Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 18.07 – 25.07
м. Запоріжжя
23 липня в Запоріжжя в рамках фестивалю «З країни в Україну» на майданчику «Містечко громадських ініціатив» активісти презентували ініціативу «Активна Громада».
У місті продовжується процес ознайомлення та роз’яснення реформи місцевого самоврядування. До зустрічі долучилося дуже багато зацікавлених жителів Запоріжжя. У результаті розмови виявилося, що дуже багато людей не знають про децентралізацію, її витоки, переваги та наслідки.
м. Ужгород
21 липня відбулася зустріч представників «Активної Громади» Ужгорода з активним громадянством. Під час заходу обговорювали застосування електронних механізмів місцевої демократії – зокрема петиції та громадського бюджету.
Петиція щодо «Збільшення співфінансування Ужгородською міською радою зі 100 тис. грн до 2 млн. грн реконструкції комплексу будівель під спортивно-реабілітаційний центр інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та інвалідів — учасників АТО» стала єдиною, яка набрала 250 голосів підтримки на офіційному сайті та ще й достроково. Спільна маленька перемога.
Відтепер активісти будуть культивувати досвід розгляду е-петиції на сесії міської ради.
м. Южне, Одеська обл.
24 липня «Активна Громада» інформувала людей щодо реформи з децентралізації та поточних справ стосовно процесу об`єднання громад сусідніх населених пунктах. Варто зазначити, що переважна більшість проінформованих жителів Южного висловили підтримку реформі місцевого самоврядування.
м. Черкаси
22 липня. Активні громадяни Черкащини продовжують впроваджувати реформу з децентралізації влади. Зазначимо, що делегація з Корсунь-Шевченківського району Черкаської області на була найбільшою на Національному форумі з децентралізації.
Таким чином, об’єднання Корсунь-Шевченківської громади продовжується. 22 липня було відкрито другий етап об’єднання, під час проходження якого активісти завітали на сесію Моринської сільської ради.
На засіданні депутати обговорили пропозицію щодо об’єднання. У свою чергу представники «Активної Громади» відповіли на всі запитання, що стосувалися майбутнього розвитку села, причин об’єднання та чи доцільно це робити саме зараз. У ході зустрічі виявилося, що у людей, на жаль, низький рівень розуміння самої реформи і масова антикампанія реформ привела сільських депутатів до інертності і безвідповідальності. Проте більшість присутніх усе-таки зрозуміла, які будуть переваги процесу децентралізації і чому неможна з цим зволікати. Як результат – усі присутні проголосували одноголосно, громадське обговорення відбудеться 18 серпня.
м. Чернігів
20 липня спільними зусиллями представники ВГО «Інститут Республіка», ГО «Центр Політичних Студій та Аналітики» Чернігівської області та Освітній центр «Ініціатива» знайомили депутатів Чернігівської обласної ради з основними принципами, на яких повинен базуватись Етичний Кодекс для мера, секретаря та депутатів місцевих рад та з необхідністю прийняття даного кодексу.
Під час зустрічі активісти також розповсюджували інформаційні листівки, аби детальніше розтлумачити депутатам, що етичний кодекс це не правила одягу та поведінки за столом, а це:
– правила поведінки на засіданнях ради, комісіях та інших утворених радою органах;
– правила поведінки у взаємовідносинах з громадою, журналістами та громадськими організаціями;
– врегулювання питань конфлікту інтересів;
– врегулювання питань отримання подарунків та винагород;
– порядок звітування перед громадою;
– механізм запобігання зловживанню службовим становищем та інші;
Зауважимо, що одних представників влади зацікавила пропозиція, інших не турбувало питання щодо етичних кодексів, а від окремих депутатів активісти навіть заручились підтримкою.
с. Тарасівка, Київська обл.
22 липня відбулася зустріч учасників «Активної Громади» з Оленою Шинкаренко – сільським головою с. Княжичі, Києво-Святошинського району, яке за перспективним планом об’єднання входить до Боярської територіальної громади. Під час зустрічі обговорювали процес децентралізації, зокрема розповів про зустріч з Наталією Мошинською – директором департаменту містобудування та архітектури КОДА, та про її бачення об’єднання громад відповідно до перспективних планів. У свою чергу Олена Шинкаренко розповіла, що бачила й інший перспективний план стосовно її сільської ради. Сільголова розповіла також, що думка в місцевої громаді розділена, одні хочуть до Боярської громади, інші прагнуть створити свою громаду з сіл Забір’я, Княжичі, Жорнівка, Бобриця, Музичі, Неграші. Наприкінці, представники «Активної Громади» все ж домовилися про співпрацю, зокрема запланували зустріч на початок вересня.
22 липня також відбулася зустріч представників ініціативи «Активна Громада» з Миколою Іванчуком, керівником ГО «Витянський клуб рибалок та мисливців», учасником АТО. Координатор ініціативи розповів про те, які виклики стоять перед громадами в зв’язку з проведенням реформ в Україні. Зокрема, що стосується реформи з децентралізації, електронного врядування, очищення влади та антикорупційній діяльності, реформи політичної системи, бюджетної та судової, реформи енергоефективності та енергозбереження.
