У Житомирі визначили, хто зі студентів представить місто на Національному дебатному турнірі
Жарти, аргументи, конструктивна критика, вміння апелювати фактами, залучати аудиторією, публічно виступати – це саме ті інструменти, що використовували студенти-дебатери задля переконування опонента та відстоювання власної позиції.
У середу, 17 квітня, в Житомирському національному агроекологічному університеті відбувся ІІІ-й щорічний Дебатний турнір. Учасникмми були студенти різних навчальних закладів Житомира.
Інтелектуальні битви відбувалися за британським форматом на теми:
- Ця палата має прийняти виборчу реформу у 2019 році;
- Ця палата має забезпечити прозорі вибори у 2019 році;
- Ця палата має покращити державне фінансування політичних партій;
- Ця палата повинна брати на себе відповідальність за виконання передвиборчих програм кандидатами;
- Ця палата має підвищити відповідальність за побутову корупцію.
«Турнір націлений на підвищення політичної освіченості та свідомості молоді шляхом залучення її до дискусії щодо реформ. Також дебати сприяють розвитку інтелектуальних здібностей, ерудиції та критичного мислення. Я дуже радий, що в нашій країні зараз є саме така активна студентська молодь, яка готова «в дискусії шукати істину». Вони будуть змінювати майбутнє України на краще, яке починається на національному рівні саме з політичних реформ. Від дискусії до дії ми перейшли і на самому турнірі, а саме: повнолітні учасники дружньо підписали петицію до представників усіх фракцій у ВРУ з вимогою прийняти Виборчий кодекс, «змінивши правила гри», – розповів організатор, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Житомирі – Олексій Проноза.
У фінальній грі, у травні зійдуться переможці з різних куточків України, які боротимуться та змагатимуться за перемогу і головний приз! У Києві за звання кращих боротимуться команди з 25 міст України.
За словами учасників, боротьба була запеклою. Навіть між суддями відбулися дебати. Отже, перемогу зробула команда, що поїде представляти Житомир на Національний дебатний турнір: студент Житомирського політехнічного університету – Іван Новосьолов та студентка ліцею при ЖДТУ Діана Хортюк.
«Дебати допомогли ще більше розвинути логічне та критичне мислення, а й прийняття складних рішень тут і зараз. Адже за кожне слово потрібно відповідати, а воно має бути влучним, щоб переконати опонента!», – говорить переможниця Діана.
Море позитивних емоцій від дискусії отримали як учасники, так і судді та запрошені експерти.
Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: Право Вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).