Представники політичних партій, ГО, депутати місцевих рад, активні громадяни обговорили стан виборчої реформи  та реалії виборчого законодавства в Україні.

У Центральноукраїнському національному технічному університеті 26 вересня відбувся форум на тему: «Яка виборча реформа потрібна українцям?» Окрім обговорення законодавчої бази, переваг та викликів, учасники долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення у виборчій сфері.

Активна Громада Кропивницький виб.р.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся декан факультету економіки та менеджменту ЦНТУ, депутат міської ради Володимир Зайченко. Після чого Віталій Гліжинський, мережевий координатор ВІ “Активна Громада”, презентував результати експертного опитування Інституту “Республіка” щодо основних недоліків виборчого законодавства. У свою чергу Андрій Єременко, засновник дослідницької кампанії “Active Group”, представив оцінку реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач).

Під час заходу регіональний координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян на прикладі Адміністративного та Кримінального Кодексів України також проінформував присутніх про юридичну відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Активна Громада Кропивницький реформа

А регіональний представник Громадської мережі «ОПОРА» Зоя Лебідь поділилася думками щодо петиції. Вона наголосила про здійснення спостереження за дотриманням законності під час проведення перших місцевих виборів в ОТГ вже 29 жовтня.

Депутат Подільської райради в Кропивницькому (Радикальна партія О. Ляшка) Володимир Муравйов акцентувала на необхідності посилення відповідальності за підкуп виборців, фальсифікацію результатів голосування.

Одразу після форуму в інтерактивній формі відбувся тренінг – моделювання “Право вибору”, який проводив Андрій Єременко. Під час інтерактиву учасники відтворили виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів- міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

Активна Громада Кропивницький рефор.

“Саме в практичній роботі можна засвоїти всі ази, позитивні та негативні моменти, з якими стикаються учасники виборчого процесу. Тому, це здорово, що саме так проходить тренінг”, – наголосив учасник, голова міської організації Партії пенсіонерів України Михайло Мицюк.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада”  –  об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Кропивницький, Анатолій Стоян, 067 792-98-42, anatoliy.stoyan@gmail.com