У Краматорській міській раді 42 депутати прозвітували та оприлюднили показники своєї діяльності, що складає 100% від чисельності депутатського корпусу місцевої ради. Це свідчить про те, що у тимчасовій столиці Донецької області немає порушників Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», а обранці сумлінно виконують свої зобов’язання перед виборцями, які стосуються звітування про свою діяльність.

Адже звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, а можна й частіше, якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення. Анонсування, де і коли відбуватиметься звітування, проводять ЗМІ, а місцева рада покриває витрати на їх проведення з місцевого бюджету. Окрім того, вона зобов’язана всіляко сприяти депутатам в організації зустрічей та їх підготовці. Це може бути допомога щодо надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів тощо.

краматорськ

Згідно з даними звітування у попередньому році депутатами було проведено 701 зустріч з мешканцями виборчих округів та прийнято 876 громадян. Було отримано 1905 заяв та скарг, підготовлено та надіслано 288 звернень, підготовлено та подано 135 запитів (з них 134 від депутатів які обиралися від партії «Наш Край»).

Найчастіше краматорські депутати займалися: спонсорською допомогою дитячим закладам (та іншою спонсорською допомогою), організацією масових заходів, поточним ремонтом доріг та тротуарів, ремонтами житлових будинків та встановленням дитячих майданчиків.

Аналізуючи звіти депутатів можна констатувати, що в кричущий їх більшості відсутня інформація про проекти рішень, поданих до міської ради та про роботу обранців у депутатських комісіях.

Також показовим є те, що у Краматорську, порівняно з іншими містами України, значна більшість місцевих депутатів не входять у склад депутатських фракцій та не є членами політичних партій. Так, лише 8 з 42 обранців входять до складу фракцій  та тільки 11 депутатів вказали, що є членами політичних партій.

Варто зазначити, що громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. Відповідно до ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»  обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Що стосується самого змісту, то у звіт депутат повинен включати відомості:

– про свою діяльність у раді та в комісіях;

– про роботу у виборчому окрузі;

– про прийняті радою та її органами рішення, хід їх виконання;

– про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Зі звітами краматорських обранців можна ознайомитись на офіційному сайті міської ради у розділі «Депутати».