Енергоефективність – прості кроки, які  допоможуть зберегти тепло та ваші кошти.

Поради від експерта Інституту “Республіка” Віталія Гліжинського.

Віталій Гліжнський Інститут Республіка

Як перестати втрачати тепло? В першу чергу стеля!

По всім нам відомим законам фізики тепле повітря рухається до гори. Якщо ми маємо холодну стелю, матимемо постійне охолодження вже нагрітого повітря. Це особливо актуально для приватних будинків. В ідеалі дах має бути добре утеплений. Наприклад, мінеральним утеплювачем товщиною в 200мм. Але мінімум, що потрібно зробити – це піднятись на горище і закрити всі можливі щілини, тріщини, отвори, щоб унеможливити протяг морозного повітря. Закривати такі тріщини можна будь-якими підручними засобами, але краще всього рулонним мінеральним утеплювачем. Оскільки він легко рветься і деформується. Деякі місця можна просто задути піною. Але треба мати на увазі, що вона руйнується під дією сонячного світла.

Як підняти температуру в приміщенні на 1 С при однакових затратах на опалення? Дуже просто! Приберіть від опалювальних приладів столи, шафи, дивани тощо. Звільніть, відкрийте ваші батареї, і вони віддячать вам більшим теплом.

Як підняти температуру ще на 1-2 С? Встановіть на стіну за радіатором (батареєю) утеплювач з фольговим напилом (рулонний поліетилен). Тоді тепло буде відбиватись у кімнату, а не грітиме стіну.

Якщо ви ще досі мерзнете, можна легко додати ще 0,5 С. Утепліть відкриті ділянки трубопроводів і лишіть всю роботу з утеплення вашим спеціалістам по нагріву – радіаторам. Саме вони виконані таким чином, щоб давати тепло з більшим ККД.

Цифри 0,5-1 ⁰С  не дуже значні, проте в сумі усі заходи з утеплення змінять температуру у вашому будинку або квартирі з 15 ⁰С на 19 ⁰С, з 18 ⁰С на 21⁰С. При тому, що витрати ваші на збереження тепла будуть мінімальними.

Для тих, хто любить морозну свіжість, ще одна порада – провітрювання. Провітрювання із напіввідкритим вікном є небезпечним для самого вікна, оскільки маємо тривалий час дії конфлікту температур. Наслідком такого конфлікту є конденсат – вологість, яка одразу ж намерзає на затворні механізми вікна. Тому, не соромтесь – відчиняйте вікно навстіж на 1-2 хв. і ви отримаєте у кімнаті свіже повітря, а ваша віконна рама не встигне промерзнути.

Регулюйте кожну кімнату та економте!

Якщо ми основний час проводимо в якійсь одній кімнаті, а в інші заглядаємо лише час від часу, то ми можемо на цьому зекономити. На кожен опалювальний прилад можна встановити терморегулюючі головки. Дані терморегулятори дозволяють в автоматичному режимі підтримувати задану в ручну температуру.  Наприклад, в кімнаті де ми спимо, виставляємо температуру 19о, в кімнатах, яких ходимо – 15о, а в яких буваємо рідко – 11о. Таким чином ми направляємо основне тепло в потрібне нам приміщення, а в інших підтримуємо температуру, щоб не заморозити.

І на майбутнє. Утеплення зовнішньої стіни будинку/квартири, заміна скляних дерев’яних вікон на металопластик  – повинні бути у ваших планах. Це не дешево, проте дуже ефективно. Витративши чималу суму один раз, ви надовго отримаєте збережене тепло у ваших оселях.

Вдалого зимування!