Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 26.10. – 08.11.17

м. Южне, Одеська обл.

25 жовтня представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному провели чергову інформаційну годину. Цього разу спілкувались із мешканцями міста про реформи, про інструменти прямої демократії та про їхню участь у виборах. Серед наших співрозмовників було чимало людей пенсійного віку. Представників даної вікової категорії передусім цікавили особливості пенсійної реформи. Вони акцентували увагу на нерозумінні розміру її призначення та факторів, від яких залежить підвищення. Люди вказують, що одна частина пенсіонерів отримали пенсію в цьому місяці в 2 рази більшу, а деяким підвищили на 50-100 гривень, не дивлячись на те, що їхній стаж роботи більш ніж 40 років.

Активна Громада Южне09

Минулого тижня обурені пенсіонери провели акцію біля місцевого управління пенсійного фонду, де вимагали від його представників пояснень щодо деталей нарахування пенсій. Наразі, активні жителі міста поважного віку збирають підписи під петицією стосовно малої надбавки до пенсії. Дану петицію вони планують надати місцевим депутатам, аби вони, у свою чергу, передали її до Верховної Ради України. Під час інфогодини цікавився у співрозмовників про їхню участь у виборах. Люди казали, що беруть участь у голосуванні. При цьому наголошували, що вибори на місцевому рівні проходять доволі спокійно та чесно, а от щодо всеукраїнського рівня, то тут вони переконані, що від них майже нічого не залежить. Після спілкування, координатор «Активної Громади» в Южному Андрій Коновалов представляв співрозмовникам Петицію до ВРУ. Після чого він пропонував підтримати петицію з вимогою невідворотності покарань за підкуп виборців.

 

 

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

27 жовтня у приміщенні Загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 у м. Горішні Плавні відбулася тренінг: «Методи та інструменти залучення громадськості та інфокампанії бюджету участі». Участь у навчанні взяли активні мешканці міста – автори проеків, що подані до громбюджету Горішніх Плавнів. Також долучилися до тренінгу горішньоплавняни, які братимуть участь у просуванні проектів у період голосування. Учасники заходу обговорили можливі проблеми, з якими команди проектів стикнуться у ході просування. Зокрема, говорили про брак інформації про проект у публічному просторі, недовіра громадян до авторів та до влади тощо.

Активна Громада Горішні Плавні 9

Обговорили методи та інструменти просування проектів, види off-line та on-line контенту. Не оминули аспекти проведення інформаційних кампаній взагалі та у доволі стислі строки, що обумовлено умовами цьогорічного етапу Громадського бюджету м. Горішні Плавні. Наприкінці заходу активне обговорення визвала теми обов’язкового дотримання процедур бюджеті участі  та пильного контролю авторів проектів над процесом виконання робіт з реалізації їхніх ідей.

Захід організовано локальним тренером з бюджету участі Володимиром Дмитренко та ГО «НОВА Енергія» за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Інституту «Республіка».

 

 

м. Запоріжжя

Протягом 27-29 жовтня запорізький осередок ВІ «Активна Громада» взяв участь у найбільшому культурному фестивалі Південного Сходу України – «Запорізькій книжковій толоці». Формат фестивалю передбачав не тільки виставкову частину – мистецькі експозиції та безпосередньо книжковий ярмарок. Захід мав потужну програмну частину: лекції, дискусії, презентації, зустрічі з видавцями, авторами та фронт-менами культурних і творчих гуртів.

Запоріжжя т

Протягом трьох днів фестивалю «Активна Громада Запоріжжя» провела потужну просвітницьку та агітаційну роботу. На експо-місці безперервно проводилася низка активностей. А саме:

  • Презентація посібника «Інструментарій для громадян».
  • Реєстрація для участі у розіграші-вікторині «Книжка шукає домівку» (можливість безкоштовно отримати примірник з історичної, правозахисної, просвітницької літератури – сама вікторина була проведена в останній день фестивалю).
  • Збір підписів під петицією щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.
  • Фото-зона. Фотографія з Почекуном.

