Продовжуємо приймати гостей та ділитися досвідом: візит чернівчан до Івано-Франківська.
З дводенним візитом до регіонального представництва ВІ “Активна Громада” в Івано-Франківську прибули активістки ГО “Буковинська медична громада” (м. Чернівці) Юлія Джус та Олена Бесединська. Перше спілкування з грантерками відбувалося в громадському ресторані URBAN SPACE 100 і це дуже символічно. Адже, цей заклад є одним із прикладів успішних громадських ініціатив у місті.
Найбільше запитань від грантерок наші координатори отримали про проект “Фестиваль франківських дворів 2.0: від навчання – до згуртування”. Проект реалізовувався ГО “МОЛОДІЖНЕ телеБАЧЕННЯ” за фінансової підтримки Інституту “Республіка” та Національного Демократичного Інституту (NDI). Олена Бесединська зазначила, що ідея цього проекту їм дуже сподобалася, саме тому вони обрали для обміну досвідом Івано-Франківськ. До того ж дуже веселими та мотивуючими були фотозвіти з цього заходу.
Команда ВІ “Активна Громада” Олег Серняк та Ірина Серняк разом з грантерками Юлією Джус та Оленою Бесединською.
– Перші три години зустрічі пройшли у форматі “розмови, розмови і ще раз розмови”. Гостей цікавило абсолютно все: особливості нашої діяльності, успіхи за перший рік роботи, труднощі нашої роботи та шляхи подолання цих труднощів. Звичайно, труднощі трапляються в житті майже кожного громадського активіста. Але це не привід опускати руки або ж відмовлятися від діяльності у громадському секторі. Тому, ми спробували не лише розповісти про те, чим ми займаємося, але й надихнути та підтримати наших гостей. Ми показали їм, що будь-які труднощі можна подолати, особливо якщо вірите і любите свою справу та маєте однодумців, – розповідає комунікаційна координаторка ВІ “Активна Громада” Ірина Серняк.
Метою таких поїздок є обмін досвідом та знаннями. Координатори ВІ “Активна Громада” не просто розповідають про свою діяльність, але й дають можливість долучитися до неї. Тому, після спілкування Юлія та Олена взяли участь у проведені інформаційної години. Цього разу інформаційна година була присвячена ефективним комунікаціям між представниками влади та громадою. Для Олега та Ірини інфогодини – це вже звична справа, де вони розповідають мешканцям міста про свою діяльність та спілкуються на різні соціально-значущі теми. Однак, для грантерок, такий формат спілкування новий та незвичний. Вони змогли познайомитися не просто з містом, але й дізнатися про Івано-Франківськ більше, завдяки спілкуванню з його мешканцями.
Учасники інформаційної години, гості – Олена Бесединська та Юлія Джус, комунікаційна координаторка Ірина Серняк.
– Івано-Франківськ чудове, неймовірно гарне місто. Мене вразила Франківська «стометрівка» з талановитими митцями та їх магічними витворами. Також, тут багато дивовижних муралів на стінах будинків, про них варто створити окремий допис. Перший день був дуже насичений: обмін досвідом, залученість до інфогодини, прогулянка містом, фестивалі. Аж не віриться, що ми все це зробили за один день. І хоча другий день нашого стажування припав на неділю, це зовсім не вплинуло на наш графік. Він був не менш активним та насиченим, ніж першого дня, – розповідає Олена Бесединська.
Решту часу учасники витратили на відвідання інших локацій, адже ці дні були переповнені цікавими подіями та заходами. Так, не можна було залишити без уваги осінній фестиваль ретро-культур “Ретро Круїз”. Також, вони встигли побувати на “Ярмарку гуртків” Івано-Франківська і, звісно, прогулялися історичною частиною міста.
Майстриня, громадська активістка, Ольга Попова презентує свої роботи.
– Місцева влада чимало робить для активізації мешканців міста та їх згуртування. Нам вдалося побувати на “Ямарку гуртків” та Фестивалі “Ретро Круїз”. Атмосферу, в яку ми потрапили, словами не передати. Ви тільки уявіть велосипедисти у ретрообразах із Києва, Львова та Івано-Франківська об’єдналися, щоб разом проїхатися у складі велопараду старовинним центром міста. А потім учасники відвідали музей історії міста та влаштували чаювання біля озера у парку Т. Шевченка. У цьому заході ми почерпнули ще одну ідею для розвитку міста Чернівці та згуртування нашої громади. Було б гарно розробити маршрут архітектурної екскурсії на велосипедах по центру Чернівців, думаю це зацікавило б туристів, – розповідає Юлія Джус.
Другого дня гості мали зустріч з активістами ГО “ДОМ 48/24” та ГО “Центр дослідження комунікацій”. Вони поспілкувалися із Ольгою Новак ГО «Центр дослідження комунікацій» щодо її ініціативи “Дівчата творять: основи сексуальної освіти”. Ольга – мати двох донечок та лікарка, тому й розуміє важливість даної теми. Ідея ініціативи зародилася з літературок “Дівчата читають”, де вона була співорганізаторкою. Ініціатива стартує в Івано-Франківську вже у перших числах жовтня та передбачено наступні лекції для жінок:
- “Вагітність, секс і післяпологова депресія”,
- “Як і коли говорити з дитиною про секс”,
- “Я і моя чуттєвість”.
Грантерки, Юлія Джус та Олена Бесединська з командою ВІ “Активна Громада” Івано-Франківська Олегом та Іриною Серняк.
– Спілкування було живе та жваве, місцями з елементами дискусії, адже тема досить пікантна та незвична. І, справді, питання статевого виховання дітей є дуже важливим, адже стосується особистої безпеки жінок. Такий досвід варто переймати, адже основи сексуальної освіти якісно змінюють життя та запобігають насильству в соціумі. Це не перша ініціатива Ольги Новак, тому ми дізналися ще й про успішний досвід налагодження комунікації із місцевою владою Івано-Франківська. Разом, влада та активісти працюють у напрямку перетворення міста на зручне місто для батьків з дітьми, – розповідає Олена Бесединська.
Спілкування з пані Ольгою Новак було цікавим не лише важливістю теми. Учасниці перейняли її успішний досвід активізації мешканців громади (молодих мам) та їх залучення до громадської діяльності на системній основі. Також, обговорили, як можна зробити успішними адвокаційні кампанії на локальному рівні. Як написали самі гості про свій візит до Івано-Франківська в одній із соцмереж: “Втомлені, але натхненні та озброєнні знаннями, з цікавими ідеями для нових проектів… ми повертаємося додому.”
Ми дякуємо грантеркам за активну участь, а Івано-Франківській команді ВІ “Активна Громада” за теплий прийом та організацію.
Віримо, що спільний проект двох організацій, з Чернівців та Івано-Франківська, “не за горами”…
Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).