Ольгинська територіальна громада – новоутворена 17 липня 2020 року громада, яка об’єднала п’ять рад. Однак при утворенні Ольгинської громади не проводилися місцеві вибори. Селищні ради продовжували виконувати свої повноваження відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування”. У 2021 році Указом Президента України № 61/2021 від 19.02.2021 року утворена Ольгинська селищна військово-цивільна адміністрація Волноваського району Донецької області. 

Відповідно до статті 3 Закону України “Про військово-цивільні адміністрації” “у разі утворення військово-цивільної адміністрації населених пунктів повноваження відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів припиняються з дня призначення керівника такої військово-цивільної адміністрації. Повноваження виконавчих органів зазначених рад, апаратів цих рад та їх виконавчих комітетів, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у таких органах та апаратах, припиняються з дня, наступного за днем прийняття рішення зазначеним керівником військово-цивільної адміністрації населених пунктів про можливість цієї військово-цивільної адміністрації здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад”.

Впродовж майже шести місяців не було призначено керівника Ольгинської ВЦА і місцеві ради продовжували працювати. У липні був призначений керівник ВЦА – Володимир Васильович Сологуб. Відповідно депутатів в громаді не має, а штат ВЦА лише затверджується. Під час зустрічей Володимир Васильович Сологуб запевнив, що він відкритий до співпраці й впевнений, що лише разом з мешканцями вдасться покращити життя в громаді.

У червні 2021 року був проведений Форум розвитку громади, який зібрав представників сільських і селищних рад Ольгинської громади разом з представниками громадських об’єднань. Це дало змогу обговорити виконання КРГ з різних точок зору. Учасники ділилися успішними кейсами вирішення «болючих» питань в громаді або разом намагалися знайти вихід з  непростих ситуацій, впливати на які дуже складно.   

Нагадаємо що Карта Розвитку Громади була сформована у 2020 році шляхом опитування мешканців громади, обговорення та визначення пріоритетів, потреб та налічує 9 напрямків, в яких прописано 17 потреб, які найчастіше всього згадували мешканці.

Наприклад: Відкрите питання з водогоном, водопостачанням та взагалі з послугами, які надає КП «Компанія «Вода Донбасу». Представники рад підтвердили, що неодноразово зверталися до організації щодо своєчасного надання послуг мешканцям громади. Представники громадських організацій теж особисто відвідували філіал КП «Вода Донбасу» з питанням встановлення каналізаційних люків на території смт. Новотроїцького, наголошували на тому, що їх відсутність становить небезпеку, особливо для дітей та зрушити з місця питання поки що не вдалося.

Провівши моніторинг впровадження КРГ, ініціативна група з’ясувала, на які саме питання вдалося вплинути:

  • ГО громади об’єдналися заради спільних дій для покращення життя в громаді та залучення інвестицій.
  • Розпочали співпрацю з відділом освіти для покращення позашкільної освіти.
  • Відкрили з допомогою небайдужих мешканців громади постійні гуртки: самооборона для жінок (куди ходять і школярки, і матусі з доньками), гурток з футболу для малюків (зараз сформували 2 групи), заняття з йоги (за підтримки політичної партії й це прекрасний приклад співпраці), фітнес.
  • За підтримки ВІ “Активна Громада” висадили  фруктовий садок біля ЗОШ №4.
  • Оновили інфраструктуру паркової зони в селищі Новотроїцьке (тепер там є фонтан і не тільки).
  • Провели курс «Школи блогінгу» та мобільну ігротеку.
  • Та багато іншого: свято сім’ї, фотопроєкт «Громада в обличчях» і т. д. 

А головне – побачити, скільки в громаді активних і небайдужих мешканців, які готові витрачати свій час для розвитку своєї громади.

Враховуючи всі вищезазначені успіхи, хочеться відзначити, що варто максимально популяризувати практику співпраці в громаді.

Одним із інструментів для покращення співпраці в громаді та формування довіри мешканців новоствореної громади є звітування. Звітування не рідше одного разу на рік окремих відділів і постійне інформування мешканців громади позитивно впливає на якість місцевої політики та створює єдиний інформаційний простір.

Довідка. Проєкт “Задай курс владі” реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.