Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 02.02 – 08.02.18

м. Зіньків, Полтавська обл.

3 лютого в Зінькові відбувся форум-театр «Право вибору переселенців» за участі місцевих активістів.

У заході взяли участь координатор ВІ «Активна Громада» в м. Запоріжжя Анна Єрьоменко, комунікативний координатор Олеся Лапікова, керівники ГО Зіньківського району, представники районних осередків політичних партій та пересічні громадяни. Модератором заходу була координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник.

DSC03267

Усього – 22 учасники з унікальними історіями та досвідом. Вони мали змогу ознайомитися з особливостями проведення форум-театру не лише для ВПО, а й для всіх, хто зацікавлений у вирішення соціальних проблем у громаді. Одним із ключових питань, які обговорювалися під час вистави, позбавлення переселенців конституційних прав на участь у виборах до органів місцевої влади.

Натхненні виставою, учасники ділилися своїми історіями про вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

А кількома днями раніше захід у форматі форум-театру проходив у Рівному.

***

м. Запоріжжя

7 лютого у Запоріжжі стартував Дебатний клуб. Зустрічі відбуватимуться кожну другу середу в коворкінгу «Спільно-HUB» з 19:00 до 21:00. На охочих чекають заняття з ораторської майстерності та публічного виступу, тренінгові вправи, інтерактиви, досвідчені гості та обговорення у формі дебатів.

За словами комунікаційного координатора Запоріжжя Олесі Лапікової, ідея такого проекту зародилася в живій дискусії.

27652931_1837530019880456_338229039_o

«У нашому місті вже давно існував дебатний клуб при одному з університетів. Він входив до системи Федерації дебатів України. Але студенти, які цим займалися, згодом стали випускниками, тому його діяльність поступово згасала. Зараз є діючий дебатний клуб при осередку «Солідарності» (БПП) та у деяких школах. Тому говорити, що ми перші, не можемо. Проте ми наголошуємо на незаангажованості та відкритості нашого дебатного клубу, адже запрошуємо не тільки досвідчених дебатерів, громадських діячів та спікерів, а й людей без подібного досвіду, яким просто цікаво спробувати свої сили та отримати базові навички публічного виступу», – зазначає Олеся.

Перші ідеї з’явилися ще навесні 2017 року. Тоді координаторки Запоріжжя мали зустрічі з підготовки до Всеукраїнського дебатного турніру від Інституту «Республіка», і згодом вирішили запустити такі заняття на постійній основі. Ініціативу створено за співпраці ВІ «Активна Громада» та ГО «Спільно HUB».

***

м. Полтава

7 лютого у прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція щодо підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавською обласною радою та Інститутом «Республіка».

5

На Полтавщині стартує публічна консультація, мета якої – дати місцевому міжнародному аеропорту ім’я одного з видатних українських діячів. На честь кого він має бути названий, вирішать жителі області.

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення. У Полтавській області на обговорення ставиться питання щодо того, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». Серед можливих варіантів – Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода.

Полтавська обласна рада стане першою обласною радою в Україні, яка використовує цей ресурс.

Публічні консультації уже показали себе успішним інструментом комунікації між громадськістю та владою. Вони дають змогу спільно, з урахуванням думок усіх сторін приймати ефективні рішення.

«У цьому році Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» від Інституту «Республіка» розпочинає процес публічних консультацій по всіх регіонах України, у 30 містах, – розповіла Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка». – Цей інструмент відносно новий для українців. Уперше публічні консультації успішно відбулися в Хмельницькому та Первомайську Луганської області у 2017-му. Проте цей інструмент широко застосовується в країнах ЄС та США, і показав свою ефективність. Він достатньо простий, дає можливість проголосувати широкому колу громадян за те рішення, якому вони надають пріоритет.  Мені надзвичайно приємно, що першу консультацію у цьому році ми проведемо саме в Полтавській області – Олександр Ханко звернувся до нас із пропозицією запустити процес публічних консультацій на Полтавщині. Тепер лишається сподіватися, що мешканці Полтавщини проявлять свою активність, візьмуть участь у консультації та вшанують таким чином власних героїв – видатних діячів історії України!».

1516618365 (5)

Чиїм саме ім’ям назветься аеропорт, полтавці вирішуватимуть до 31 березня.

***

м. Южне, Одеська обл.

7 лютого у м. Южному після засідання депутатської комісії представники ВІ «Активна Громада» обговорювали з місцевими активістами та спеціалістом із Білгород-Дністровська Тетяною Чебан можливі варіанти вирішення проблеми безпритульних тварин.

4

Пані Тетяна підготувала для Южного три варіанти проектів притулку для тварин. Ці проекти детальніше були представлені 8 лютого під час засідання депутатської комісії та під час ефіру на Южненській телестудії «МІГ».

Представники ВІ «Активна Громада», у свою чергу, розповіли про можливість проведення публічних консультацій з використанням онлайн-платформи «Ваша думка», аби дізнатись думку мешканців міста щодо вирішення цього питання шляхом проведення голосування. Разом з активістами сформулювали питання для консультації та варіанти (шляхи) вирішення проблеми безпритульних тварин.

***

м. Рівне

8 лютого в конференц-залі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області розпочав свою діяльність місцевий клуб «Активної Громади».

Перша зустріч пройшла в дружній атмосфері. Участь у заході взяли представники громадських організацій Рівного та фахівці системи безоплатної правової допомоги Рівненщини на чолі з директором Регіонального центру Василем Овдіюком.

2

Присутні мали змогу ознайомитися з діяльністю Інституту «Республіка», Всеукраїнською Ініціативою «Активна Громада» та проектом «Задай курс владі».

Першу зустріч організатори присвятили обговоренню інструменту публічних консультацій та ресурсу «Ваша думка». Також обмінювалися думками щодо проблемних питань, актуальних для міста, можливих шляхів їх вирішення, що, зокрема, можливо за допомогою використання публічних консультацій.

Учасники взяли активну участь в обговоренні та обміні думками. Планується, що такі зустрічі будуть проводитися щочетверга.