Інструмент публічних консультацій все частіше використовують в українських містах
В Ужгороді з громадою консультуються щодо відновлення трояндового квітника. Вздовж набережної Незалежності раніше знаходилися посадки трояндових кущів. Проте під час одного з останніх сильних паводків на Закарпатті розарій був знищений військовими, які ліквідовували наслідки стихії. Тільки деякі кущі збереглися й донині.
На публічне обговорення внесено питання: Чи варто висадити на набережній Незалежності кущі троянд?
Ужгородцям залишається дати відповідь – “Так” або “Ні”. Станом на 25 березня маємо наступні результати:
Зробити вибір можна за посиланням: vdmk.org/4213 або SMS “4213 (пробіл) номер відповіді” на номер 093-177-0035.
Зробити вибір можна до 29.03.2019 року! Обирай, твоя думка важлива!
Публічні консультації проводяться у співпраці з Ужгородською міською радою.
***
У Рубіжному (Луганська обл.) за допомогою публічної консультації обирають курс озелення міста.
Цього разу влада консультується з громадянами, щодо озеленення міста, а саме: вибору порід дерев, які необхідно поступово висаджувати біля доріг, замість дерев, які постраждали внаслідок буревію минулого року.
Варіанти для вибору:
- Каштани
- Липи
- Грецькі горіхи
- Берези
Станом на 25 березня участь узяло 213 мешканців, які обрали один із варіантів. Маємо такі результати:
Запрошуємо рубіжан активно долучатися й обирати свій варіант або за допомогою веб-сайту «Ваша думка» – за посиланням vdmk.org/2700, або відправити СМС на номер 093-177-00-35 з текстовим повідомленням «2700 (пробіл) цифра з варіантом відповіді».
За словами регіонального координатора ВІ «Активна Громада» Дмитра Бондаренка, думку рубіжанської громади врахують під час планування закупівель саджанців за рахунок бюджетних чи грантових коштів, а також під час планування робіт з благоустрою міста.
Публічні консультації проводить «Активна Громада Рубіжного» спільно з департаментом УЖКГ.
***
Що таке публічні консультації з громадянами? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.
Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).