У Рівному відбулася науково-практична конференція «Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування відходів, як запорука екологічної безпеки».

Конференція проходила в рамках проекту “Стратегії розвитку Рівного до 2030” у креативному просторі “Майстерня міста Рівне”. Участь у конференції взяли представники влади – заступник міського голови Віталій Герман, начальник управління стратегічного розвитку та інвестицій Сергій Гемберг. Також, до обговорення долучилися представники бізнесу, наукових установ, громадських організацій, студентство та небайдужі рівняни.

Головна мета заходу: висвітлити проблеми поводження з побутовим сміттям міста Рівне та розглянути можливості впровадження принципів світової концепції “Нуль відходів”.

чисте довкілля

На запрошення організаторів участь у конференції взяла регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” Наталія Малиновська. Вона розповіла про напрямки діяльності Інституту “Республіка” загалом та конкрентно про свою роботу в межах побудови активної громади.

Під час свого виступу Наталія охопила такі питання:

  • важливість співпраці влади та громади для вирішення питань в громаді;
  • інформація про інструменти участі для співпраці влади та громади;
  • важливість публічних консультацій для обговорення важливих рішень;
  • прийняття важливих рішень шляхом діалогу;
  • важливість проведення широкої інформаційної кампанії.

Наталія поділилася досвідом координаторів ВІ “Активна Громада” з Хмельницького. Юлія Мазур та Сергій Толстіхін спільно з Хмельницькою міською радою провели консультації з громадськістю з приводу поводження з зеленими відходами. Вони започаткували та реалізували проект “80 днів за сонцем”, під час якого на велосипедах об’їхали 22 європейські країни пропагували екологічний спосіб життя та зустрічалися з українською діаспорою. Більш детальнішу інформацію про здобутки та досягнення ВІ “Активна Громада” можна дізнатися у віснику “Наші Вісті”, який безкоштовно розповсюджують під час інфогодин у різних містах України.

Також, під час свого виступу Наталія Малиновська розповіла про конкурс інноваційних проектів, який проводить спільно Інститут “Республіка” та Національний Демократичний Інститут. Завдяки цьому було реалізовано декілька екологічних проектів у різних містах України.

Гарним прикладом є ініціатива у Чернівцях, яка стала однією з переможниць інноваційних проектів. Це інформаційно-освітній проект “Академія сортування сміття”. Ініціатори прагнуть навчити містян правильно сортувати сміття шляхом проведення інформаційних семінарів і тренінгів. Окрім навчання для представників ОСББ, житлово-будівельних кооперативів, органів самоорганізації населення, школярів ще відбувається розповсюдження інформаційних матеріалів та наліпок для привернення уваги.

чисто (2)

Виступ Наталії Малиновської під час конференції “Чисте довкілля – здорове життя: важливість сортування відходів, як запорука екологічної безпеки”.

З організатором конференції Юрієм Ходаковським ми познайомилися на одному із засідань Клубів “Активної Громади”. Він зацікавився нашими напрямками роботи та важливістю тем, які ми піднімаємо на засіданнях “Клубів”. Також, йому цікава робота з активною молоддю, яка бере участь у нашій діяльності. Тому, під час одного з засідань пан Юрій розповів про один із напрямів своєї діяльності, який пов’язаний із сортуванням сміття. Після тренінгу Юрій організував невелику екскурсію для учасників тренінгу на територію ОСББ та продемонстрував успішний приклад сортування відходів мешканців об’єднання. Тоді ми переконалися у необхідності проведення масштабного заходу щодо захисту довкілля із залученням фахівців різних сфер, — розповідає регіональна координаторка Наталія Малиновська.

Науковці з національного університету водного господарства та природокористування розповідали про екологічні виклики та фінансову складову сортування сміття. Представники ТРЦ “Злата Плаза” поділилися досвідом запровадження системи роздільного сміття в ТРЦ.

Друга частина заходу відбулася на базі кафедр Національного університету водного господарства та природокористування. Обговорення проводилося у форматі круглого столу, де разом зі студентами спілкувалися представники громадськості і департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації.

За результатами обговорень та дискусій, що відбувалися у відкритому форматі були напрацьовані пропозиції учасників конференції, які увійдуть до стратегії розвитку м. Рівного.