Про впровадження виборчої, антикорупційної та реформи політичних фінансів дискутували у Жмеринці

З чого мають починатися національні реформи? Яку роль відіграють громадяни у впровадженні цих реформ? Чи допоможе відкритий діалог між владою й громадою творити позитивні зміни в суспільстві й державі? – Такі питання обговорювали на форумі з політичних реформ у Жмеринці!

АГ Жмеринка, марафон 3

16 листопада у Жмеринці пройшов локальний форум “Роль громадян в політичних реформах”. Форум є частиною всеукраїнського марафону, організованого Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” в якому беруть участь 30 міст України.

АГ Жмеринка

У першій частині заходу відбулась панельна дискусія з експертами. Катерина Давиденко – експертка Центру “Ейдос” розповіла про державне фінансування політичних партій. Вона представила аналіз доходів і витрат политичних сил в Україні. Святослав Ніколайчук, депутат міської ради, почав свою промову зі слів: “У нашій країні немає корупції як такої – у нашій країні  є традиції [сміється] :). Це в нас українців народна мудрість каже: “не вкрадеш – не будеш мати”, ” не підмажеш – не поїдеш”, ” кум, сват, брат”. Тому не тільки влада така (корупційна) – ми всі такі. І змінюватися потрібно кожному з нас. Як казав Махатма Ганді: “Якщо хочеш змін у майбутньому – стань цією зміною в теперішньому”. А змінюватися можна простими і малими кроками кожному: кидай сміття в урну, переходь дорогу у встановленому місці, не давай хабар (“подяку”) лікарю, вчителю, ДАЇшнику і т.д.” Після чого він розповів про стан антикорупційної реформи і його бачення ефективних інструментів боротьби з корупцією на місцевому рівні.

Андрій Сільченко – регіоральний координатор Інституту “Республіка” у м. Жмеринка розповів про шляхи залучення громадян до політичних реформ. Модерував захід координатор мережі Інституту “Республіка” – Віталій Гліжинський.

АГ Жмеринка, марафон 1

У другій частині форуму учасники працювали над розробкою бачення та плану дій впровадження політичних реформ на місцях Волта Діснея.

АГ Жмеринка, марафон 4

“Захід відбувся в атмосфері співпраці і позитиву. Учасники проявляли цікавість й активно долучалися до дискусій. Варто відзначити, що за 3 роки кількість громадян, які цікавляться подібними подіями у Жмеринці, зросла майже в 4 рази. Також позитивним є той факт, що представники місцевої були відкриті до співпраці і погодилися взяти участь в ролі спікерів”, – зазначив Андрій Сільченко.

Мета організації марафону підвищити роль громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами.

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в 30 українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.

Марафони проходять в рамках проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).