Новини,  поради та успішні історії від Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за період 25.04 – 16.05 2019

м. Рівне

27 квітня активістка «Активної Громади Рівного» Лілія Павленко зустрілася з містянами. Під час інфогодини спілкувалися з рівнянами щодо електронних декларацій. Координаторка  розповіла містянам про особливості даного інструменту, про те, що за допомогою нього можна дізнатися, про доходи та майно депутата, також, про те, що це один з інструментів контролю політсил.

рівне 1

З розмов з рівнянами:

«Про електронні декларації знаю, багато чув про це. Вважаю що дуже добре, що є такий інструмент, адже це своєрідна форма контролю».

рівне 2

«Так, знаю про електронні декларації. Цікавилася та ознайомлювалася з електронними деклараціями депутатів, знаю що навіть кандидати в Президенти подавали декларації, було цікаво почитати також. Добре що є такий інструмент, адже це елемент контролю».

Довідково. Електронне декларування запрацювало в Україні з 2016 року. Воно покликане спростити подання публічними службовцями декларацій майнового стану, доступ до них та їх перевірку. Інструмент електронних декларацій дає змогу прослідкувати за доходами посадовців та депутатів і зрозуміти, які реальні доходи, та чи співвідносяться вони з тим, чим реально володіє посадовець або ж депутат.

***

м. Чернівці

3-4 травня регіональна координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інна Пашанюк взяла участь в другому лекційному модулі програми «Молодь змінить Україну-2019» фонду родини Богдана Гаврилишина. Активістка відзначила харизматичних спікерів, цікаві теми та дружню атмосферу.

чернівці 1

Цього разу присутні дізналися:

 • як здійснюється фактчекінг від журналістки, редакторки іспанської версії «StopFake» Аліни Мосендз, («Неправдива інформація поширюється у 6 разів швидше, ніж її спростування»);
 • про правильну розробку проектної пропозиції від, координатора МЗУ у Чернівцях Володимира Анткова («Чітко вибудована логічна матриця – запорука успіху!»);

чернівці 3

 • про вклад IT-сфери у прогресивний розвиток «міста Лева» від керівниці управління IT Львівської міської ради Марти Романяк («Креативний тільки Бог!», «…чим більший проект, тим він дорожчий»);
 • чому важливе стратегічне планування від керівника ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад», консультанта ТРВ «Асоціація міст України», співзасновника фестивалю «Файне місто» Максима Черкашина («Стратегія – це зміна ситуацій!», «Гроші – це «кров» громади, тому до будь-яких переговорів варто залучати бізнес»);

чернівці 4

 • про необхідність антикорупційної експертизи від голови ГО «Інститут законодавчих ідей» Тетяни Хутор («Потрібно створювати коаліції й підключати стейкхолдерів, особливо ЗМІ);
 • як розвинути ефективну співпрацю «влада-бізнес-громада» від підприємця, керівника ГО «Надихаюче місто» Олексія Поповича («Багато зусиль коштів і т. д. в Україні використовуються саме на побудову корупційних схем»);

чернівці 5

 • про роль лідера проекту від кандидата філософських наук, співзасновника мережі публічних дипломатів «Global Ukrainians», експерта ради зовнішньої політики «Українська призма» Максима Кияка («Ми живемо в гібридні часи вакууму й потребуємо нових лідерів».

чернівці 2

«І це далеко не все, адже отримані знання учасники застосують при підготовці власних соціальних проектів, частина з яких реалізується завдяки старанням фонду. Корисним також даний нетворкінг є для подальшої роботи команди Інституту «Республіка» у столиці Буковини», – розповіла Інна.

***

м. Київ

7 травня у Києві розпочала свою роботу Академія активних громадян. Це навчальна платформа, що має на меті підвищити рівень обізнаності містян про інструменти участі у прийнятті рішень. Також ознайомити їх з роботою місцевих громадських організацій.

київ 2

Спікерами заходу були:

 • доктор юридичних наук Дарина Кушерець;
 • заступниця директора коледжу сучасних знань Ольга Терещенко;
 • виконавча директорка Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська.

київ 3

Під час заходу активна молодь обговорювала важливість участі у житті міста та країни в цілому, а також про компетенції якими сьогодні мають володіти активні люди.

Організатори обіцяють, що надалі на учасників чекають тренінги та майстер-класи, стажування у громадських організаціях Києва та, як заключний етап Академії, захист проектів власних адвокаційних кампаній.

