2 квітня в Ужгороді відбувся четвертий щорічний дебатний турнір з політичних реформ.

Участь у заході взяли 8 молодіжних команд. За жеребом вони ділилися на “Уряд”, який відстоює обрану тему, та “Опозицію”, яка заперечує або спростовує твердження.

Дебати УЖ

Теми, на які дебатували учасники:

  1. Парламент має покращити державне фінансування політичних партій
  2. Кандидати повинні брати на себе відповідальність за виконання своїх програм.

За словами регіонального координатора ВІ “Активна Громада” Миколи Яцкова, баталії були жвавими, гострими та емоційними.  Присутні на заходу відзначили досить сильну попередню підготовку команд. Зокрема, аргументами вражали: “Сер Лоці Радванський” (Нікіта Шпіс та Денис Цап), “Латентні українці” (Діана Сизова та Михайло Панасенко), “Сістерс” (Галина Гичка та Володимир Луцький ) та “Дуалістична монархія” (Ольвія Павлей та Дмитрій Бігун).

Уж АГ дебати

Одна з команд для участі в інтелектуальній битві, а саме “Латентні українці”, спеціально для гри приїхали зі Львова. Відстоюючи позицію “Уряду” учасниця команди “Сістерс” Галина Гичка використала у своїй промові дані з аналізу виборчих програм кандидатів на пост Президента України, який робили під час засідань Клубу “Активної Громади”.

Як зазначили судді турніру, долю вирішили всього кілька балів, що свідчить про запеклість боротьби. Отже, переможцями стала команда “Кворум” (Романна Заяць та Орест Приставський). Саме вони представлятимуть Ужгород на національному турнірі на початку травня 2019 року в Києві.

Дебати Уж АГ

Організатори висловлюють подяку членам журі: Дмитру Тужанському, Любові Павлович, Надії Керецман, Євгену Когутичку, Олександру Білаку за чесні оцінки та поради учасникам турніру.

Захід проводився командою ВІ “Активна Громада” в Ужгороді у партнерстві з Рeсурсним цeнтром зі сталого розвитку УжНУ, Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області, Ужгородською міською радою та Ужгородським національним університетом.

Дебати Ужг АГ

Гра дебати націлена на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей.

Довідка. Дебати проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору». Проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).