Місто стало першим з обласних центрів, де рішенням міськради прийнято етичні норми для місцевих депутатів.
24 березня на сесії Вінницької міської ради було прийнято Кодекс Етики. За це рішення проголосували 42 депутати з 50 присутніх. Над документом працювали робоча група в складі голів усіх комісій та фракцій, представники департаменту правової політики та якості, а також місцеві активісти. З депутатів суттєвий внесок зробив Роман Андронійчук від ПП «Вінницька Європейська Стратегія»: його пропозиції та правки були повністю підтримані робочою групою.
Розробка та адаптація Кодексу Етики для місцевих депутатів тривала з жовтня минулого року (з розпорядження міського голови про створення робочої групи) по 24 березня.
Фото взято з порталу «VЕЖА».
За словами координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» Христина Коваленко, на щастя, палких противників, хто б гальмував чи затягував цей процес не було. Міський голова від початку процесу схвально реагував на кодекс та всіляко підтримував ідею його запровадження, про що неодноразово заявляв на публічних заходах:
«Дуже важливе рішення – затвердження Кодексу етики депутатів Вінницької міської ради. Це питання ще в минулому році ініціювали низка ГО, які спільно з головами депутатських комісій, головами фракцій, відповідними департаментами міської ради неодноразово спільно збирались для обговорення і розробки цього документу. У результаті в ньому ретельно прописані етичні норми поведінки депутатів – починаючи від роботи в комісіях та на засіданнях і закінчуючи взаємовідносинами та звітуванням перед виборцями. Чітко виписані норми щодо запобігання проявам корупції, питання щодо конфлікту інтересів, отримання депутатами подарунків та винагород. Передбачена і відповідальність за порушення Кодексу етики», – зазначив мер міста Сергій Моргунов.
За словами активістів, представники партій «ВЄС», «Солідарність», «Самопоміч» та «Опоблок» підтримали ідею запровадження кодексу етики. Лише депутати від «Свободи» та «Батьківщини» найбільш негативно висловлювалися про даний документ. На самій сесії депутат від «Батьківщини» Ганна Давиденко сказала, що запровадження кодексу це «популістичне рішення» та не підтримала його. Попри це, присутні не відступилися від своєї мети й затвердили своїми голосами імплементацію документу.
«Вінниця – перше місто обласного значення, яке щойно затвердило Кодекс Етики для депутатів. Ми знову показуємо приклад публічності всій Україні. Від громадськості, насамперед, хочеться подякувати вінницькому міському голові Сергію Моргунову за постійну підтримку та розуміння важливості затвердження цього документу», – зауважила Христина Коваленко.
Нагадаємо, що кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування запроваджувалася у 4 пілотних областях (Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській). Першим містом, де прийняли етичні стандарти для депутатів міської ради та міського голови стало місто Мена Чернігівської області.
Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.