Експерименти та обговорення, наведення аргументів та контраргументів у відповідь, оперування дійсним політичним і законодавчим станом – ось такі вміння демонстрували студенти у Кропивницькому.
22 листопада в Кіровоградському інституті державного та муніципального управління Класичного приватного університету пройшли дебати: «Децентралізація: чи готові громади до змін?» У рамках заходу, перед дебатами, Віталій Гліжинський – мережевий координатор ВІ «Активна Громада» – презентував посібник «Інструментарій для громадян», у якому розміщені методи й способи активізації громадян та інструменти залучення громадян до прийняття рішень. Таким чином, молодь у формі гри мала можливість перевірити ці засоби на практиці.
Головними дієвими особами в дебатах стали студенти першого курсу, які взяли на себе ролі «урядовців» та «опозиції». Захід у формі гри відбивав події, як у реальному житті – «влада» наполягала, що робить все від неї залежне для здійснення реформи з децентралізації влади, а «громада» висловлювала опозиційну до цього думку. Для аргументації сторони використовували, як реальні приклади з життя, так і законодавчі основи.
У ході дебатів, учасники зробили цікавий експеримент: «опозиція» зателефонувала до служб за номерами 101 та 103, щоб дізнатися, чи відома норма часу прибуття відповідно пожежників та медиків у разі виклику? (Зазначимо, що методикою формування спроможних територіальних громад визначено – не більше 30 хвилин). Так от, зі служби «101» відповіли на дзвінок, однак норми часу прибуття не знали, тому відключилися, аби уточнити інформацію. А в службі «103» не відповіли на дзвінок.
За словами присутніх, як і в реальному житті, під час дебатів не вистачало консенсусу між владою та громадою задля подальшого просування реформи. Тому, організатори заходу – представники ВГО «Інститут Республіка» – закликали студентів бути активними в суспільному житті, не чекати, що влада зробить все обіцяне. Майбутнє сіл, селищ, міст та всієї України – залежить від кожного!
За результатами голосування учасників і спостерігачів дебатів та одностайним рішенням суддів (Віталій та Олександр Гліжинські, журналіст Максим Гуцaлюк) переконливішою в дебатах була команда «влади», яка й отримала головний приз від Інституту «Республіка».
Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем та підтримки впровадження реформ в Україні, зокрема місцевого самоврядування. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».
Контакти: Анатолій Стоян – регіональний координатор «Активної Громади» м. Кропивницький, тел.: 067 792-98-42