Сезон дебатів ще не розпочався, а в Сумах вже провели студентський турнір
12 жовтня у коледжі Сумського національного університету відбувся дебатний турнір на тему: «Запровадження квоти молоді у виборчих списках партій».
Захід присвячений тижню права у коледжі та проведений за підтримки «Активної Громади Сум».
«З коледжем ми співпрацюємо від започаткування «Активної Громади Сум». Тут варто згадати Чертенка Андрія та Лук’яненко Людмилу – представників адміністрації коледжів, і звісно їм подякувати за співпрацю, адже з 2017 року ми уклали меморандум про взаємодію нашої ініціативи з цим закладом», – розповів регіональний координатор Михайло Горкуша.
Звісно ж, кожен захід потребує підготовки не лише із боку організаторів, але й учасників, тому за декілька днів до події відбулася зустріч, щодо обговорення особливостей дебатування за Карлом Поппером (один із форматів).
«Це було характерною ознакою турніру, бо зазвичай у ньому беруть участь або студенти, або викладачі. Шляхом поєднання вдалося пройнятися ідеєю дебатування і сформувати атмосферу, завдяки якій старше покоління могло передавати свої знання через аргументи молодшому і навпаки», – зауважив Михайло.
Своїми враженнями щодо участі у дебатуванні поділилася й волонтерка «Активної Громади Сум» та організаторка дебатів у коледжі Валерія Березовська:
«Дебатую вже не перший рік. І кожного разу, для мене, це не тільки змога аналізувати проблему, а й можливість вчитися правильно аргументувати свою позицію. Цього літа в Німеччині брала участь в дебатах на тему молодіжних консультативно-дорадчих органів, молоді в політиці. Люблю дебатувати на стороні, яка не зовсім до душі, бо це навчає. Я майбутній юрист, тож повинна вміти відстоювати точку зору, якою б вона не була і як би мені не подобалася. Якщо дебати одним словом, то це – драйв: обожнюю ті відчуття».
Дебати, як підкреслюють активісти, – це як гра у шахи, отже тут необхідне стратегічне мислення.
«Дебати дають можливість об’єктивно подивитися на проблему, котра буде обговорюватися, оскільки одночасно готуєш аргументи як «За», так і «Проти». Я вважаю, що дебати, за яким би форматом вони не проводилися, позитивно впливають на критичне мислення, розвивають ораторську майстерність та вчать мислити наперед», – зазначив волонтер та співорганізатор заходу Даніїл Дмітрєвський.
Отож дебати – це ще один спосіб у якій можна розвивати себе, свій кругозір, розглядати питання із різних боків та шукати шляхи розв’язання проблем, враховуючи їх. І саме цим, як зауважив координатор, завжди готові ділитися з усіма охочими!