “Задай курс владі”, на якому обговорили “Програми від громади” для сільської ради та сільського голови. У заході брали активну участь депутати Тарасівської сільської ради Людмила Ткаченко, Любов Шевченко, Дмитро Павленко, Михайло Майборода, Оксана Щеголь, Юрій Ємець та Юрій Середа; член виконкому Олена Павленко. Були депутати 6-го скликання Олександр Агафонніков, Сергій Докійчук, представник Боярської громади пані Качинська та активні громадяни села Тарасівка.
У підсумку, Програма в цілому була підтримана учасниками форуму.
м.Богуслав ( Київська обл.)
26 березня “Активна Громада” Богуслава провела Навчальний Форум “Інструменти участі громадян у місцевому самоврядуванні”.
Учасники отримали знання за наступними темами: громадські слухання та громадські обговорення, доступ до публічної інформації, повноваження депутатів місцевих рад, доручення виборців, громадська ініціатива.