На самісінькій межі літа та осені, а саме, 31 серпня та 1 вересня, у Запоріжжі відбринів потужний фестиваль Khortytsia Freedom.

Він зібрав поціновувачів української музики та культурного відпочинку не тільки з Південного Сходу, а й з усієї України. Цього року, крім трьох потужних сцен, популярних виконавців та спокусливої фуд-зони, відвідувачів очікувала несподіванка: Алея громадських організацій GROWMADA. Створена ця нова незвична локація була завдяки ініціативі та підтримці USAID/ENGAGE. Чим же вона зацікавлювала?

На затишній територій внутрішнього дворику Запорізького міського палацу дитячої та юнацької творчості розмістилися стенди та палатки близько 20 громадських організацій. Кожна з них в креативній та інтерактивній формі пропонувала гостям фестивалю познайомитися зі своєю діяльністю.

ВІ «Активна Громада» та Інститут «Республіка» не могли пропустити таку яскраву подію!

фест-min

Тут точно не було де занудьгувати. Колективне створення мультфільмів, викидання уявного «диму» в трубу, фото з величезними янгольськими крилами, вантажні велосипеди і креативні інсталяції зі сміття – ще не всі «цікавинки» алеї. Яскраві завдання, ігри та активності вкладалися в один великий квест. Познайомившися з усіма громадськими організаціями та отримавши від кожної з них спеціальну відмітку, учасники отримували змогу обрати приз за свою старанність.

У нашої команди було стільки цікавих ідей, що ми не змогли зупинитися на чомусь одному. Тому на нашій локації можно було «підвиснути» на тривалий час. В першу чергу, ми пропонували гостям розгадати «активний кросворд» із кодовим посланням «байдужість убиває» – саме це завдання було частинкою великого спільного квесту.

IMG_20190831_171234-min

Нашу локацію відвідало більш як 100 людей. Люди з радістю малювали, розгадували кросворд та позначали на мапі України міста, які відвідували. До нас підходили, як мешканці Запоріжжя, так і гості з інших областей. Багато учасників відзначали важливість подібних ініціатив та хотіли дізнатися більше про нашу діяльність, – розповідає регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” Анна Єрьоменко.

Крім того, мешканці Запоріжжя могли долучитися до публічної консультації, старт якої співпадав із відкриттям фестивалю. Цього разу ВІ «Активна Громада» разом з «Інститутом розвитку міста Запоріжжя» пропонувала відповісти на питання: «Розбудова яких інфраструктурних об’єктів покращить комфорт проживання у Вашому районі міста?». Прямо на місці зі спеціально налаштованого комп’ютеру можна було обрати найкращу пропозицію на ресурсі «Ваша Думка» або відправити смс зі своїм варіантом відповіді.

Крім цього, ми запропонували відвідувачам простір для творчості. В перший день фестивалю гості могли позначити на мапі України міста, які вони відвідували та з’єднати їх червоною ниткою. Врешті-решт, вся країна була вкрита мереживом шляхів, звилистих туристичних маршрутів та людської любові. Метою цього експерименту було показати, наскільки ми, українці, пов’язані між собою, а наша Україна – єдина, зі Сходу до Заходу.

фест2

Можна сказати лише одне: ще ніколи ми не бачили таких черг до стендів громадських організацій. На нашій локації постійно знаходилися відвідувачі і ніколи не було порожньо. Всі охоче долучалися до запропонованих інтерактивів і лише трішки просили допомоги з відповідями на питання кросворду, – розповідає комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” Олеся Лапікова.

Протягом другого дня учасники мали змогу долучитися до створення іншої мапи України. А саме, написати побажання своїй державі та замислитися, як можна втілити їх в реальність. Крім того, ми не змогли б обійтися без нашого постійного улюбленця – Почекуна, який став зіркою багатьох фотосесій. Своїми габаритними формами він нагадував, що не варто сидіти та чекати змін, а треба робити їх самостійно.

фест3 запоріжжя

Це були дуже позитивні, насичені два дні, які пробігли дуже швидко.

Наша команда отримала щире задоволення від плідної роботи в колі друзів, а також залюбки пройшла квест від інших організацій. Можна сказати, що “Алея” стала гарним майданчиком для нетворкінгу.

Людей було настільки багато, що ми би точно не впоралися без допомоги наших чарівних волонтерів: Артема Астаф’єва, Лілії Черкашиної, Ігоря Лапікова та Віктора Кривоносова.

Щиро дякуюємо всім, хто був з нами, і сподіваємося зустрітися під час наступного фестивалю!