16 жовтня в Кропивницькому пройшов марафон з на тему: «Роль громадян у політичних реформах». Модератором заходу був Віталій Гліжинський, мережевий координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка».
Метою заходу є підвищення ролі громадян у політичних реформах та налагодити діалог між виборними особами, політичними партіями та громадянами. Політичний марафон проведено за сприяння управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА, зокрема його очільника Віталія Останнього. Він відкрив марафон привітальним словом і побажав усім учасникам плідної дискусії.
У першій частині марафону щодо впровадження політичних реформ в Україні спікерами виступали:
- Віталій Тернавський, експерт ГО «Асоціація громадські ініціативи» з виборчої реформи,
- Сергій Адаменко, експерт Центру «ЕЙДОС»,
- Анатолій Стоян, регіональний координатор кампанії «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».
Фахівці з антикорупційної реформи, виборчої та реформи політичних фінансів розповіли учасникам законодавчі основи, зміст, переваги та виклики цих реформ. Після чого всі разом обговорили питання: з чого мають розпочинатися зміни? Яку роль відіграють громадяни у впровадженні названих реформ? Чи допоможе відкритий діалог між владою й громадою творити позитивні зміни в суспільстві й державі?
У другій частині марафону відбулася робота в групах «мрійників», «реалістів» та «критиків» за форматом Волта Діснея щодо розробки бачення та плану дій впровадження політичних реформ на місцях.
«На марафоні в Кропивницькому ми ще раз пересвідчилися, що без зміни свідомості громадян, їх впливу на прийняття рішень влади на всіх рівнях, не можна досягти реальних змін у політичних реформах!» – сказав Дмитро Ісаєв, студент педагогічного університету, майбутній політолог.
На цьому марафон йде містами України далі. Кропивницький передав естафету своїм колегам зі Знам’янки та Черкас.
У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в 30 українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує дорожню карту впровадження реформ як на місцевому, так і національному рівнях.
Примітка. Марафони проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).