Богуславська Житлово-експлуатаційна контора витратила 27 тисяч гривень на технічну сіль. Купувала вона її у краматорського підприємця, відомості про якого так і не вдалося знайти у мережі інтернет.

Переглядаючи закупівлі, які проводила Богуславська ЖЕК (код ЄДРПОУ – 03803030), можна побачити, що 17 жовтня 2015 було оплачено 27 тис. грн. “За сiль для спецавтомашин по посипанню доріг мiста”.

1

“Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” демонструє,  що ФОП Полудьонний О.Ю. зареєстрований в місті Краматорськ Донецької області. Цікаво, що основний вид економічної діяльності фізичної особи-підприємця – “Надання в оренду вантажних автомобілів”.

Іншу інформацію про даний ФОП в мережі інтернет знайти не вдалось. Невідомо, як в Богуславському ЖЕК дізнались про цього підприємця.

Відповідний  ЖЕК підтвердив, що дана закупівля відбулась.2

Це означає, що за 20 тон  технічної солі було заплачено 27 тисяч гривень, або 1350 грн. за тону.

Пошук в інтернеті демонструє безліч варіантів купівлі технічної солі за нижчу ціну. Перші сайти  показують ціни в діапазоні 700-900 грн.
5 4 3

 

 

 

 

 

Щоб перевірити актуальність цін вибірково телефонуємо на два номери (один Київ інший Львів).7

У результаті, ТОВ «Торгова група Укрресурс» м. Львів називає вартість 580 грн за тону. Ця вартість враховує доставку залізницею на станцію Миронівка Південно-Західної залізниці, що значно скорочує витрати на доставку.

 

В Києві називають вартість 900 грн, а за годину передзвонюють і пропонують знизити ціну до 800 грн за тону.
А тепер рахуємо. Якщо замовляти в Києві: 20 тон солі * 800 грн/тона = 16 000 грн. + 5000 грн доставка. Різниця між ціною яку сплатила Богуславська ЖЕК 6 000 грн. (шість тисяч).

Якщо ж замовляти у ТОВ «Торгова група Укрресурс»: 20 тон солі * 580 грн/тона = 11 600 грн. Різниця між ціною яку сплатила Богуславська ЖЕК 15 400 грн. (п’ятнадцять тисяч чотириста гривень).

“Можливо і є на ринку дешевша сіль, але ми вже давно купуємо в цього ФОП і нові варіанти не шукали”, – відповів  начальник ЖЕКу Куценко М. на бюджетній комісії.

Постає цілком логічне питання чому було переплачено значні кошти, адже їх можна було направити на інші роботи.

Сашко МельникЕксперт Інституту “Республіка” Сашко Мельник радить, як перевірити бюджетні видатки Вашого міста:

Зараз ми злегкістю можемо прослідкувати за бюджетними видатками держустанов свого міста. Нині в Україні відкривають різноманітні реєстри, які дають можливості для реального контролю влади.

Одним з таких реєстрів є E-data – Офіційний портал публічних фінансів України, на якому можна відслідкувати рух коштів по єдиному Казначейському рахунку. На  порталі публічних фінансів України можна відстежити ВСІ витрати органів місцевого самоврядування.

На сайті rada.info беремо Код ЄДРПОУ відповідної сільської чи районної ради.

Примітно, що вказані коди ЄДРПОУ для міст Вам не покажуть жодної інформації, адже розпорядниками коштів є виконавчі комітети. Ресурсу де брати коди виконкомів знайти майже нереально.

Тому можна брати код району, шукати оплату Водоканалу чи ЖЕКу і потім по коду Водоканалу/ЖЕКу, в їхніх надходженнях, шукати Виконком відповідної ради.

Зауважте, що видатки можна прослідкувати починаючи з вересня місяця і в діапазоні не більше ніж 31 день. Кожен місяць потрібно переглядати окремо.

Там також вказані № договору, накладної чи акту виконаних робіт.

Тепер можливо прийти у фінансовий відділ і попросити конкретні документи: договори, акти прийому передачі, накладні.

В такий же ж спосіб можна моніторити витрати скажімо ЖЕКу. Головне знайти код ЄДРПОУ.

Експерт Інституту “Республіка” Сашко Мельник