У Житомирі визначили, хто зі студентів представить місто на Національному дебатному турнірі

Жарти, аргументи, конструктивна критика, вміння апелювати фактами, залучати аудиторією, публічно виступати – це саме ті інструменти, що використовували студенти-дебатери задля переконування опонента та відстоювання власної позиції.

житомир дебати 1

У середу, 17 квітня, в Житомирському національному агроекологічному університеті відбувся ІІІ-й щорічний Дебатний турнір. Учасникмми були студенти різних навчальних закладів Житомира.

Інтелектуальні битви відбувалися за британським форматом на теми:

  • Ця палата має прийняти виборчу реформу у 2019 році;
  • Ця палата має забезпечити прозорі вибори у 2019 році;
  • Ця палата має покращити державне фінансування політичних партій;
  • Ця палата повинна брати на себе відповідальність за виконання передвиборчих програм кандидатами;
  • Ця палата має підвищити відповідальність за побутову корупцію.

житомир дебати 3

«Турнір націлений на підвищення політичної освіченості та свідомості молоді шляхом залучення її до дискусії щодо реформ. Також дебати сприяють розвитку інтелектуальних здібностей, ерудиції та критичного мислення. Я дуже радий, що в нашій країні зараз є саме така активна студентська молодь, яка готова «в дискусії шукати істину». Вони будуть змінювати майбутнє України на краще, яке починається на національному рівні саме з політичних реформ. Від дискусії до дії ми перейшли і на самому турнірі, а саме: повнолітні учасники дружньо підписали петицію до представників усіх фракцій у ВРУ з вимогою прийняти Виборчий кодекс, «змінивши правила гри», – розповів організатор, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Житомирі – Олексій Проноза.

У фінальній грі, у травні зійдуться переможці з різних куточків України, які боротимуться та змагатимуться за перемогу і головний приз! У Києві за звання кращих боротимуться команди з 25 міст України.

За словами учасників, боротьба була запеклою. Навіть між суддями відбулися дебати. Отже, перемогу зробула команда, що поїде представляти Житомир на Національний дебатний турнір: студент Житомирського політехнічного університету – Іван Новосьолов та студентка ліцею при ЖДТУ Діана Хортюк.

житомир дебати 4

«Дебати допомогли ще більше розвинути логічне та критичне мислення, а й прийняття складних рішень тут і зараз. Адже за кожне слово потрібно відповідати, а воно має бути влучним, щоб переконати опонента!», – говорить переможниця Діана.

Море позитивних емоцій від дискусії отримали як учасники, так і судді та запрошені експерти.

житомир дебати 2
Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: Право Вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).