Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 26.06. – 10.07.17

 м. Вінниця

26 червня, перед тим, як піти на літні канікули, депутати Вінницької міської ради проголосували за два положення щодо інструментів участі. Перше – «Про місцеву ініціативу» дозволяє громадянам (активістам) самостійно подавати проект рішення до міської ради, яке буде розглянуто на черговій сесії. Інше Положення стосується громадської експертизи. Цей документ дозволить аналізувати програми міської ради та дасть можливість громадськості надавати експертні висновки щодо цих програм.

Активна Громада Вінниця 10

За словами координатора ВІ «Активна Громада» у м. Вінниця Христина Коваленко, приймались ці документи в тісній співпраці депутатів із представниками департаменту правової політики та якості. Працюючи понад 2 місяці представники громадськості та влади змогли напрацювати дійсно якісний документ. «Також дуже приємно, що на самій сесії міський голова Сергій Моргунов наголосив на важливості співпраці з громадським сектором та ефективній комунікації», – зазначає Христина Коваленко.

 

м. Суми

29 червня у Сумах відбувся перший тренінг загальної серії міні-тренінгів «Громадянин «А»—  «Активізація та самоорганізація громадян у створенні громадських ініціатив». Під час першого тренінгу учасники сформували загальний портрет громадського активіста. Вони визначили, що він може робити та як взаємодіяти з іншими у досягненні своєї мети. Також, проаналізували шляхи визначення головної цілі та завдань громадської ініціативи, шляхи залучення людей до третього сектору. Зокрема, більш детально, гостей заходу було ознайомлено із інструментарієм кампанії «від дверей до дверей». Під час заходу учасники спробували на практиці провести бліц-перемовини з метою залучення співмешканців свого будинку до громадської ініціативи.

Активна Громада Сум 10

«Громадянин «А» – серія міні-тренінгів, організованих ВІ «Активна Громада» у м. Суми спільно з Юридичною клінікою Сумського державного університету. Мета – активізація та самоорганізація громадян, покращення взаємодії громадян з владою, посилення практик використання інструментів участі для прийняття рішень на місцевому рівні.

 

 

м. Запоріжжя

30 червня відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян», який має на меті узагальнити досвід роботи за багатьма проектами і виділити найбільш ефективні методи залучення та активізації громади.

«Це є дуже актуальним для нашого міста, в якому відсоток долучених громадян є відносно низьким. Громадські та політичні діячі, які отримали посібник, матимуть змогу більш професійно взаємодіяти зі своєю громадою», – зауважує помічник координатора «Активної Громади» Олеся Ляпікова.

Активна Громада Запоріжжя

У ході презентації учасники були запрошені до веселого інтерактиву – висвітлення «важливої проблеми» – діти у садочках не бажають їсти манну кашу. Команди мали застосувати різні просвітницькі ініціативи для залучення громадян, такі як пікет-плакат, флешмоб та комікс. Присутні підійшли до вирішення цієї «проблеми» дуже відповідально: за 10 хвилин вони встигли розробити плакат, намалювати агітаційний комікс, написати вірш і підготувати театралізований флешмоб. Задіяні були і громадські діячі, і навіть депутати.

 

м. Горішні Плавні

2 липня під час проведення інфогодини активісти продовжили досліджувати громадську думку щодо виборчої тематики у рамках кампанії «Активна Громада: право вибору».

Під час розмови одна горішньоплавнянка середнього віку сказала: «Я на вибори не ходжу, бо там одні й ті самі обличчя. Хоч у Верховну Раду, хоч у нашу міську раду. Оскільки як їм не вірю, то і не хожу. Щоб почала ходити, треба, щоб прийшли нові обличчя. Молоді. Незаплямовані. І ви праві, має бути видно всіх у списку. Бо якщо у список потрапили крадії та брехуни, люди мають це бачити. Тим самим робити свідомий вибір».

Активна Громада Горішні Плавні 10

Як зазначає координатор «Активної Громади» Володимир Дмитренко, такої ж думки притримуються багато містян та селян, що працюють у Горішніх Плавнях: «Така позиція громадян виборчого віку доводить, що кампанія “Активна Громада: право вибору” від Інституту «Республіка» актуальна як ніколи. Продовжуємо працювати задля політичної просвіти громадян, залучення їх до дискусії про виборчу реформу в Україні».

7 липня відбулася зустріч Володимира Дмитренка, координатора ВІ «Активна Громада» із Сергієм Тараненко та Іллею Бірюковим, начальником Відділу Горішньоплавнівського бюро правової допомоги, Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД та його заступником. Під час зустрічі обговорили спільні заходи Бюро правової допомоги та «Активної Громади Горішніх Плавнів» у рамках підписаного у травні Меморандуму про співпрацю. Також не обійшли увагою результати звітування депутатів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.

Активна Громада Горішні Плавні1

Саме про їх будуть представляти на одному з найближчих Форумів – «Синергія влади і громади – можлива?/!». Захід відбудеться у Горішніх Плавнях вже менше, ніж за два тижні у рамках кампанії «Активна Громада: право вибору».

