Як побудувати місток між владою та громадою?  Як залучити громадян до всеукраїнських кампаній із просування реформ? У чому полягає робота з мерами та політпартіями? Яким чином співпрацювати зі ЗМІ? – Усе це почерпнули активісти з різних куточків України під час тренінгу.

_DSC0132

Протягом 19-20 липня у форматі інтерактивних ігор, практичних завдань відбувся тренінг «Побудова багаторівневого діалогу з виборчої реформи». Під час заходу експерти й спікери Інституту «Республіка» та Центру UA ділилися власним досвідом, яким чином активізувати населення та побудувати комунікаційні містки з політичними партіями.

_DSC0145

 «Їдучи на цей тренінг я навіть не здогадувалася про те, що мене очікує. Була приємно здивована тренерами та інформацією що викладалася. Дякую за дуже цікаві інструменти впливу як на депутатів, так і на громаду. Дякую усім, хто долучився до організації та приїхав на сам захід», – поділилася враженнями Вероніка Бабич.

_DSC0227

Близько 25 активістів навчалися залучати громадян до суспільно-політичних процесів прямо з вулиці; створювати чеклисти для публічних заходів; розробляти інформаційні кампанії для проектів; відстоювати власні інтереси, виступаючи в ролі влади та громади. Крім цього, вони отримували корисні поради щодо адвокаційних програм та особливостей звітування депутатів місцеивх рад.

_DSC0118

Вибудовувати багаторівневий діалог під чаас тренінгу допомагали спікери й тренери Інституту «Республіка» та Центру UA. Унікальними практиками та успішними історіями ділилися: Віталій Гліжинський, Віта Думанська, Микола Яцков, Олена Біланіна, Віталій Світлик, Андрій Сільченко, Ігор Фещенко, Юрій Середа, Христина Коваленко та Лідія Гармаш. Вони також представляли реальні проекти й історії, що вже впроваджені та мають результати в різних областях.

_DSC0172

_DSC0256

 Крім цього, інтерактивний формат змушував учасників групуватися, об’єднувати зусилля, домовлятися  між собою, тобто відбувалася постійна комунікація та зарядження активізмом.

«Перед початком тренінгу в мене були очікування. Це компетентність тренерів, нові знання щодо впливу на владу, а також мотивація на подальшу діяльність. Очікування виконані на 110% навіть тому, що окрім нових знань, ми ще отримати практичні навички залучення громади, співпраці з владою та планування і реалізації адвокаційних кампаній. Після тренінгу повернулося натхнення працювати далі на благо суспільства та активізовувати громаду. Також нам розповіли про принципи роботи зі ЗМІ, оскільки висвітлення заходів є важливою складовою в роботі активіста. Щиро дякую за чудовий тренінгу оргагізаторам. Наступний тренінг теж обов’язково відвідаю», – зазначив учасник Сергій Домославський.

Нагадаємо, що подібні заходи вже не вперше реалізовуються для громадських активістів по всій Україні. Організаторами були – Національний демократичний інститут міжнародних відносин, Інститут «Республіка» та Центр UA, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та Уряду Канади.