Регіональний координатор Андрій Сільченко розповів, як партнерство громади і влади розвиває місцеві громади.

Досліджуючи потреби жителів Жмеринки ми виявили, що одним із питань, яке найбільше турбує людей – це відсутність просторів, де би молодь і дорослі могли проводити свій час змістовно і з користтю для себе та громади. Ми розуміли, що маємо з цим щось робити.

жм1

У серпні готуючи на зустрічі Клубу “Активної Громади” акцію до Дня незалежності України, ми з активістами прийняли рішення написати звернення до міської ради стосовно створення молодіжного громадського центру у Жмеринці. Важливо підкреслити, що у цьому зверненні громада не була у ролі “прохача”, ми пропонували владі разом створити громадський простір і були готові взяти на себе частину відповідальності. Під час акції 24 серпня ми зібрали під цим зверненням більше 200 підписів жмеринчан. Побачивши таку підтримку жителів міста, ми отримали додаткову порцію оптимізму і натхнення для подальших кроків.

Через декілька днів після акції наші активісти  зустрілися з представниками міської ради, щоб обговорити нашу пропозицію по створенню молодіжного громадського центру. Вислухавши наші аргументи очільник міста Юрій Світлак сказав, що пропозиція слушна і він готовий сприяти вирішенню цього питання. Обговорюючи варіанти локації для створення Центру ми зупинились на занедбаній будівлі, яка багато років не використовується. І міська рада погодилась виділити це приміщення під простір який служитиме громаді.

Після зустрічі ми були дуже натхненні, адже це був ще один успішний крок у досягненні нашої мети. Тепер настав час планування і залучення ресурсів. Беручись за цю справу, ми розуміли що часу і зусиль потрібно буде витратити багато, але ми до цього готові!

На даний час у Жмеринської громади є двоповерхове приміщення загальною площею 622 м2, яке потрібно відремонтувати та облаштувати. Спочатку ми сподівались лише на свої сили та сили наших партнерів. Але чим більше це питання набирає розголосу, тим більше людей бажають  чимось допомогти. Жителі міста зустрічають нас на вулиці і запитують, як вони можуть долучитися. Місцеві підприємці висловлюють готовність підтримати цей проект. Місцева влада, також запропонувала долучитись до ремонтрих робіт, хоча не обіцяла цього на першій зустрічі. Також нам дуже допомагає екпертна і консультативна підтримка наших партнерів “Асоціації Молодіжних Центрів України”. Ще одна всеукраїнська волонтерська ініціатива “Будуємо Україну Разом” можливо долучиться до створення громадського простору у Жмеринці. Ми стали одним із 20 із 63 міст, які запросили їх до себе.

жм 3

Будуємо Україну разом це волонтерська ініціатива Львівської Освітньої Фундації. Вони організовують волонтерські табори в яких беруть участь люди з різних регіонів України. Приблизно 30 волонтерів приїжджає в обране місто і допомагають місцевій громаді впродовж двох тижнів. Зазвичай це ремонт якогось публічного простору і адресна допомога декільком родинам, які потребують такої допомоги. “В даний час вони мають “БУР тур” по цим 20 містам, і знайомляться з місцевими командами та родинами, яким вони можуть допомогти. Представники цієї ініціативи вже відвідали нашемісто і мали зустрічі з активістами, владою, жителями міста і родинами. За результатами туру буде відібрано 14-15 міст, серед яких я сподіваюсь побачити Жмеринку” – говорить регіональний координатор Активної Громади, Андрій Сільченко.

Вже у квітні, з настанням тепла, ми плануємо організувати толоку щоб прибрати територію навколо будівлі і підготувати її до ревіталізації. До осені ми плануємо як мінімум провести усі комунікації до будівлі і облаштувати частину приміщень, щоб до зими “заселитись” туди і активно наповнювати цей простір змістом.

жм2

По переду нас чекає ще багато роботи, але громадяни разом із владою, і бізнесом зробили дуже важливі і успішні перші кроки, з яких зазвичай починається великий шлях.