Проміжний звіт Всеукраїнської кампанії «Успішна Громада» за січень-березень 2016р.

УспішнаГромада березень

Всеукраїнська кампанія «Успішна Громада» стартувала у січні 2016 року. За декілька місяців роботи , координатори, в межах кампанії провели детальний аналіз власних регіонів для подальшої роботи з представниками влади, політичних партій, громадських рухів та організацій, ЗМІ та активістів міста. Вони налагоджували діалог між владою, залучали громадських активістів та громадян до впровадження реформи на місцях.

ДІАЛОГ «ВЛАДА-ГРОМАДА»

У березні, як і в лютому, координатори, зустрічалися з депутатами місцевих рад, міськими та сільськими головами з приводу реформи децентралізації.

На зустрічах координатори обговорювали інструменти прозорості та відкритості влади, можливості їх впровадження, а також вигоди і ризики від реформи децентралізації. На приклад, координатор Всеукраїнської кампанії «Успішна Громада» міста Вінниця спільно з активістами домоглися, в рамках закону «Про доступ до публічної інформації», висвітлення у протоколах засідань детальної інформації (ПІБ, адреса) осіб, яким надається грошова допомога чи послуги.

Координатор с.Тарасівка Київської області дізнався, що сільська влади Тарасівки негативно відгукується про реформу та наводить у приклад досвід Калитянської ОТГ. Тож, координатор провів зустріч із депутатом Калитянської громади. Вони домовились обговорити ситуацію, яка склалася з Головою Громади. Було встановлено, що лідери громади мають суперечки з приводу розподілу отриманих коштів, а саму реформу вважають перспективною й дуже важливою.

Також координатори домовляються з органами місцевого самоврядування про проведення спільних просвітницьких заходів стосовно реформи.

18 березня «Успішна Громада» Богуслава провела тренінг “Дії місцевих рад під час реформи Децентралізації” для представники політичних партій «Сила людей» та «Радикальної партія Ляшка», сільських голів, депутатів міської ради, громадських активісті. Експерти з Інституту громадянського суспільства розповідали про юридичні аспекти об’єднання та співробітництва громад, методи комунікації та інформування громадян та підвищення власної ефективності.

Загалом, було проведено 115 зустрічей з представниками влади – 483 людини, відповідно.

СПІВПРАЦЯ З ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ

За словами координаторів «Успішної Громади», представники політичних партій виявили зацікавленість до теми децентралізації та готовність до співпраці. Винятком стала партія «Опозиційний блок», представники якої на місцях виступають проти реформи. Також ВО «Батьківщина» у м. Зіньків Полтавської області взагалі відмовилась йти на контакт з координатором.

Об’єднання «Самопоміч» у м.Комсомольськ з недовірою ставиться до інституту префекта. А в «Свобода» в Херсоні охоче знімається в коротких відеороликах про децентралізацію, які знімала координатор «Успішної Громади» у м.Херсон.

Координатор міста Южне отримав підтримку «Аграрної партії» щодо реалізації Всеукраїнської кампанії «Успішна Громада». Партійці навіть пообіцяли посприяти у наданні транспорту в разі виїзду до сусідніх громад для проведення освітніх заходів стосовно реформи.

Загалом, за січень-березень, координатори провели 110 зустрічей з політичними партіями – 226 осіб, відповідно.

СПІВПРАЦЯ З ГО

Координатори, в рамках кампанії, постійно співпрацюють з місцевими громадськими організаціями й беруть участь у спільних заходах, а також спільно працюють над впровадженням ініціатив щодо інструментів громадської участі.

На приклад, координатор м. Скадовськ разом з місцевими активістами, за участі місцевої влади, брали участь в обговоренні Перспективного плану.

Координатор м. Запоріжжя зустрівся з керівником місцевого КВУ і представником ОПОРи. Домовились про спільне інформування громадян стосовно заходів у м. Запоріжжя.

РОБОТА З АКТИВІСТАМИ ТА ГРОМАДЯНАМИ

Координатори вже обговорили питання децентралізації з місцевими активістами та сформували власні команди. Загалом, до команди Всеукраїнської кампанії «Успішна Громада» приєдналося понад 200 активістів.

Окрім цього, координатори активно працювали з пересічними громадянами своїх населених пунктів.

У Луцьку координатор проводила опитування мешканців на вулицях міста стосовно знань про децентралізації.

Людям цікаво дізнатись про можливість хороших змін, але знання про реформи мінімальні

Координатор у місті Тернопіль був запрошений на відкриту лекцію, як експерт з питань реформи децентралізації в рамках проекту «Книгарні Є», де розповідав про переваги та недоліки реформи.

“Відбулась відкрита дискусія про децентралізацію в Україні та в Тернопільській області. Задавали питання про те, як буде впроваджуватися реформа і як довго вона буде проходити та наскільки це нас наблизить до Європи. Люди хотіли почути про реформу на простій зрозумілій для них мові, адже вона доволі складна. Проте помітно, що  у тернопільців ставлення до децентралізації позитивне”, – зазначив Рустам Ергешов.

Також координатор міста Жмеринка організував зустріч мешканців мікрорайону з депутатом і юристом, окрім питання створення ОСББ, говорили про децентралізацію та її користь для населення.

Загалом, було проведено 217 зустрічей, 18 просвітницьких заходів та 160 консультацій з громадянами, учасниками яких стали понад 3563 особи.

ЗАЛУЧЕННЯ ЗМІ ДО ВИСВІТЛЕННЯ РЕФОРМИ

У березні, координатори проводили зустрічі з представниками місцевих ЗМІ для майбутнього висвітлення подій кампанії «Успішна Громада».

У м. Херсоні та м. Комсомольськ представники телеканалів запитували про підтвердження кваліфікації роликів по децентралізації таких, як соціальні. Координатор у м. Чернігів домовилась з місцевим медіа центром про висвітлення подій стосовно кампанії «Успішна Громада».

Також координатор м. Комсомольськ домовився з місцевим радіоканалом та зробив два записи для програми, яка стосується питання та відповідей щодо реформи децентралізації.

Координатор м. Скадовськ домовилась з районною телерадіомовною компанією «Обрій» про створення передачі «Час реформ». На передачу запрошують експертів, активістів, представників влади розповідати про реформотворчі процеси в Україні, включно з децентралізацією.