Школа Активної Громади для активістів та представників органів місцевого самоврядування (ОМС) з населених пунктів мережі ВІ «Активна Громада» відбулася 29-30 жовтня у Києві. Зокрема, під час навчання активісти отримали низку практичних знань та навичок у блоках: самопрезентація та публічні виступи, інформаційні кампанії, робота в соціальних мережах, стратегічне планування діяльності.
Паралельно для представників ОМС пройшли семінари, під час яких розглядалися наступні теми: права та обов’язки представників органів місцевого самоврядування та місцевої влади, залучення громадян до прийняття рішень як один із ключових напрямків реформи місцевого самоврядування, стратегічне планування – як основа розвитку громади, залучення інвестицій в громаду та основи написання проектів.
Тренінги та майстер-класи проводили: Анна Шавиро, радник Голови Полтавської облради; Дар’я Тижбіряк, керівник прес-служби Інституту «Республіка»; Олена Дуб, PR – менеджер, медіа експерт, нині SMM-редактор в «Крим Реалії» Радіо «Свобода»; Олександра Скиба, заступник Голови ВГО «Інститут Республіка».
Блок навчань для представників влади проводили: Андрій Шекета, депутат Закарпатської обласної ради 5 та 7 скликань, голова Міжгірської РДА 2014 р. р. , тренер Міжнародного республіканського інституту; Юрій Середа, юрист Інституту «Республіка»; Руслан Рохов, голова правління Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвикту «Спільні Зусилля», «Школа Мерів»; Алла Кожина, Голова Інституту громадських стратегій, член Правління Інституту професійного фандрайзингу; Олег Гришин, член Правління Інституту професійного фандрайзингу.
Школа Активної Громади – це лекційно-практичний навчальний курс для громадських активістів, присвячений питанням посилення громад, проведення успішних фандрайзингових та адвокасі-кампаній, просування громадських ініціатив у медіа та Інтернет.
Чергова Школа стала унікальною тим, що під час занять учасники на практиці «відшліфовували» отриманні знання та навики. Крім того, надана присутнім інформація в подальшому буде використовуватися, як навчальний матеріал для активізації громадян та залучення їх до прийняття рішень на місцевому рівні.
Примітка. Школа відбувалася за підтримки The Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST).