Одеські школярі і студенти два дні змагалися в інтелектуальній битві.

22 квітня у стінах Національного університету «Одеська юридична академія» відбувся фінал дебатного турніру з політичних реформ. У фінальній частині турніру зустрілися чотири команди.

Захід відбувся в рамках проекту «Активна Громада: право вибору», який реалізовує всеукраїнська громадська організація Інститут «Республіка» в тридцяти містах України.

0424_2

Учасники турніру обговорювали реформу фінансування політичних партій, а також виборчу та антикорупційну реформи. На думку організаторів, мета заходу полягає в залученні молоді до дискусії про політичні реформи.

«Переможець турніру отримає кубок і можливість представляти наше місто на національному турнірі в Києві, але це не головне. Дебати – це інтелектуальна гра, яка дозволяє розвинути критичне мислення, аналітичні здібності і удосконалити навички публічних виступів. Наша мета – в ігровій формі зацікавити молодь політичними процесами в країні та підняти рівень політичної свідомості серед школярів і студентів», – говорить регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в м. Одеса Юлія Чухало.

У перший день перед учасниками виступив член виконкому Одеської міськради Михайло Шмушкович. Він познайомив учасників з практичними моментами реалізації виборчої реформи, а також розповів про ситуацію з фінансуванням політичних партій в Одеській області.

«Я стаю більш консервативним і не хочу різких змін в законодавстві, хочу зрозумілих правил гри, але зміни потрібні, і це очевидно. Тільки свіжий погляд і бажання, помножене на досвід, може змінити ситуацію», – впевнений пан Шмушкович.

Дискусія викликала великий інтерес серед юнаків і дівчат. Відкриті списки, фінансування політичних партій великими бізнес-групами, передача західним країнам контролю над антикорупційними органами і необхідність ставити патріотичну позицію вище об’єктивності в умовах інформаційної війни – про все це говорили учасники турніру.

0424_1

Переможця визначила колегія суддів з представників влади, виборчої комісії, політичних партій і громадських організацій. Кращими в битві стала команда студентів «Трек новачків» – Олексій Литвиненко і Георгій Заборей. Друге місце зайняла команда під назвою «Корупційна схема» – Антон Черепенко і Юлія Коломієць.

Зазначимо, що протягом двох днів учасників турніру судили професійні судді, переможці та учасники міжнародних чемпіонатів з дебатів.

Головний суддя турніру, віце-президент Debate for changes NGO Павло Богаченко вважає, що турнір з політичних реформ допоміг студентам і школярам зрозуміти багато політичних процесів у нашому суспільстві.

«Дебати – це уявний експеримент, коли ти поринаєш в певну позицію, з якою в житті можеш бути не згоден, – підсумував результати турніру Богаченко. – Але суть формату в тому, що інший бік необхідно зрозуміти, ще й відстояти точку зору команди».

0424_3