 

м. Тернопіль

5 липня

Нині влада водить чимало реформ, а в країні відбувається багато змін. Проте громадськість залишається незадоволеною керівниками країни. Тому, члени «Активної Громади» спільно з журналістами «Терену» запитали у тернополян, чи потрібні Україні зараз дострокові вибори. Відповіді – у сюжеті:

 

м. Южне

5 липня представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному провели чергову інформаційну годину. Цього разу активісти цікавились у громадян, чи розуміють вони, що таке вибори та взагалі для чого вони? А також намагалися зрозуміти, настільки активними є мешканці міста. Ті, хто мали можливість поспілкуватись на цю тему, здебільшого давали доволі чітке трактування даному поняттю. Говорили про те, що завдяки виборам, люди мають можливість обрати представників до Верховної Ради України та місцевих органів, котрі повинні відстоювати інтереси своїх виборців  Але при цьому люди наголошували на тому, що народні обранці дають купу обіцянок, але їх не виконують. Люди обурені їх поведінкою, їх безвідповідальністю та постійним збагаченням за рахунок простих людей.

Активна Громада Южне 10

Також співрозмовники говорили про те, що з кожними виборами у них все більше зникає бажання брати у них участь, оскільки втрачається довіра до кандидатів. Щодо представників місцевої влади, то тут люди переважно висловлювали більші надії та довіру Але при цьому громадяни вказали деякі проблеми місцевого рівня, котрі потребують вирішення. У свою чергу активісти розповіли людям, як саме можна вплинути на вирішення того чи іншого питання. А також намагалися донести до мешканців, що дуже важливо продовжувати вірити у краще майбутнє та робити все для того, аби його поліпшити.

«Я говорив про те, що попри все, не можна віддавати комусь свій голос під час виборів. Надзвичайно важливо прийти на вибори та самостійно зробити власний свідомий вибір. Бо наш голос має значення і може суттєво вплинути на подальше життя як у місті, так і в країні в цілому», – зазначив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в Южному Андрій Коновалов.

 

м. Рівне

28 червня в День річниці прийняття Конституції України координаторка «Активної Громади» Наталія Малиновська  та її помічниця Наталія Головач провели інфогодину поблизу парку молоді.

Активна Громада Рівне 10

За словами активісток, рівняни охоче спілкувалися і ділилися думками, читали газету «Наші Вісті». Говорили про необхідність депутатів сумлінно відноситися до своїх обов’язків, звітуватися і контролювати їх має, перш за все, виборець. Зайшла мова і про електронні петиції. Рівняни про них чули з новин, але з ким вдалося поспілкуватися, то самі не заходили. Але багатьох зацікавив сам механізм функціонування.

«Що ж до перспектив реформи децентралізації, то мешканці ставляться доволі байдуже або з недовірою. Можливі вибори сприймають, як будь-які чергові. Особливо рівняни старшого віку не вірять, що від їхнього голосу щось залежить. Разом з тим, цікавляться прикладами об’єднання громад в інших областях, які переваги і перспективи, в чому відмінність», – говорить координаторка «Активної Громади» Наталія Малиновська.

 7

7 липня у Платформі взаємодій «Простір» відбулася незвична презентація посібника «Інструментарій для громадян» у форматі Стендап шоу «Активізуй! Об’єднуй! Впливай!».

Представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Рівне спільно з резидентами StandUP West у позитивній атмосфері розповіли про можливості вирішення актуальних проблем, шляхом взаємодії громадян з владою та, перш за все, між собою.

2

Під час презентації посібника «Інструментарій для громадян» координаторка ВІ «Активна Громада» Наталія Малиновська, учасник  ВІ «Активна Громада» і організатор заходу Віталій Мороз розповіли про досвід громадських кампаній різних організацій, зокрема Інституту «Республіка».

Важливі питання розбавляли гумором рівненські коміки. Вони жартували про буденні проблеми, які могли бути знайомі кожному з присутніх. Під час їхніх виступів учасники могли висловлювати свої думки, що створювало дружню та невимушену атмосферу впродовж всього вечора.

 

м. Дрогобич

9 липня у Палаці Мистецтв Музею «Дрогобиччина» відкрилася фотовиставка з однойменною назвою – «БерегТи». Понад 50 світлин авторства фотографа, волонтера ВІ «Активна Громада» Маші Тяжкун, близько сотні учасників церемонії відкриття виставки зробили своє – інформація про кампанію поширилась містом. А головне – активісти отримали запевнення від міської влади в тому, що питання необхідності збереження об’єктів культурної спадщини відтепер буде на порядку денному.

Активна Громада Дрогобич.

«Ми показали те, що може побачити кожен – фасади, які руйнуються, балкони, які можуть зникнути, ліпнину, яка відпадає. У буденності життя ми не звертаємо увагу на історію, яка навколо. А треба її побачити – щоб зберегти», – зазначила фотограф Маша Тяжкун.

Участь у відкритті виставки та презентації Інструментарію взяла представник ГО «ВГО «Інститут «Республіка» Юлія Журик, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун, Дрогобицький міський голова Тарас Кучма та близько сотні мешканців і гостей міста. Водночас, варто зазначити, що проект «БерегТи» має на меті не просто показати проблему, а спробувати активізувати громаду і спільно з громадою та владою поступово вирішувати її. Саме тому під час виставки було презентовано посібник «Інструментарій для громадян». У ньому чітко, покроково розписано те, як громада може вирішувати свої питання.

Активна Громада Дрогобича

«Нам важливо, щоб кожен мешканець міста відчув свою причетність до архітектурної спадщини і робив посильно усе можливе, щоб зберегти її», – пояснила координатор ВІ «Активна Громада», журналіст Марія Кульчицька.