Чотири призові місця здобули учасники проекту «Право на здоров’я- право на зміни»

На Кубку світу зі скандинавської  ходьби, який проходив в Межигір’ї 14 квітня, житомиряни здобули чотири медалі. Уперше такі змагання міжнародного класу проходили в Україні, і вперше у них взяли участь особи з інвалідністю. Завдяки сертифікованому тренеру  Житомирського представництва Всеукраїнської федерації скандинавської ходьби, який є партнером проекту «Право на здоров’я- право на зміни»,  13 осіб з інвалідністю також долучилися до змагань.

Право на здоров'я, Житомир

На дистанції 5 км йшли 7 учасників проекту і четверо з них посіли призові місця.  Наталія Ярухіна – з повною втратою зору та супроводжуючий «гайда» – Генадій Андрущенко справилися зі своїм завданням на славу. Наталія в своїй категорії була друга.

  • З абсолютною втратою зору був ще один учасник – це Олександр Грищенко, його супроводжуюча «гайда» Ольга Медвідь-Терлецька. Вона на дві голови нижча і ширина кроку менша. «Гайда» поряд вище ліктя має кріплення і скріплена з учасником. Та сила бажання взяти участь переборола перепони. Ми підготували ще одного супроводжуючого Сергія Гаврилюка. І Олександр разом із Сергієм під бурхливі оплески вболівальників здобули перше місце в своїй віковій категорії.  Від такого фінішу мурашки йдуть – горджуся вами! Неймовірно, і з повною втратою зору здобути місця у світовому Кубку – це величезній приклад для багатьох, – розповіла керівниця проекту Ірина Снігурівська.

Також у своїй категорії перемогу здобули Ігор Пехтелев та Наталія Пивовар.

Право на здоров'я, Житомир 1

Усі житомиряни з інвалідністю беруть участь в проекті «Право на здоров’я – право на зміни» . Вони йшли в спеціальних жилетах, які допомагали іншим учасникам орієнтуватися і бути в безпеці. Проект реалізовується в Житомирі успішно. Про це говорять результати Кубка, адже нині в межах проекту проходять безкоштовні заняття зі скандинавської ходьби.

– Ці результати також говорять про зміни цих людей у відношенні до життя, свідомості та участі в суспільному житті. Ми запрошуємо всіх осіб з порушенням зору, а також абсолютно незрячих долучатися. Наш приклад – двоє з чотирьох переможців абсолютно незрячі! Головне, проект допомагає реалізувати зміни в світогляді і результати є. І їхня перемога – це перш за все перемога над собою. Вона доводить – зміни відбуваються сьогодні і тут! – підсумувала пані Ірина.

Право на здоров'я, Житомир 2

Учасники та організатори поїздки висловлюють подяку за підтримку: представництву Всеукраїнської федерації скандинавської ходьби в Житомирі та області в організації поїздки; управлінню в справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради в особі керівниці Ірини Ковальчук; меру Житомира Сергію Сухомлину; колективу Житомирський завод «Євроголд Індестріз ЛТД»; президенту ВГО «Українська федерація скандинавської ходьби Ігорю Єфіменко; Житомирському торгівельно-економічному коледжу за смаколики для фінішерів; благодійниці Людмилі Кропивницькій.

Проект «Право на здоров’я-право на зміни» впроваджується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).