«Активна Громада Запоріжжя» провела триденні тренінги за програмою «Active Citizens» («Активні громадяни») від British Council (Британської Ради). Партнерська організація British Council в Запорізькій області та організатор заходів – ГО «Спільно HUB». У ролі фасилітаторів (тренерів) виступили координаторки, тренерки Інституту «Республіка Анна Єрьоменко та Олеся Лапікова (Широківська та Комиш-Зорянська ОТГ). Як це відбувалося і чого навчилися учасники нам і розповіла Олеся.

Запоріжжя АГ

Формат навчання

Структура триденного тренінгу розроблена таким чином, щоб максимально повно й ефективно дати інформацію слухачам про громадську активність, її основні принципи та цілі, познайомити їх з можливостями розвитку громади та базовими навичками написання проектів. Програма складалаться з чотирьох основних блоків: «Я і моя ідентичність», «Я – ТИ. Діалог», «МИ – громада» і «Проекти». Інформацію подавали в інтерактивній формі: під час виконання вправ і командних завдань учасники опановують практичні навички, що необхідні громадському активісту. Це вміння відфільтровувати інформацію та застосовувати критичне мислення, вести конструктивну безконфліктну комунікацію, працювати з громадою і долучати її до процесів місцевого самоврядування, спілкуватися з представниками влади, бізнесу та ЗМІ тощо.

АГ Запоріжжя

Програма також включає поверхневе знайомство з інструментами участі та азами написання і запровадження проектів. Під час тренінгу учасники трансформують свої ідеї в чернетки проектів з прописаними та опрацьованими метою, описом, переліком можливих партнерів і ризиків, плану підготовки і реалізації тощо. Після доопрацювання вони можуть подавати їх до оцінки Британською радою (найкращі можуть бути підтримані фінансово) або іншим грантодавцям.

Запит від учасників

У цілому відчувався потужний запит на отримання інформації та активну діяльність – молодь хоче проявити себе, але не завжди вистачає навичок або детальних знань, як це зробити.

АГ Запоріжжя тренінг

Вікова аудиторія тренінгів була різною, тому програма корегувалася в залежності від цього. У Широківській ОТГ серед слухачів була і активна молодь, і вже досвідчені місцеві діячі. Тому більше уваги ми приділили креативним методикам залучення громадян, комунікації з владою і партнерами, генеруванню ідей та оформленню їх у проекти. У Комиш-Зорянській ОТГ учасниками були підлітки 12-16 років. З ними мали більше творчих завдань на розуміння того, що таке громадська активність, навіщо бути відповідальним і залученим, чому потрібно шукати однодумців і працювати з ними в команді. Також розглядали, як кожна людина може вплинути на ситуацію в своїй громаді та які для цього є можливості й інструменти. Особливу цікавість в обох випадках викликали позитивні кейси і вже реалізовані ідеї.

Тренінг Запоріжжя

“У цілому я отримали чималий заряд енергії та позитиву – учасники обох тренінгів були мега-активними, ініціативними та «легкими на підйом». У них сила-силенна різних ідей, планів і наснаги над ними працювати. До того ж вони мають чудових організаторів та керівників в своїх ОТГ, які підтримують розбудову громад та активно залучають до цього молодь. Тому я сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо чимало реалізованих проектів!”