киї1

Примітка. Проект реалізовується за підтримки Київський молодіжний центр та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Institute Respublica / Інститут “Республіка” та Національного Демократичного Інституту (NDI)

***

м. Житомир

У середу, 8 травня, регіональний координатор «Активної Громади Житомирщини» провів черговий діалог з житомирянами  на тему «Публічні консультації в Житомирі та Україні».

житомир 2

Під час інфогодини також вітав житомирян з Днем пам’яті та примирення.

За мету інфогодини ставили:

– вислухати ідеї на побажання містян, адже на сьогодні їх мало хто чує, та відповісти на хвилюючі їх питання;

– розповісти про досвід використання публічних консультацій в Житомирі та Україні;

– знайти актуальну тему для виставлення на ПК;

«Влада обов’язково має консультуватися з людьми перед тим, як щось робить», – вважає пенсіонерка Ніна.

житомир 1

«Підмітила, що стільки, як за даної каденції міської ради, раніше не було зроблене. Ви гляньте, яку Михайлівську гарну зробили. Реконструкцію набережної роблять. Проекти житомиряни подають на бюджет участі та влада деякі з них підтримує. Так, всі проекти не можуть підтримать. Не всі вони ідеально виконані. Мер же не може «ходити і заглядати під кожний камінець. Якраз громадяни і мають контролювати, а не проходить повз проблеми, а потім обливати брудом мера, бо він не зробив. Щоб він зробив, то він має знати про те, що «це» сталося», –  пенсіонерка Галина.

***

м. Краматорськ

10 травня комунікаційний координатор «Активної Громади Краматорська» взяв участь у громадських обговореннях проекту рішення Краматорської міської ради «Про затвердження правил благоустрою території м. Краматорська» та аналізу його регуляторного впливу, який проводив відділ комунального господарства Краматорської міської ради.

краматорск 2

В заході брали участь представники громадських і волонтерських організацій Краматорська, члени виконкому, представники Громадської Ради Краматорська, звичайні небайдужі городяни, співробітники відділу комунального господарства та представники інших підрозділів Краматорської міської ради.

Під час обговорення учасники висловили майже одностайну думку, що запропонований до розгляду проект правил неможливо приймати в запропонованому вигляді.

краматорськ 1

Підсумувавши всі пропозиції і зауваження, які прозвучали в ході діалогу, учасники затвердили пропозицію рекомендувати міському голові Андрій Панков відправити правила на доопрацювання та залучити до робочої групи нових членів із числа учасників обговорення, які побажали прийняти участь у роботі над проектом.

***

м. Львів

13 травня представники «Активної Громади Львова» взяли участь у дискусії: «Стартап «Громадянське суспільство». Розмова-воркшоп, під час якої, учасники обговорювали:

 • що спонукає бути громадсько активним?
 • що означає «бути волонтером»?
 • як знайти команду мрії, з якою можна творити важливі речі?

львів 1

Спікери поділилися порадами щодо того, як розробити власний проект, наприклад, запустити NGO, здобути грант. Також, окреслили коло проблем, які при цьому доведеться вирішувати.

Присутні навчилися:

1) як стати соціально активною частиною громадянського суспільства;

2) як написати резюме, за яким тебе точно візьмуть на роботу.

Львів 2

У ході заходу, активісти згадали початковий етап Революції Гідності та роль студентського руху у ній. Далі, дискутували на тему освітньої реформи. З плином воркшопу вияснили, яку частину життя займає у присутніх волонтерська/громадська діяльність.

львів 3

Дійшли до висновку, що студенти, попри стереотипи, не є пасивними, навели аргументи на користь цієї тези та узгодили моменти майбутньої співпраці.

***

м. Кропивницький

«Як управляти змінами?» говорили на цьому тижні у Кропивницькому. Спікером заходу був  регіональний координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян. Саме про зміни та управління процесами цими йшлося на тренінгу, який проходив у стінах ЦПК Кіровоградської ОДА.  Захід організований для посадовців структурних підрозділів ОДА та РДА.

кропивницький 2

У ході  дискусії, учасники тренінгу розглядали та аналізували наведені спікером приклади, шукали відповіді на питання щодо:

 • ролі системи в змінах;
 • як владі почути або встановити дієвий діалог з громадянами.

Розглянули механізм публічних консультацій, який дає можливість владі врахувати думку громади, а містянам брати участь у формуванні та впровадженні регіональної та місцевої політики.

кропивницький 1

Інтерес в учасників викликали вправи, в яких вони шукали шляхи подолання викликів (змін), як у житті так і на державній службі.