Толока

Також протягом трьох днів координатор «Активної Громади» у м. Запоріжжя Анна Єрьоменко та її помічниця Олеся Лапікова зібрали 140 підписів під петицією. Таким чином громадяни підтримують ідею щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

 

 

м. Житомир

31 жовтня  в приміщені  Житомирського державного технологічного університету відбувся тренінг «Активізація та самоорганізація громадян». Метою навчання було познайомити учасників з методами активізації та залучення громадян, оскільки активізація громади відіграє важливу роль у вирішенні  проблем громадян.

23140519_916202518546144_1175079767_n

Тренінг проводили помічники регіонального координатора ВІ «Активна Громада» у м. Житомир, тренери  – Скомаровська Ольга та Сергій Домославський. Колегою-тренером виступив і  регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Житомир та Голова  ГО «Молодь за Єдину Україну» – Олексій Проноза. Він розповів учасникам про один з методів залучення громадян, а саме – робота  зі ЗМІ у всіх її проявах громадської діяльності.

23114788_916202508546145_14185641_n

Учасники були активними. Спробували створити власну кампанія від дверей до дверей (КВДД). Почули, як необхідно працювати зі ЗМІ, та на які підтипи вони поділяються. Захід проходив в інтерактивній формі, завдяки чому учасники змогли закріпити отримані знання на практиці. Під час гри «Острів»  спробували  самоорганізуватися та демократично дійти до згоди. А під час гри «КВДД» спробували максимально залучити громадян до вирішення тієї чи іншої проблеми. Тренінг відбувся в межах проекту «Активна Громада: право вибору».

  

м. Добропілля, Донецька обл.

1 листопада координатор ВІ «Активна Громада» у Добропіллі Сергій Калінін провів тренінг на тему «Електронні петиції та бюджет участі, як інструменти по вирішенню місцевих проблем». Навчання відвідали мешканці міста та учасники «Ліги майбутніх поліцейських». З учасниками тренінгу було детально розібрано, як саме використовувати інструмент електронних петицій. По – перше, це діючий засіб вивчення громадської думки та, по-друге, це реагування на найактуальніші питання, які турбують мешканців громад.

Активна Громада Добропілля 9

Місто є відкритим для участі мешканців в його управлінні, оскільки все, що робить влада – вона робить для добробуту громади. Було запропоновано спробувати даний механізм у роботі, та за деякий час зустрітися та зареєструвати петицію з актуальною проблемою в місті. У другому блоку тренінгу розбирали наступні питання: як мешканцю взяти участь у бюджеті міських ініціатив, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя міста. Активісти розповіли, як приклад, про проекти, що пройшли конкурс у 2017 році та будуть реалізовані наступного року з бюджету міста. Такими маленькими кроками члени «Активної Громади» досягають основної мети у підвищенні рівня обізнаності громади.

 

  

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

26 жовтня в місті Знам’янка на базі ПТУ №12 відбувся тренінг під назвою «Інструменти участі громадян у місцевому самоврядуванні». Захід провели Сергій Міценко спільно з сертифікованим тренером Оленою Олізько. Учасники отримали інформацію та почули успішні історії взаємодії громади з представниками влади при застосуванні інструментів громадської участі. Зокрема, навели приклад прийняття положень про е-петиції в Обознівці.

Активна Громада Обознівка 19

Під час тренінгу розглянули основні інструменти участі як громадські слухання, звернення, збори громадян та електронні петиції. Тренери активно залучали учасників до дискусій на задані теми, проводили інтерактиви та давали відповідні тематичні завдання. Адже лише завдяки вмілим діям активістів між владою та громадянами можуть формуватися довірчі відносини, що як наслідок, стануть підґрунтям розвитку партнерських відносин громади та влади.

 4 листопада координатор «Активної Громади» в с. Обознівка Сергій Міценко разом з депутатом Новенської селищної ради Валерієм Стойко інформували громадян с.Нового.

Активна Громада Обознівка 09Зокрема, спілкувалися з мешканцяит про стан та перспективи реформи виборчого законодавства, наголошували на проблемі прямого та непрямого підкупу виборців.

Пропонували місцевим жителям взяти участь у підписанні петиції, яка буде адресована до депутатів Верховної Ради України та сприятиме у запровадженні дієвого механізму покарання порушників виборчого законодавства. Таким чином, 36 осіб поставили свій підпис під петицією, погоджуючись що така проблема існує і її треба вирішувати.