Під час зустрічі відбулося ознайомлення керівника організації з ВГО «Інститут Республіка», яке сприяє залученню інвестицій, соціально-економічному розвитку громад, впровадженню стандартів доброго врядування на місцевому рівні та на рівні Уряду України, просвіті громадян щодо застосування механізмів демократії та методам співпраці з місцевою та національною владою.
м. Кропивницький
20 липня представники «Активної Громади» взяли участь у прес-конференції стосовно проведення заходів у рамках Всеукраїнської акції «Децентралізаціний марафон». Представників мас-медіа та активістів із зазначених питань інформували голова регвідділення Асоціації міст України Степан Цапюк та виконавчий директор відділення Валентина Іллюшкіна, а також регіональні консультанти проекту «ПУЛЬС».
Учасники прес-конференції виокремили кілька основних проблем, які уповільнюють проведення децентралізації. Проблему браку інформації серед населення області про переваги об’єднання громад заплановано вирішити саме в ході проведення марафону.
У свою чергу координатори «Активної Громади» запропонували провести спільний інформаційно-просвітницький захід на території майбутньої ОТГ з центром в с. Катеринівка. У ході обговорення домовилися, що активісти визначать населений пункт, у якому наразі існує велике нерозуміння процесу децентралізації. Таким чином, буде проведений просвітницький та роз’яснювальний захід щодо реформи (планується в с. Грузьке або с. Могутнє).
19 липня «Активна Громада» Кропивницького провела зустрічі з трьома представниками влади обласного рівня. Перша відбулася з Іриною Кухаренко – замначальника управління регрозвитку та Євгенієм Щорбою – начальником відділу з питань регрозвитку. У ході годинної зустрічі активісти коротко розповіли про діяльність «Активної Громади». Також говорили про особливості об’єднання громад на прикладі с. Обознівка, більш детально обговорювалися питання важливості наявності генерального плану територій. Торкнулися не менш важливого питання підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регрозвитку. Особливу увагу приділяли тим проблемам з якими стикалися новостворені об’єднанні громади, розглядали можливості для уникнення помилок.
Друга зустріч активістів відбулася з Лідією Шатною, заступником начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА. Під час цієї зустрічі представники «Активної Громади» Кропивницького уточнили вимоги для опорних шкіл на території Кіровоградського району та взяли на озброєння рекомендації представника ОДА.
м. Скадовськ, Херсонська обл.
18 липня відбулася зустріч жителів міста на запрошення Громадської ради та виконкому Антонівської сільради за участі представників всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». На заході обговорювалося питання про перспективу та реалії створення Скадовської ОТГ. Адже раніше зверненням Скадовського міськголови було запропоновано приєднатись Антонівській сільській громаді. У заході активну участь взяли депутати Херсонської облради, керівник структурного підрозділу з агропромислових питань Скадовської РДА, спеціаліст санепідемслужби, ЗМІ та небайдужі жителі міста.
На зустрічі була професійно підготовлена презентація програми заступником міського голови, а на всі підняті питання аргументована відповідь надавалась міським головою Олександром Яковлєвим. Присутні почули відповіді на актуальні питання та отримали роздатковий матеріал від активістів «Активної Громади».
Надалі зацікавлені та небайдужі члени Антонівської громади взяли участь в громадських слуханнях щодо вирішення життєво важливих екологічних проблем, а саме: громаду цікавили стан та перспектива очисних споруд та водогіну, стан зелених насаджень та дотримання санітарно-екологічних норм громадянами та організаціями. Підготовлено та прийнято ряд звернень до посадовців та відповідних служб з екології рисосіяння та пропозиції по виходу із кризи для КП «Антонівка».
м. Зіньків, Полтавська обл.
20 липня відбулася робоча зустріч представників «Активної Громади» із головою Зіньківської райдержадміністрації Віталієм Панченком. Під час зустрічі обговорили хід проведення та результати інформаційної кампанії щодо реформи з децентралізації в районі.
Що стосується роз’яснювальної роботи, то одним із найближчих пунктів цієї програми виступ координатора «Активної Громади» Зінькова на апаратній нараді у голови райдержадміністрації 25 липня 2016 року. Метою виступу є інформування керівників міста і району про суть, проблеми і перебіг реформи про місцеве самоврядування в Україні, і в Зіньківському районі зокрема. Питання, що планується винести на обвогорення: чому до цього часу в районі не створено жодної об’єднаної територіальної громади? Що цьому стоїть на заваді?
18 липня. Інструменти прямої демократії у дії: на вимогу представників «Активної Громади» Зінькова та небайдужих громадян виконком міськради прийняв рішення, яким забороняє власникам домашніх тварин (котів, собак) вигулювати їх у парку відпочинку «Форт». Адже містяни вважають його дитячим місцем (знаходиться майданчик з гойдалками, велодоріжки, пісочниця).
Міська влада не змогла встояти перед вимогою активістів, які пред’явили членам виконкому докази. На відео чітко видно, що поруч із дітьми вільно прогулюються без намордників собаки різних порід, вільно справляють свої потреби поруч із пісочницею. З одного боку таке сусідство несе фізичну небезпеку для дітей – бути травмованим від укусу собаки, а з іншого – це прояв антисанітарії.
Активісти також пообіцяли представникам влади, що регулярно будуть здійснювати рейди у дитячий парк із відеокамерою задля фіксації порушників. До того ж, у лавах наших активістів і молоді мами, на прохання яких проводилася ця адвокаційна кампанія.