Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 03.07.18 – 13.07.18
м. Львів
3 липня координатори «Активної Громади Львова» провели незвичайну акцію-плогінг, сутність якої полягає у тому, що бігуни-активісти беруть із собою пакет та під час заняття прибирають узбіччя. Цього разу учасники прибирати ліс.
Запланований захід проходив не в класичному вигляді: стежини була настільки засміченими, що жвавий забіг перетворився у звичайну ходьбу. Активісти одразу ж взялися до роботи.
«Легко смітити, важко прибрати. Я приїхала із Дніпра – там не прибирали. А ви прибираєте за власної ініціативи?» – поцікавилася жінка в учасників акції.
Координатори зауважили, що роблять добру справу за власним бажанням, адже вважають, що можуть самостійно зробити чистим місто.
«Великі справи робляться з маленьких ініціатив», – говорить координаторка Анастасія Безпалова.
Активісти вважають, що мають займатися цією справою й надалі, а також залучати до такої активності усіх небайдужих жителів міста.
***
м. Чернівці
У вихідні, регіональна координаторка «Активної Громади Чернівців» Інна Пашанюк побувала на неформальній конференції, темою якої було «Громадянське суспільство в час реформ. Навіщо місцевим неурядовим організаціям об’єднуватись?».
Організаторами заходу стали Спілка «Громадські ініціативи України» та Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України». Конференція проходила у Медіа-центрі міста.
Баркемп зібрав разом місцеві неурядові організації, щоб в нестандартній формі обговорити виклики питання, які постали перед суспільством у часи реформ, та чому громадським об’єднанням варто єднати власні зусилля.
Така форма проведення заходів виявилася надзвичайно корисною та захоплюючою, адже кожен долучився до обговорення питань.
Цікаво, що учасники самі формували теми для дискусій та напрацьовували матеріали, які стали основою для книги «Відкритого Простору» – зібрання найкращих практик, майбутніх спільних кроків, контактів тощо.
Регіональна координаторка представила ВІ «Активна Громада» і, як наслідок, близько чотирьох організацій вирішили підписати меморандум про співпрацю із Інститутом «Республіка».
Також Інна Пашанюк агітувала буковинські НУО брати участь у конкурсі «Інноваційних Проектів».
***
м. Кропивницький
5 липня регіональний координатор «Активної Громади Кіровоградщини» Анатолій Стоян зустрівся з директором Кіровоградського обласного контактного центру Андрієм Лаврусем.
У ході зустрічі обмінювалися думками щодо нагальних проблем міста, з якими пересічні громадяни звертаються до контактного центру та які висловлюють під час публічних зустрічей. Також говорили про механізми, які застосовуються для розв’язання цих питань.
Андрій Лаврусь визначив публічну консультацію, як одну з найкращих комунікацій місцевої влади та громадян у визначені пріоритетів розвитку міста, а також її інструмент «Ваша думка» – за простоту та доступність.
«Хоча у нас різні функції та повноваження, оскільки для вирішення нагальних проблем громадян ми задіюємо, як правило, органи державної влади, однак в одному ми схожі – чуємо і прагнемо оперативно вирішити нагальні проблеми простих людей», – наголосив Андрій Лаврусь.
***
м. Дніпро
10 липня координатор «Активної Громади Дніпра» Дмитро Чернишов взяв участь у навчальній сесії «Ефективна організація». Темою заходу було: «Критичне мислення: від проблеми до ідеї». Захід організований та проведений за сприянням громадського об’єднання «Активне громадське мислення».
Протягом заходу учасники розглядали діяльність їхніх громадських організацій. Детально вивчали такі аспекти:
- для чого створюється організація;
- яка її мета;
- якою діяльністю займається;
- які проблеми розв’язує;
- хто її цільова аудиторія
- чому організація цікавою для аудиторії.
Дмитро Чернишов розповів про Інститут «Республіка» та такий інструмент, як публічні консультації. Прослухавши виступ координатора, учасники взялися до обговорень.
Присутні дискутували про місток комунікації між владою та громадою, шляхи його створення та розвитку. Також обговорювали активізацію мешканців для участі у процесах прийняття рішень.
За словами однієї з учасниць, головною проблемою є «вигорання». Активістка пояснила, що це стосується людей, котрі були залучені до політичної та громадської діяльності, але для яких це все невдало закінчилося, – часто стають байдужими, уникаючи активності узагалі.
Отже, важливою складовою успішної комунікації влади з громадою та громадської активності є підтримка політсил ідей мешканців міста. Адже коли представники влади чутимуть побажання містян, другі матимуть у собі той вогник ініціативності і готовності до дій.
***
м. Житомир
11 липня комунікаційний координатор «Активної Громади Житомира» Володимир Прошутя розповів мешканцям міста про картку житомирянина на інфогодині. Це новий інструмент, створений для зручності та економії часу громадян.
Така картка, на думку координатора, має бути в кожного житомирянина, адже вона проста у використанні і досить корисна. Перед її володарем відкриваються нові можливості, а саме:
– оплата проїзду у громадському транспорті та житлово-комунальних послуг;
– використання пільг та субсидій;
– запис в бібліотеку чи до лікаря;
– отримання знижки у аптеці та магазині.
Думки житомирян з приводу оформлення картки розділилися: хтось планує почекати та подивитися, чи справді вони такі дієві, а хтось вирішує, що вже має володіти таким інструментом.
«Будь-які універсальні інструменти, як ця картка, це спрощення контролю витрат бюджету міста, підвищення прозорості дій влади. І зручність для жителів міста! Звичайно буду користуватися карткою, коли буде нагода її отримати», – говорить активіст, регіональний координатор «Centre UA» Сергій Яцик.
***
м. Скадовськ
12 липня координатори «Активної Громади Скадовська» провели лекцію-дискусію на тему: «Культура бідності».
Учасники розглядали таку соціальну складову як «культура бідності», її вплив на розвиток громади, а власне її активність, соціальні відносини, де були виявлені та сформульовані уявлення про бідність і бідних.
Врахувавши, наявність економічних ресурсів, вразливість населення, інфраструктуру південного регіону, місцеві комунікації, якість надання публічних послуг, присутні дійшли цікавих висновків.
Учасники заходу зазначають, що класична патерналістська позиція більшості, протиріччя між підтримкою культури бідності та розвитком громади заважає діловій активності її членів, а це суперечить проявам культури бідності (загальна спрямованість не на активність, а на отримання допомоги).
У ході дискусії загальною думкою стала необхідність об’єднання зусиль в узгодженій діяльності державних та недержавних установ в подоланні проявів культури бідності. Активісти зауважили, багато заходів та діяльностей, що впроваджуються різними державними та громадськими інститутами, спрямовані радше на підтримку «культури бідності», роблячи її вигідною. І лише вдало налагоджений діалог влада – громада – це панацея для соціальної активності та місток, що веде до порозумінь в громаді.
Отож для підвищення громадської активності важливий саморозвиток населення, підвищення соціальної свідомості і відповідальності кожного.
Зазначимо, що активісти «Активної громади Скадовська» започаткували місячник таких от соціальних лекцій.