5 та 6 грудня у головному корпусі ЛНУ ім. І. Франка за організацією християнської асоціації молодих людей «YMCA» та всеукраїнської ініціативи «Активна Громада Львова», відбувся 2-денний захід «Школа медіаграмотності та критичного мислення».

IMG_0314Спікерами заходу були:
Святослав Стець. Тема: «Критичне мислення, що це таке і нащо воно треба?»

Андрій Горбунов. Тема: «Біас виживання. Яких типових помилок припускаються люди?»

Андрій Гарбадин. Тема: «Уроки самокритики та провокації, або як ми думаємо про кіно.»

Тетяна Павліченко. Тема: «Куди бігти: за інформацією, чи від неї?»

Валерія Печеник. Тема: «Навички фактчекінгу та здорового глузду.»

Наталія Войтович. Тема: «Як боротися з фейками… і перемагати.»

IMG_0037

«Критичне мислення – це перш за все вміння аналізувати інформацію, за допомогою критичного мислення ми стаємо інтелектуально незалежними та не стаємо жертвами неправди чи маніпуляцій. Сьогодні, це потужний інструмент, який допомагає у виборі правильних рішень».  
«На сьогодні, медіаграмотність є тим базовим інструментом, що дасть змогу використовувати позитивні сторони медіа, і дозволить вберегти себе від негативних, як от інформаційні маніпуляції та тиск.»

IMG_0023

На заході зібралися студенти різних ВНЗ, викладачі та громадські активісти. Під час 6-ти воркшопів учасники дізналися, що таке критичне мислення в сучасному світі та його практичні способи застосування. Зрозуміли як трансформовуються медії в часі, і, що з цим робити.

IMG_0380

Що таке медіа грамотність і чому вона потрібна у будь-якому віці? Чому медіа гігієна така ж обов’язкова як і миття рук перед їжею? Яка природа фейків, і як їх розпізнавати, якій інформації вірити та як не стати жертвою маніпуляцій? Учасники школи ставали журналістами та створювали власну рекламу, оцінювали інших, та шукали типові помилки.

IMG_0094

Також для учасників відкрилися зовсім нові теми, такі як, наприклад, критичність мислення у кіно, як фільми дозволяють нам мислити по-іншому, демонструє собою ідею критики суспільства та конкретно кожного у ньому. Біас виживання, чому більшість припускається типових помилок навіть цього не помічаючи, як з цим боротись і для чого. Для учасників були продемонстровані приклади «упередження виживання» та споріднені види упереджень, евристика доступності. Після кожного воркшопу, бажаючі ставили запитання спікерам.