  

  

м. Київ

7 листопада команда «Активної Громади» м. Києва продовжила збір підписів під петицією щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства. За годину спілкування з киянами – 62 громадянина України підтримали ініціативу. Дехто відразу погоджувався підтримати активістів, дехто поспішав на роботу і не могли приділити час. Проте, навіть у Києві бути ті, хто не вірить у покращення життя та притягнення до відповідальності хабарників і фальсифікаторів під час виборів.

Активна Громада Київ09

Нагадаємо, що раніше ВІ «Активна Громада» ініціювала збір підписів за неминучість покарання за непрямий підкуп під час виборів. Кампанія реалізовується у 20 населених пунктах України та має на меті зібрати 10 тис. підписів.

 

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

У межах кампанії «Активна Громада: право вибору» активісти продовжують проведення інформаційно-просвітницьких заходів серед шкільної молоді. 7 листопада старшокласникам Новомиколаївської ЗОШ I-IIIступенів за участі виборних осіб координатор Інституту «Республіка» в Скадовську Валентина Пономаренко презентувала діяльність Всеукраїнського об’єднання та  проведення кампанії «Активна Громада: право вибору».

Активна Громада Скадовськ

Продовжуючи просвітницький захід, тренер Олена Куриленко провела тренінг: «Активізація та самоорганізація громадян». Після прийняття креативних правил у картинках розбирались з принципами демократії, правами та обов’язками громадян, посилаючись на Закони. Допомагав розбиратися з категорією активних і пасивних людей та стимулом активності іАктивна Громада Скадовська 9 тренер, член «Активної Громади» Андрій Павлюк.

Після чого активісти, використовуючи елементи гри-моделювання «Право вибору» та залучаючи присутніх виборних осіб, провели практичну вправу «Кругообіг свідомого вибору». Під час такого інтеративу учасники коментували, наводили реальні приклади з життя, щоб зрозуміти, нащо нам вибори, як користуватись своїм правом свідомо.

Активна Громада Скадовськ 9

Учасники тренінгу отримали домашнє завдання: з передвиборчих програм 2-х кандидатів на сільського голову на наступний тренінг підготувати презентацію проекту соціальної дії (за інструкцією Олени Куриленко). А на допомогу і для додаткового ознайомлення учні отримали посібник «Інструментарій для громадян». Таким чином, відбудеться підготовка до наступного тренінгу. На ньому активісти розкажуть, що таке інструменти впливу громадян на місцеву владу, їх особливості та прядок  підготовки, подачі і реалізації місцевих ініціатив.

 

 

м. Рівне

7 листопада відбувся ігровий тренінг в приміщенні історико-соціологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету. Організатором стала Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» у м. Рівне.

Більше 30 учасників – студенти спеціальностей «Політологія», «Історія», представники ГО, члени Студради РДГУ виявили бажання «погратися» у велику політику. За модельний округ обрали вибори до міської ради у 2020 році. Учасники визначали дійових осіб виборчого процесу і мали можливість спробувати себе в різних ролях. Серед яких були як традиційні гравці – політичні партії, кандидати, ЗМІ, громадські організації, ЦВК, поліція, так і ті, хто прямо не згадуються у виборчому законодавстві – «гречка», «чорний PR», бізнес, «тітушки» тощо.

23172812_1501822896566709_2928788502045390756_n

Уже з першого раунду учасники утворили дві головні команди, які впродовж гри змагалися за прихильність електорату та перемогу у виборчій гонці. «Поліція» фіксувала перші порушення, а «соціологічні групи» намагалися визначити вподобання виборців.

За спостереженнями «вибори» супроводжувалися провокаційними кампаніями, запеклими дискусіями під час дебатів кандидатів. Окрім цього, існувала низька явка виборців і прозорий процес підрахунку голосів.

  – Зазвичай, коли говорять про порушення виборчого законодавства, то здебільшого зосереджують увагу на великих гравцях, які борються за перемоги. Тим самим, кожен учасник виборчого процесу, а ними є всі громадяни, знімають з себе відповідальність. Не завжди «дійові особи» реагували вчасно та відповідно до наділених їх повноваженнями, від цього кількість порушень зростало. Можливість спробувати себе в «грі» дозволило всім учасниками по-іншому подивитися на виборчий процес та зрозуміти відповідальність кожного учасника, – підсумовує координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Малиновська.

23376313_1501822669900065_7150583030010104981_n