ІР, Ужгород марафон

Кілька місяців тому Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу України. Поки справа далі не пішла. Але такі важливі зміни в політичній сфері залежать не лиш від слуг народу.

Чи можуть прості громадяни посприяти втіленню в життя політичної реформи? Наразі питання набуває особливої актуальності, адже попереду на нас чекають вибори: президентські та парламентські.

Відповідь на це питання в межах Марафону “Роль громадян у політичних реформах” шукали ужгородці. У великій залі Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая зібралися студенти, громадські діячі та навіть депутати обласної ради. Звісно, що не всі 64, а лише двоє.

Перша частина передбачала ознайомлення учасників з процесами, що відбуваються в політичній сфері нашої країни протягом останніх років. Мова йде про державне фінансування політичних партій. їх звітність, порівняльний аналіз перебігу місцевих виборів на Закарпатті тощо.

ужг3

У ході дискусії можна було задати питання:

  • Андрію Шекеті, депутату Закарпатської обласної ради, експерту Міжнародного республіканського інституту;
  • Сергію Адаменку, експерту Центру “Ейдос”, редактору порталу “Партійна каса” (м. Київ);
  • Андрію Вишняку, депутату Закарпатської обласної ради, голові координаційної ради Всеукраїнської мережі хабів з організаційного розвитку ОГС, голові правління БФ “Центр громадських ініціатив”;
  • Миколі Яцкову, координатору Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у м. Ужгород.

ужг 1

Але слухати та запитувати – це одне, а продукувати власні ідеї – зовсім інше. Після перерви на каву учасників поділили на три групи та запропонували розробити бачення та план дій впровадження політичних реформ на місцях. Поділ відбувався за форматом Волта Діснея: кожен міг обрати, до кого він себе відносить – мрійника, реаліста чи критика. За 30 хвилин інтенсивного мозкового штурму потрібно було викласти свої думки на фліпчарті та бути готовим аргументувати своє бачення згідно з переліком питань для кожної з груп.

ужг4

Учасники успішно впоралися з цим завданням. Багаточисельною була група реалістів, до якої увійшли переважно студенти.

«Дискусія була жвавою, учасники вираховували з квадратних метрів партійних офісів тренди розвитку мереж осередків. Говорили про залучення громадян та необхідність їхнього мережування в громадських організаціях для спільного відстоювання інтересів. А щодо воркшопу, – то він отримав відклик як у присутніх депутатів так і у студентів та пенсіонерів», – зазначив регіональний координатор Микола Яцков.

Довідка: Марафони проходитимуть в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Планується проведення 30 місцевих та регіональних марафонів, за результатами яких Інститут “Республіка” сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Джерело: Карпатський Оглядач